Slezan v derby neuspěl a po špatném výkonu podlehl Porubě

• sobota 19. října 2013

Opavští hráči budou chtít jistě na sobotní duel s Porubou co nejrychleji zapomenout. Vůbec se jim totiž nevydařil vstup do utkání, když poprvé inkasovali už po 23 vteřinách. Do konce první třetiny domácí obdrželi další dvě branky a bylo v podstatě hotovo. Slezan za kratší konec tahal i po zbytek zápasu, a proto prohrál 0:5.

11. kolo, sobota 19. 10. 2013

0:5 (0:3, 0:1, 0:1)

HC RT TORAX Poruba

Branky a nahrávky: 1. Vaněk (Červenka), 5. Chaloupka (Zuber), 12. Červenka, 24. Červenka (Vaněk, Wolf), 55. Wolf (Krayzel). Rozhodčí: Kubičík - Hanzlík, Štěpán. Vyloučení: 8:8 navíc Buček (POR) 10 min. OT (nesp. chování). Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 593. Průběh utkání: 0:5.

Šafránek – Vrabel, Galvas, Tichý, Pavelek, Bednárek, Kysela – Černý, Měch, P. Wolf – Kocián, Chalupa, Herman – Svoboda, Polok, Vítek – Baďura, Vlašánek.

Tihlář – R. Wolf, Šindelář, Javín, Prokop, Slavík, Vajda – Videlka, Krayzel, Vaněk – Sedlář, Vrána, Seidler – Buček, Chaloupka, Pavlačka – Zachar, Zuber, Červenka.

Opavským hráčům se vstup do sobotního utkání vůbec nevydařil. Už ve 23. vteřině totiž otevřel skóre hostující Vaněk, který dostal puk poprvé za Šafránkova záda. Poruba hrála velmi aktivně a nepouštěla Opavu k puku.

V čase 4:06 Poruba udeřila podruhé. Hostující Chaloupka si nabruslil před Šafránka a pěknou střelou do horního růžku branky navýšil skóre na 2:0 z pohledu hostů. Krátce nato, kdy Slezané hráli přesilovou hru, došlo k nedorozumění mezi Šafránkem a domácími obránci, čehož využil hostující Červenka a zametl puk do prázdné brány - 0:3.

Druhá třetina se nesla v duchu častého vylučování. V oslabení se dostal domácí Vítek do úniku, avšak nedokázal překonat hostujícího Tihláře. Poté byl ovšem Vítek vyloučen za podražení a Opava šla do tří. Tuto dvojnásobnou přesilovku se podařilo hostům využít. V čase 23:47 vystřelil z mezikruží Červenka a jeho střelu zastavila až síť domácí brány.

O dvě minuty později tečoval těsně před Tihlářem střelu od modré čáry Vítek, jenže tato teč skončila až v ochranné síti. V přesilové hře se dostal ke střele domácí Petr Wolf, jeho pokus ovšem srazil hostující brankář do rohu. V době, kdy hrála Opava oslabení, zachytil Vrabelovo vyhození jeden z hostujících hráčů a celou situaci musel řešit až svým zákrokem Šafránek. Slezan poté předvedl dobrou kombinační souhru, na jejímž konci přišla střela Chalupy, která vyprášila Tihlářův pravý beton.

Třetí dějství začalo dvěma velkými šancemi Poruby. Nejprve se do samostatného úniku dostal hostující Videlka, ale na Šafránka si nepřišel. V další šanci se objevil Vrána, jeho pokus však Šafránek vyrazil. Poté dostala Opava možnost přesilovky pět na tři, ale nedokázala ji využít. Když už byli hráči Poruby kompletní, dostal se aktivní Vrána opět do šance, jeho pokus ovšem zastavil Šafránkův pravý beton.

V 55. minutě přidal pátý zásah do opavské svatyně R. Wolf, který se prosadil střelou k pravé Šafránkově tyči. V dalším průběhu se již nic zásadního nestalo a Poruba si zaslouženě odváží tři body za výhru 5:0.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava):

Byl to zápas, na který musíme co nejrychleji zapomenout. Na začátku utkání jsme hostům na gól dvakrát přímo nahráli. Od té doby Poruba diktovala tempo hry a my jsme se zlepšili až ve třetí třetině po výrazných změnách v sestavě. Tlak byl ale spíše platonický. Nezbývá nám nic jiného než se z tohoto zápasu vyspat a zapomenout na něj.

Tomáš Sršeň (trenér HC RT Torax Poruba):

Dnešní utkání se nám vydařilo, čemuž odpovídá i výsledek. Hodně nám pomohl rychlý gól, po němž jsme se mohli soustředit na trpělivou hru. V dalším průběhu utkání jsme přidali další góly a měli jsme hru pod kontrolou. Odvedli jsme dnes kvalitní práci a zaslouženě zvítězili.