Slezský pohár: Promarněné vedení stálo Opavu stříbro

• neděle 19. srpna 2018
  • Redakce | FOTO: Petr Luba

Velmi blízko byli opavští hokejisté k tomu, aby na domácím Slezském poháru obsadili konečné druhé místo. Potřebovali k tomu porazit Orlovou, nad kterou díky dvěma gólům Rouska dvakrát vedli. Hosté ale v závěrečné desetiminutovce dvěma trefami výsledek otočili, čímž Opavu poslali až na čtvrté místo. Vítězem turnaje se stali již po prvním nedělním duelu hokejisté Havlíčkova Brodu, kteří v Opavě nenašli přemožitele.

Sl. pohár, neděle 19. 8. 2018

2:3 (0:0, 2:1, 0:2)

HC Orlová

Branky a nahrávky: 9. Rousek (Šindelář), 36. Rousek (Chalupa) – 34. Kropka (Janiczek), 51. Ballner (Kysučan), 57. Achmetjanov (Štěpánek). Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

Lamla (Wanecki) – Šindelář, Slavík, Vilinskij, Bijota, Chalupa (A), Zouhar, Kažimír – Wolf, Černý (C), Herman, Zelenkov, Štindl, Rousek, Spratek, Malina, Jánošík, Peterka, Hendrych, Kadula, Pělucha

Ovčaří (Zavadil) – Štěpánek, Szturc, Janiczek, Urbanec, Karoch, Kropka, Frojda, Wolf – Ballner, Smrčka, Dang, Achmetjanov, Golev, Kysučan, Vilček, Moravčík, Klíma, Šmíd, Ferletjak, Pacoň, Sladkovský

V úvodní třetině se na opavském ledě nehrál příliš pohledný hokej, první šanci zápas nabídl až v 11. minutě. Pacoň sice překonal opavského Lamlu, toho ovšem zachránila pravá tyč jeho klece. Za dalších šest minut měl dvě dobré šance ke skórování Michal Dang, brankář Slezanu se ovšem tentokrát zaskvěl a kotouč za svá záda nepustil. Po prvních dvaceti minutách tak na světelné tabuli svítil stav 0:0.

Slezan poprvé v zápase Ovčařímu výrazněji zatopil až v 26. minutě, pokusy Maliny ani Zelenkova ovšem v síti neskončily. O dvě minuty později se už Slezan mohl radovat z vedení v zápase. Tomáš Rousek se dostal ke kotouči, nic nevymýšlel a z mezikruží poslal přes obránce střelu pod gólmanovu lapačku – 1:0. Opava se ovšem z vedení mohla radovat pouze pět minut. Ve 34. minutě totiž skončil dvouminutový trest Adamu Kropkovi, který dostal dobrou přihrávku a Orlová uháněla do přečíslení dva na jednoho. Kropka vzal zodpovědnost na sebe a kotouč nekompromisně uklidil do víka. Čtyři minuty před koncem druhé periody si Opava vzala vedení zpět. Ve středním pásmu si totiž kotouč vzal Tomáš Rousek, projel obranou hostí a nakonec si bekhendovým blafákem vychutnal i Ovčařího – 2:1.

Začátek třetí třetiny se nesl ve znamení mnoha nepřesností na obou stranách a ani jeden z gólmanů nemusel řešit žádnou složitější situaci. Vše změnila až 51. minuta, když se po přihrávce Reného Kysučana prosadil David Ballner a bylo opět srovnáno. Jen o několik desítek vteřin později mohli hosté v zápase poprvé vést, ale Moravčíkova dělovka skončila pouze na tyči. A když poté opavský Spratek nevyzrál na Ovčařího v samostatném úniku, přišel trest. V 57. minutě krátce po skončení přesilovky Orlů předložil Arslanu Achmetjanovovi puk Štěpánek a ruský forward nedal přesunujícímu se Lamlovi šanci – 2:3.

V samotném závěru byla Slezanu ještě poskytnuta výhoda přesilové hry, během které se ve vyložené šanci ocitl Štindl. Toho ovšem Ovčaří lapačkou efektně vychytal a Opava už si následně žádnou další šanci nevytvořila. Orlová tak zvítězila 3:2 a zajistila si konečnou třetí příčku. Opava skončila čtvrtá. Vítězem Slezského poháru se naopak stali hokejisté Havlíčkova Brodu, kteří v prvním nedělním duelu porazili v prodloužení 5:4 Osvětim.