Slezan vyválčil v Novém Jičíně vítězství a upevnil si svou pozici

• sobota 29. listopadu 2014
  • Vojtěch Konečný

Opavští hokejisté zvládli důležitý zápas v Novém Jičíně. Vstup vyšel Slezanům výborně, ve 3. minutě se totiž prosadil snajpr Vítek. Hosté dokázali navýšit náskok zásluhou Chalupy, který v 16. minutě propálil Iláše. Ve druhé dvacetiminutovce nepadl žádný gól a stav duelu se tak nezměnil. Ve třetí tercii už o sobě dali vědět i domácí, neboť přesným zásahem snížil Kabeláč. Rozhodující moment nastal v 54. minutě, kdy Tomáš Polok zametl kotouč do odkryté klece. Svěřenci trenéra Flašara se sice ještě dostali na dostřel brankou Uhlára, to ale bylo z jejich strany vše.

21. kolo, sobota 29. 11. 2014

Ďáblové Nový Jičín

2:3 (0:2, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 47. Kabeláč (Vnenk), 56. Uhlár (Kabeláč) – 3. Vítek (Kocián), 16. Chalupa (Wolf), 54. Polok (Chalupa). Rozhodčí: Czubaj - Moravec, Rožánek. Vyloučení: 5:10, navíc Gebauer (N.Jičín) 5 min. + OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 320. Střely na branku: 28:21. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.

Iláš – Gebauer, Kacíř, Kabeláč, Žák, Flašar, Hruška, Prokop P., Mikšan, Lehečka, Vašut, Ižacký, Hanák, Vnenk, Novotný, Uhlár

Šafránek – Galvas, Vrabel, Tichý, Tůma, Mosler, Pavelek – Kocian, Měch, Vítek – Svoboda, Polok, Herman – Baďura, Chalupa, Wolf.