Slezan v souboji s Technikou neuspěl a po velkém boji těsně prohrál

• čtvrtek 20. února 2014

Hokejisté opavského Slezanu své poslední domácí vystoupení v základní části nezvládli a doma prohráli s brněnskou Technikou. Opavští nezačali dobře a po druhé třetině prohrávali o dvě branky. Slezané pak zabrali, ve třetí části zamkli Brno, ale z množství střel a závarů před brankou Techniky vytěžili pouze snižující gól na konečných 2:3.

43. kolo, čtvrtek 20. 2. 2014

2:3 (0:0, 1:3, 1:0)

Technika Hockey Brno

Branky a nahrávky: 28. Polok (Kukol), 48. Polok (Svoboda, Vítek) – 24. Látal (Benýšek, Jurča), 32. Kozák, 38. Kozák. Rozhodčí: Volf - Kašík, Vožda. Vyloučení: 5:8, navíc Jurča (Brno) 10 min. OT (zásah do oblasti hlavy a krku). Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 634. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.

Šafránek – Kysela, Galvas, Kukol, Tichý, Vrabel, Mosler – Černý, Měch, Wolf – Svoboda, Polok, Vítek – Kocián, Chalupa, Herman.

Novák – Habrovec, Dittrich, Žalud, Štindl, Zapletal, Havíř, Odehnal – Čtvrtníček, Jurča, Boček, Česnek, Kozák, Benýšek, Crhák, Bustin, Zábranský, Látal, Brzobohatý, Pargáč, Fadrný

Úvodní dějství dohrávky 43. kola nenabídlo příliš atraktivní podívanou. Zřejmě největší šanci ke skórování měl po typickém signálu opavských Měch, jenže tváří v tvář nedokázal Nováka překonat. Do slibné příležitosti se dostal i Kysela, ten však z dobré pozice branku minul a stav se tedy neměnil. Brněnští hokejisté si žádnou větší šanci v první periodě nevytvořili. Za zmínku snad stojí jen střelecký pokus Česneka či Látala.

Druhá dvacetiminutovka už byla o něčem jiném, žačaly totiž padat góly. Jako první se dokázali prosadit hosté, kteří zužitkovali početní výhodu zásluhou Látala, 0:1. Opavané ale dokázali na tuto branku do pěti minut odpovědět. Po vyhraném vhazování se k puku dostal Kukol, který ihned švihem vystřelil, ve vzduchu se podařilo tečovat kotouč Polokovi a Novák byl bez šance, 1:1.

Slezan mohl vzápětí poslat do vedení Wolf, opavskému forwardovi se bohužel nepodařilo zamést kotouč do odkryté klece. Postupem času se začalo přiostřovat. Důkazem toho byl souboj mezi Moslerem a Látalem, na shození rukavic naštěstí nedošlo. Půl minuty po tomhle incidentu se síť za Šafránkem rozvlnila podruhé. V oslabení zapomněla obrna Opavy uhlídat Kozáka a ten s touto nabídnutou šancí naložil výborně, 1:2.

Ve 37. minutě se do přečíslení dva na jednoho dostal Měch s Černým. Druhý jmenovaný se snažil vystřelit, na poslední chvíli se hostujícím obráncům podařilo získat puk na své hole a vyvézt jej do bezpečí. V přesilovce střílel z bezprostřední blízkosti Svoboda, Novák tento pokus vyrazil levým betonem. Tato neproměněná šance následně Slezany musela hodně mrzet. Krátce potom se totiž ujal puku Kozák a pelášil sám na Šafránka. Zakončit mu nedovolil obránce Tichý, pomohl si ovšem hákováním a sudí nařídil trestné střílení. Kozák i tentokrát dokázal z očí do očí uspět proti Šafránkovi, pěkným bekhendovým blafákem zvýšil na 1:3.

V poslední části tohoto střetnutí byl aktivnější celek Opavy. Hned z kraje třetiny napřáhl Tichý a svou střelou orazítkoval levou tyč. V čase 47:27 se červenobílí dočkali kontaktního gólu. Svoboda našel před bránou dobře postaveného Poloka a hráč s číslem 14 poslal puk do sítě, 2:3. V poslední minutě měl obrovskou šanci na srovnání Černý, kotouč bohužel pouze prosvištěl těsně kolem levé tyče.

Technika si tedy odváží tři cenné body za vítězství 3:2. Slezan bude v příštím kole bojovat v Porubě o setrvání na třetí pozici. Úvodní buly je naplánováno na 17. hodinu.

Josef Doboš (trenér HC Slezan Opava): Utkání nám nevyšlo podle našich představ. Dvě třetiny jsme nehráli, co jsme chtěli. Pořádně jsme hráli až ve třetí části, kdy jsme vstřelili kontaktní gól a vypracovali si i další příležitosti. Ty jsme bohužel nevyužili. Celé je to o proměňování šancí. Příště musíme hrát od začátku.