Slezan v nečekaně dramatickém duelu přestřílel Karvinou

• středa 26. listopadu 2014
  • Lukáš Jasoněk

O p a v a - Hokejisté opavského Slezanu dokázali udolat Karvinou. Vítězství se však nerodilo lehce, neboť poslední celek tabulky šel po deseti minutách do vedení. Opavští ale dokázali zabrat a čtyřmi brankami ještě v úvodní části nepříznivý vývoj otočili. Ve druhé periodě přidali Opavští další zásah, na který hosté odpověděli dvěma trefami v závěru prostřední třetiny. Naději na bodový zisk vystřelil hostům těsně před koncem Klimša, Opavané už ale huběný náskok uhájili a slaví zasloužený zisk tří bodů.

20. kolo, středa 26. 11. 2014

5:4 (4:1, 1:2, 0:1)

SK Karviná

Branky a nahrávky: 14. Wolf (Tichý, Chalupa), 16. Polok (Tichý, Wolf), 19. Galvas (Wolf, Chalupa), 20. Kocián (Měch, Vítek), 27. Chalupa (Wolf, Černý T.) – 11. Luka (Chomič), 38. Kasperlík M. (Foltýn), 40. Vyčesaný (Luka, Klimša), 58. Klimša (Vyčesaný, Jaroš). Rozhodčí: Koliba – Vengřín, Gančařík. Diváci: 751 Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:4.

Šafránek – Kysela, Vrabel, Černý T., Galvas, Tichý, Tůma, Mosler – Štindl, Měch, Herman, Vítek, Polok, Kocián, Vaněk, Wolf, Černý L., Baďura, Svoboda, Chalupa

Vrba (21. Tomšů) – Hoďa, Vydra, Jaroch, Čintala, Pisarik, Malík – Ballner, Foltýn, Opravil, Dýrr, Klimša, Chomič, Jaroš, Kasperlík O., Kasperlík M., Vyčesaný, Zakuťanský, Juhász, Luka, Graca

Opavským hokejistům se v úvodu podařilo usadit v karvinském obranném pásmu, jejich útočná snaha však k ohrožení Vrbovy svatyně nevedla. Pět minut nato byl vyloučen Wolf a první možnost přesilové hry tak získali hosté. Opavští ovšem bránili srdnatě a pár sekund před vypršením Wolfova trestu unikl karvinským bekům Polok, který však bekhendovou ránou Vrbu nepřelstil.

O úvodní branku duelu se překvapivě postarali Karvinští, kteří využili brejkovou příležitost. Úspěšným střelcem byl Vladimír Luka a hosté tak byli na koni. Domácí se však z nečekané branky poměrně rychle oklepali a v dalším průběhu první periody sázeli jednu branku za druhou. O vyrovnání se přesnou ránou k tyči postaral Petr Wolf, po němž se prosadil také Tomáš Polok, který tak dokonal výsledkový obrat.

Útočná aktivita Slezanu však nepřestávala slábnout ani po druhé vstřelené brance. A vyplatilo se, neboť puk po střele Davida Galvase zastavila až síť za Vrbovými zády. Jásot opavských fanoušků byl v závěru první třetiny ještě větší, jelikož Měchovu střelu od modré dokázal tečovat Ivo Kocián, jenž využil hru v početní výhodě.

Do prostřední části nastoupili hosté s náhradním gólmanem a Tomšů se již po necelých třech minutách strávených na ledové ploše musel ohánět proti nebezpečné Svobodově střele z těsné blízkosti, která jen o pár centimetrů minula karvinskou klec. Opavským plejerům však pohodlný tříbrankový náskok nestačil a svým věrným fanynkám a fanouškům se odměnili pátou brankou. Ta padla po ráně Petra Chalupy a nepříliš šťastné teči jednoho z hostujících obránců.

Do dvou velkých příležitostí se poté protlačil Chalupa, v té první ale ve velmi výhodné pozici nedokázal přesně zacílit a při druhé šanci jeho bekhendový blafák senzačně vystihl Tomšů. Ten o něco později musel čelit samostatnému nájezdu Svobody, toho ale taktéž vychytal.

Karviná se však v závěru druhé periody vzchopila a čtyřbrankové manko dokázala dvěma góly zmírnit. Přesně dvě minuty před sirénou se mezi střelce zapsal Martin Kasperlík, který vsítil gól po teči opavského beka, a po něm se v přesilovce prosadil také Michal Vyčesaný.

Do závěrečné tercie vstoupili s větším odhodláním právě hosté. Klimša uplatnil svůj důraz a protáhl se až před Šafránka, toho ale opavská stálice mezi třemi tyčemi bravurně vychytala. Další obrovskou příležitost Karviné měl v přesilové hře Jaroš, před nímž zívala odkrytá opavská klec. Karvinský útočník však puk mezi tři tyče vměstnat nedokázal.

Přesto se poslednímu celku tabulky podařilo duel nečekaně zdramatizovat, když necelé tři minuty před koncem základní části snížil na rozdíl jediné branky David Klimša. Domácí však už další komplikace nepřipustili a hubený náskok uhájili až do konce.

David Musial (asistent trenéra Slezanu Opava): „Myslím si, že první třetinu jsme odehráli výborně. Ve druhé třetině jsme měli několik šancí, kdyby jsme je využili, možná by zápas vypadal úplně jinak. Naopak góly vstřelila Karviná, čímž se dostala zase do hry. Zápas jsme zbytečně zdramatizovali, což byla naše chyba."