Slezan v Hodoníně vedl, Drtiči ale otočili a jdou do vedení

• sobota 25. února 2017

Opavští hokejisté vstoupili do čtvrtfinále play-off utkáním na ledě Hodonína a nezačali vůbec špatně, ba naopak. Už po necelých čtyřech minutách totiž skóre otevřel Slavík. Domácí však nejprve třemi góly strhli vedení na svou stranu, ve druhé třetině přidali další dvě branky a první duel série ovládli v poměru 5:1.

ČF1, sobota 25. 2. 2017

SHK Hodonín

5:1 (3:1, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Kadlec (Kužílek, Matula), 11. Miklík (Vaněk), 17. Hajný, 38. Vrána (Vaněk), 39. Kadlec (Kužílek, Pokorný) – 4. Slavík (Holík, Vítek). Rozhodčí: Held – Musil, Komínek. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Stav série: 1:0. Průběh utkání: 0:1, 5:1.

Kotvan – M. Haloda, Miklík, Kužílek, Pokorný, Potechin, Polesný, Loginovskij, Weber – Jurča, Vaněk, Vrána – Kadlec, Peš, Matula – Hajný, Kuba, Charvát – Černohous, Hložánek, Venclík

Urbisch (17. Wanecki) – Galvas, Černý, Slavík, Holík, Mosler, Šindelář, Tůma – Wolf, Polok, Selingr – Kilnar, Černý, Vítek – Herman, Pavelek, Rousek – Svoboda, Sysala, Štindl

Vstup do zápasu vyšel opavskému celku poměrně hezky. Drtiči se provinili faulem, což rozhodčímu neuniklo a signalizoval výhodu pro Slezan. Hosté se šance chopili a Daniel Slavík je při chaosu před kasou Drtičů poslal do vedení. Radost na střídačce Opavy ale utichla poté, co se Jakubu Kadlecovi povedlo skórovat z dorážky. Zahrozit se pak podařilo Petru Wolfovi, který sám zamířil na hodonínského brankáře Kotvana, ale těsně před zakončením mu utekl puk z hokejky. Netrvalo dlouho a Drtičům se zápas povedlo otočit poté, co Martin Miklín zakončil přímo pod víko. A Drtiči soupeře nešetřili ani v následujících minutách. Po Urbischově chybě měl Jakub Hajný dostatek prostoru k tomu, aby zakončil do prázdné brány a domácí zvýšili svůj náskok na rozdíl dvou gólů. Slezan se tak rozhodl udělat v bráně změnu, Urbische si zavolal na střídačku a do opavské kasy byl povolán Michal Wanecki. Před koncem prvního dějství mohl vyrovnat Tomáš Polok, ale hodonínská obrana mu v tom doslova zabránila vlastním tělem.

Po začátku druhé periody se v dobré šanci ocitl Selingr, ale Kotvan byl v akci kdo s koho úspěšnější. Snížit ještě mohli Opavští díky dělovce Šindeláře, ale kotouč z jeho hole pouze rozezvonil tyč hodonínské brány a tak se ani tentokrát skóre neměnilo. O čtvrtý gól Drtičů se pak postaral Jakub Vrána po pohledné kombinaci s Danielem Vaňkem. Do konce druhé dvacetiminutovky navíc vytrestal Jakub Kadlec ještě jedním gólem Opavu za její nedisciplinovanost a na další pauzu poté odcházel Slezan se čtyřgólovým mankem.

Posledních dvacet minut nepřineslo žádný gólový příspěvek, kterému byla ale nejblíže akce Štindla se Sysalou, jenž však nedokázal ideálně trefit bránu domácího celku. Vítězství si tak pěti brankami vystříleli Drtiči, kteří se jej pokusí v pondělí obhájit také ve Slezsku.

Pavel Hulva (trenér HK Opava): „Výsledek je pro nás až moc krutý. Nebyli jsme o tolik horší, ba naopak. Domácí jsme nepustili do tlaku, vedli jsme. Po skrumáži jsme inkasovali gól na 1:1, pak další a branku na 3:1 jsme dostali po fatální chybě brankáře. Tím jsme dostali domácí na koně. Pak jsme hru otevřeli, ale nedali jsme šance. Dostali jsme gól na 4:1 a bylo po utkání. Zápas byl ale vyrovnaný a série bude určitě dlouhá. Teď budeme hrát doma, kde si na soupeře věříme.“