To bylo drama! Opava dokázala přestřelku s Kopřivnicí otočit a vrací se do Slezska s body

• sobota 11. února 2017
  • Soňa Molatová | FOTO: Lukáš Bajgar

Krátce po začátku utkání se dostala Kopřivnice do vedení, na což měl šanci zareagovat Aleš Kilnar, jehož gól ale rozhodčí neuznal. Následně si však Slezané stihli vybudovat dvoubrankový náskok. Několik minut před koncem základní hrací doby sice Kopřivnice ztrácela na soupeře jediný gól, opavskou střídačku však svou přesnou střelou uklidnil Petr Wolf, krátce po něm ještě trefil nestřeženou rivalovu kasu Jakub Vítek a o vítězi bylo rozhodnuto.

41. kolo, sobota 11. 2. 2017

HC TATRA Kopřivnice

3:6 (1:2, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 5. Poruba (Tomášek), 31. Vyčesaný (Mach), 53. Vyčesaný (Pěnčík) – 17. Vítek (Pavelek, Selingr), 20. L. Černý (Herman), 24. Herman (Mosler), 26. Polok (Selingr, Wolf), 58. Wolf (Sysala), 60. Vítek (Kilnar). Rozhodčí: Krenželok – Novák, Rožánek. Vyloučení: 5:6, navíc 10 min OT Mach (KOP). Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 3:4, 3:6.

Šimeček (od 26. Fendrich) – Krutil, Čintala, Procházka, Marek, Merenda, Chalupa, Kowalczyk – Kofroň, Pěnčík, Poruba, Raška, Vyčesaný, Hrubý, Bartošák, Tomášek, Pargač, Mach, Červenka

Urbisch – Galvas, Černý T., Slavík, Tuma, Mosler, Šindelář – Wolf, Polok, Selingr, Klinar, Fedor, Vítek, Pavelek, Černý L., Štindl, Rousek, Sysala, Herman

Po chybě opavské obrany se v 5. minutě ujala vedení Kopřivnice, když se Tomášek dostal před hostující kasu a přihrál Janu Porubovi, který už se zakončením neměl problém. První šance Slezanu na vyrovnání přinesl hostující střídačce Petr Wolf, na jehož střelu ale Šimeček pohotově zareagoval. O chvíli později si domácí gólman poradil také s dělovkou Davida Sysaly. Drama přišlo poté, co kasu Kopřivnice trefil Aleš Kilnar, ale jeho gól sudí po krátké poradě s čárovými odvolal. Opavští na to reagovali stávkováním a nechtěli se ze střídačky vrátit na led, za což rozhodčí honoroval hráčskou lavici Slezanu dvouminutovým trestem.

V oslabení Opavě pořádně zatrnulo, když Kowalczyk vyslal na Urbische dělovku, která zazvonila o tyč brány hostí. Dvě minuty ale dokázali Slezané ustát bez gólové újmy. Varovný signál posléze vyslal Vítek, z jehož hole nenašel kotouč mezeru, kterou by mohl do brány Kopřivnických zapadnout. Po několika sekundách však Jakub Vítek zasadil kotouč hned vedle tyče, proti čemuž byl Šimeček bezmocný. Necelou minutu před koncem první třetiny navíc skóroval Lukáš Černý a Opavští tak šli na první přestávku s příjemným náskokem jedné branky.

Hosté pak zaznamenali výborný vstup do druhé dvacetiminutovky. Od modré pálil na kasu domácích Mosler, jehož ránu ještě tečoval Bohumil Herman a opavská střídačka měla opět důvod k radosti. O chvíli později předvedla první formace parádní kombinaci, na jejímž konci bylo zdárné zakončení Tomáše Poloka, jenž čtvrtým gólem slezského celku vyhnal Šimečka z brány, kde za něj nastoupil René Fendrich. Následně se povedlo snížit Michalu Nečesanému, který prokázal, že Kopřivnice se nemíní vzdávat bez boje.

Devět minut před koncem základní hrací doby byl za sekání vyloučen Herman s Machem, oba týmy pak pokračovaly ve čtyřech hráčích na obou stranách, což Kopřivnici sedlo. O kontaktní branku se postaral Michal Vyčesaný a Kopřivnice byla zpátky ve hře. Navíc se jí nabízelo trestné střílení, Pargáče ale Urbisch vychytal a tak skóre zůstalo neměnné. Domácím třetí gól dal naději, tu jim ale vzápětí zabavil Petr Wolf, který svou šikovnou střelou zajistil Opavě dvoubrankový náskok.

K úplnému konci zkusili ještě Kopřivničtí hru bez střežené kasy, do které zpečetil výhru hostujícího celku Jakub Vítek a tři body tak putují do Slezska.