Tohle Slezanu uteklo jen těsně! Opava padla s Porubou po nájezdech

• sobota 19. listopadu 2016
  • Soňa Molatová | FOTO: Lukáš Bajgar

Úvodní vhazování se muselo o malou chvíli posunout, jelikož na led doputovaly z rukou hostujících fanoušků konfety. O první gól v utkání se v početní výhodě postaral Lukáš Černý. Ještě v první třetině ale Opavští inkasovali nešťastný gól a poté díky dělovce Josefa Černého také o jeden gól prohrávali. Největší drama přišlo během první přestávky, kdy došlo ke střetnutí fanoušků, a poté v poslední třetině, kdy celky rozjely gólovou přetahovanou. O vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy.

20. kolo, sobota 19. 11. 2016

4:5sn (1:2, 1:1, 2:1 - 0:0)

HC RT TORAX Poruba

Branky a nahrávky: 6. Wolf (Šindelář, Polok), 31. Vítek (Černý T., Grygar), 46. Wolf (Černý L., Černý T.), 48. Grygar – 16. Slováček (Kuťák), 20. Tichý (Kafka, Zachar), 29. Piecha (Slováček), 48. Vaněk (Smrčka, Seidler) a rozhodující nájezd Piecha. Rozhodčí: Held – Novotný, Axman. Vyloučení: 6:7. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 623. Střely na branku: 31:33. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5.

Šafránek – Galvas, Tuma, Slavík, Šindelář, T. Černý, Pavelek – Wolf, Polok, L. Černý – Grygar, Chalupa, Vítek – Hermann, Štindl, Rousek.

Kubáň – Slavík M. Puškár, Flašar, Tichý, Rudl, Bail, Puzič, Adamík – Ballner, Kafka, Piecha, Smrčka, Vaněk, Kuťák, Sedlář, Tomčák, Seidler, Slováček, Orság, Zachar

Zápas byl zajímavý ještě dřív než začal, fanoušci Poruby totiž vhodili na hřiště konfety a tak se úvodní buly muselo o něco posunout. V 5. minutě přišlo vyloučení Marka Sedláře, čehož dokázal využít Petr Wolf. Hostující gólman se v bráně nestihl přemístit a Wolf tak svou střelou do odkryté brány otevřel skóre.

Poruba ale dokázala odpovědět. Střelu Ondřeje Slováčka se podařilo Šafránkovi zachytit, ale následně mu vypadla a doplachtila do opavské kasy. O gól do šatny se pak postaral svou dělovkou od modré Josef Tichý a hosté tak mířili na první přestávku s gólovým náskokem.

Drama nabídla také první pauza, kdy došlo ke střetnutí fanouškovských táborů, do kterého museli zasáhnout těžkooděnci a policisté se psy.

Osm minut po začátku druhé periody se do útočného pásma bleskově dostali Ondřej Slováček s Martinem Piechou druhému jmenovanému se při rychlé výměně puku podařilo skórovat k tyči. Domácím se následně ve 31. minutě povedlo snížit. Kubáň nedokázal včas srazit betony proti střele Jakuba Vítka a Poruba tak byla na dosah jediné branky.

Poslední třetina přinesla pořádné drama! Petr Wolf dorazil kotouč do prázdné brány a vyrovnal na 3:3. Gólový náskok si Poruba poté vzala zpátky zásluhou Rostislava Vaňka, jehož střela prosvištěla kolem tyče a zaplula do domácí svatyně. Následně se stal hrdinou Opavy Petr Grygar. Opavský útočník se totiž prosadil tvrdou střelou z mezikruží a bylo vyrovnáno.

Prodloužení přineslo mnoho zajímavých akcí, ale vítěze se v něm určit nepovedlo. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy, ve kterých se dokázal trefit pouze Martin Piecha a stal se tak autorem vítězné branky.

Pavel Hulva (trenér HK Opava): S bodem jsem spokojen. I navzdory marodce, kterou máme, jsme dokázali s favoritem držet krok. Šli jsme do vedení, ale dostali jsme smolný vyrovnávací gól. Je škoda, že Kuba Vítek neproměnil velkou šanci, kdy jel sám na brankáře. Soupeř se dostal do dvougólového vedení a v předešlých dvou utkáních jsme se položili. To se teď nestalo.

Petr Bolek (HC RT TORAX Poruba 2011): Přijeli jsme do Opavy s tím, že soupeř bude velmi nepříjemný, což se nakonec potvrdilo. V první třetině jsme začali vlažně, čemuž odpovídal i výsledek po té úvodní dvacetiminutovce. V další třetině jsme trochu přidali a zdálo se, že budeme mít utkání ve svých rukou. Nicméně Opava srovnala, a když jsme znovu soupeři odskočili, tak jsme si mysleli, že už takový výsledek udržíme, jenže pak jsme prakticky z dalšího střídání opět inkasujeme. Opět jsme se nechávali zbytečně vylučovat a z oslabení jsme v tomto utkání dostali tři branky. Na takové nedisciplinovanosti je potřeba silně zapracovat, protože častá oslabení nás stojí mnoho a mnoho sil.