Slezan vyhrál ve strhujícím finiši nad Technikou 4:3

• neděle 21. prosince 2008
  • Daniel Bartonec

Slezanu se vstup do utkání nepovedl. Po první třetině prohrával 1:0. Ani po poslední dvacetiminutovce to nevypadalo s opavskýma nikterak dobře. Na světelné tabuli svítil stav 3:1 pro Techniku. Poslední třetina již však byla v exhibici domácích. Ti svého soupeře k ničemu nepustili a sami zasazovali smrtící údery. Tři minuty před koncem se Suchánkovi svěřenci po zásluze dočkali vyrovnání. Kdo si myslel, že se bude prodlužovat, ten se mýmil. Sekundu před koncem totiž napřáhl od modré Josef Tichý a zajistil tak opavských velice cenné tři body. Slezan tak po tomto vítězství odskočil brněným na rozdíl tří bodů.

28. kolo, neděle 21. 12. 2008

4:3 (0:1, 1:2, 3:0)

Technika Hockey Brno

Branky a nahrávky: .23. Černý (Měch, Kukol), 45. Chalupa (Měkýš, Suchý), 57. Měch (Černý, Tichý), 60. Tichý (Měch) - 3. Šebek (Jelínek), 35. Šebek (Mráz, Jelínek), 36. Odehnal (Kalafut) Vyloučení: 5:7, navíc Bednárek 5 + do konce utkání, Suchý 10 min 0T (všichni Opava). Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 450. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 1:3, 2:3, 3:3, 4:3.

Masný - Kukol, Tichý, Čavrk, Bednárek, Měkýš, Ondrušek - Grofek, Měch, Černý - Kovalovský, Chalupa, Kocián - Herman, Polok, Tůma - Suchý, Kříž, Weiss

Adamec - Habrovec, Zapletal, Kalafut, Babic, Úlehla, Šindelář - Mráz, Šebek, Jelínek - Korotvička, Liška, Špok - Odehnal, Benýšek, Matouš.

První minuty začátku zápasu patřili Technice. Ta se také radovala jako první ze vstřeleného gólu. Ve 3. minutě si objel opavskou branku David Šebek a zasunul puk za překvapeného Masného. Hra se ale postupem času vyrovnávala a také domácí měli možnost k vyrovnání. Jenže Grofek z dobré pozice vůbec netrefil prostor hostující branky. Oba týmy nechtěly nadále udělat chybu, která by je mohla po závěrečném hvizdu mrzet. Jediná situace, kolem níž bylo rušno ve zbytku první třetiny nastal ve dvanácté minutě, kdy měl Masný co dělat, aby vytáhl pokus Šebka. Po první dvacetiminutovce tedy platil stav 1:0 pro hostující Techniku.

Domácí se z chyb, které udělali v první třetině vyvarovali a od začátku prostřední části se hnali za vstřeleným gólem. Domácí fans vybouchli ve 23. minutě, kdy Černý vyprášil přesnou střelou růžek Adamcovy branky. Opavští ani po vstřelené brance nepolevili a stále zaměstnávali hostujícího gólmana. Ten však chytal velice dobře. Technika se osmělila až ve 35. minutě, ale hned z toho byla branka. Šebek střelou k tyči zaznamenal již svůj druhý gól v tomto utkání. Domácí tento okamžik očividně zaskočil, z čehož vytěžili brněnští další branku. Ve vlastním oslabení ujel opavské obraně Vlastimil Odehnal a střelou mezi nohy nedal Masnému šanci. Ani po druhé třetině to se Slezanem nevypadalo dobře, prohrával totiž o dvě branky.

O přestávce před třetí třetinou muselo být v domácí kabině velmi rušno, protože bylo vidět od prvních okamžiků na ledě, že chce Slezan s tímto nepříznivým výsledkem ještě něco udělat. Černému se sice ještě nepodařilo zasunout puk do prázdné, ale za dvě minuty již opavští snížili zásluhou Chalupy. Domácí poté hráli hned pět minut ve čtyřech, neboť nedovoleného zákroku se dopustil bek Jaromír Bednárek. Svěřencům kouče Suchánka to ovšem očividně nevadilo. Nadále hráli, to co chtěli, proto měl brněnský gólman Adamec co dělat, aby neinkasoval potřetí. Technika však opavskému tlaku přece jen podlehla. Tři minuty před koncem se totiž prosadil kapitán Tomáš Měch, který dorazil nepovedenou střelu Černého za záda hostujícího brankáře. Domácí chtěli vyhrát v řádné hrací době, proto se nesoustředili skoro vůbec na obranu a jen útočili. Už už se zdálo, že zápas dospěje do prodloužení, jenže to by na ledě nesměl být obránce Josef Tichý. Ten totiž sekundu před koncem vystřelil od modré a k radosti domácích diváků skončil puk v brance. Slezan tak vytěžil z tohoto utkání maximum a mohl se tedy radovat ze zisku tří bodů.

Karel Suchánek (Opava): V dnešním utkání jsem pokračovali jako v minulých domácích výkonech, kdy jsme chtěli hrát na postupné útoky. Akorát v první a druhé třetině jsme hráče nabádali, aby bruslili také bez puku. Pochopili to však až ve třetí dvacetiminutovce. Přišlo tam totiž zrychlení, hodně střel a také branky. V závěru jsme měli štěstí. Vstřelili jsme branku v poslední sekundě, což se povede jednou za sezónu. Jsme za to rádi, že jsme tento zápas zvládli. Hlavně kvůli našim fanouškům. S Technikou se totiž hrálo prakticky o šest bodů, takže je dobré, že jsme toto střetnutí zvládli. Důležité je to také proto, že se nám díky tomuto tříbodovému zisku bude lépe trénovat po vánoční pauze.