Slezan v prvním utkání nadstavbové části nadělil Frýdku osm branek

• středa 12. ledna 2011
  • Daniel Bartonec, Filip Lefenda

Opavští hokejisté nedali ve středečním zápase na domácím ledě Frýdku Místku sebemenší šanci a v pohodě si dokráčeli pro tříbodobový zisk. Hostující celek ovšem přijel do Opavy ve značně omlazené sestavě, tudíž měli svěřenci kouče Suchánka úlohu vyhrát přece jen o něco usnadněnou. Hlavním hrdinou středečního klání byl útočník Tomáš Grofek, jenž vstřelil hned tři branky. Opava si tak díky tomuto vítězství pojistila sedmou příčku v tabulce. V následujícím zápase se Slezan představí znovu na vlastním ledě, když zde přivítá celek Hodonína.

31. kolo, středa 12. 1. 2011

8:2 (5:1, 1:1, 2:0)

Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 3. Grofek (Měch, Bednárek), 5. Polok (Herman, Vrábel), 10. Chalupa (Herman), 18. Grofek (Měch), 18. Pavelek (Kukol), 34. Grofek (Vrábel, Bednárek), 45. Polok (Kocián), 46. Chalupa (Černý) - 9. Kotásek (Sluštík Jan), 23. Částečka. Vyloučení: 6:9, navíc 10 minut Kudláček za nesportovní chování. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 600. Průběh utkání: 2:1, 5:1, 5:2, 8:2.

láš – Kukol, Vrábel, Bednárek, Tůma, Vitásek, Kysela – Grofek, Měch (17. Wolf), Černý – Kocián, Polok, Pavelek – Herman, Mlýnek, Chalupa

Laníček (40. Polonyi) - Kocurek, Kudláček, Matzke, Krutil, Gajda, Dohnal - Bártek, Rozum, Kopáč, Kotásek, Sluštík J., Štubňa, Častečka, Sluštík O., Čára, Mičulka.

Opava vstoupila do utkání velice aktivně. Již ve třetí minutě se po přihrávce Chalupy ocitl ve stoprocentní šanci Mlýnek, jenže ten zcela volný před brankářem přestřelil. Po následné akci Slezanu se už však skóre měnilo. Měch našel přihrávkou Grofka a ten poprvé v zápase překonal gólmana Láníčka. O dvě minuty později svítila na světelné tabuli za brankou dvojka. Stalo se tak po střele Poloka do prázdné branky, když Láníček špatně rozehrál z rohu kluziště.

Hosté však v deváté minutě odpověděli snižující brankou. Akci dva na jednoho zakončil přesnou trefou Kotásek. Jenže Slezan si z frýdecké obrany dělal doslova dobrý den. Neuběhla ani minuta a skóre po pasu Hermana navýšil Mlýnek, který tak napravil své zaváhání z úvodu zápasu. Následně se Láníček vytáhl proti pokusu Grofka, který hostujícího gólmana nedokázal prostřelit z bezprostřední blízkosti brány. O chvíli později to byl opět Tomáš Grofek, kdo v samostatném úniku nechal vyniknout pouze brankáře hostů. V 18. minutě už však Grofek předvedl své hokejové umění naplno, když střelu Měcha doklepl za záda bezmocného Láníčka. Stalo se tak v přesilovce a využita byla i následná hra v početní výhodě. Kukolova střela byla sražena hostujícími beky na hůl kapitána Pavelka a ten doklepl kotouč do odkryté brány. Do kabin se tak šlo za téměř rozhodnutého stavu, když Slezanu dokonale vyšla úvodní perioda, kterou domácí hokejisté vyhráli 5:1.

Po návratu z šaten dostali hosté výhodu přesilové hry a naložili s ní velice dobře. Ve 23. minutě totiž ihned po vhazování prostřelil Iláše mezi betony Mičulka. Ve 26.minutě se zmocnil puku nekrytý Herman, avšak jeho střela šla ke smůle domácích fanoušků těsně vedle levé tyče. O tři minuty později to byl navíc znovu Herman, kdo zazdil další tutovku. To stejné se dá říci o Mlýnkovi, který netrefil odkrytou klec. Na konci 34. minuty se však Slezan konečně radoval. Ve skrumáží před brankou se nejlépe zorientoval Grofek a poslal kotouč za Láníčkova záda. V poslední minutě druhé třetiny mohla Opava ještě jeden gól přidat, nicméně na Láníčkovi si vylámal zuby jak Wolf, tak i Herman.

Závěrečná dvacetiminutovka začala ve znamení změny na brankářském postu hostujícího týmu, když Láníčka vystřídal Polonyi. Ten lovil touš ze své sítě poprvé ve 45.minutě, kdy už Opava zvyšovala na 7:2. Polok se dostal po dobré přihrávce za hostující obranu do úniku a střelou pod lapačku navýšil opavské vedení na pětibrankové. A to nebylo ze strany Slezanu stále vše. Již v další minutě se prosadil také Chalupa, který zamířil nad Polonyiho beton a stanovil tak konečný výsledek duelu na 8:2. Slezan se přitom mohl klidně dočkat i vstřelení deseti gólů, ovšem Polonyi se zdál být dnes v o něco lepší formě, než jeho brankářský kolega Láníček, když v dalším průběhu hry zlikvidoval hodně nadějné pokusy Poloka, Tůmy a Pavelka.

Suma sumárum – Slezan si doslova smlsl na Frýdku-Místku v poměru 8:2, hosté odjíždějí domů s debaklem.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava):

Před zápasem jsme měli trochu obavy, aby se nám do utkání podařilo dobře vstoupit, protože jsme věděli, že hosté dokázali porazit silný Hodonín na jeho vlastním ledě. K zápasu jsme přistoupili zodpovědně, věděli jsme, že musíme rychle vstřelit branku, což se nám povedlo. V první třetině jsme dokázali využít dvojnásobnou přesilovku pět na tři a za stavu 5:1 už bylo o vítězi prakticky rozhodnuto, dá se říci, že jsme si připsali zasloužené vítězství.

Michal Piskoř (trenér HC Frýdek – Místek):

Každý viděl, že průběh zápasu i jeho výsledek byl hodně jednoznačný. Gólů jsme dostali hodně, což je možná ovlivněno i tím, že v týmu nám řádí chřipková epidemie, takže jsem měl mimo hru pět hokejistů. Vzali jsme s sebou proto mladé hráče ročníku 1992, pro které byl dnešní zápas velkou školou a musím jen pogratulovat Opavě k vítězství.