Torzo sestavy dotáhlo čtyřbrankovou ztrátu a Slezan vybojoval bod

• sobota 24. listopadu 2007
  • Michal Berg

Přestože v polovině zápasu na ledě Valašského Meziříčí prohrávala Opava 1:5, nakonec si z Valašska odváží cenný bod. Opavští hráči díky několika individuálním chybám nechali soupeře odskočit na čtyřbrankové vedení, ještě do konce druhé třetiny ale domácí sebevědomí nahlodali po dorážce Bednárek a rychlou kombinací Měch. Ve třetí části už byla Opava jasně lepší a nejprve ve dvojnásobné přesilovce snížil tečí Suchánek a o chvíli později vytočil domácí fanoušky k nepříčetnosti vyrovnávacím gólem Ivo Kocián. Slezan byl v prodloužení blízko i prémiovému bodu, ale dvouminutovou přesilovku nedokázal využít a domácí Tesařík chvíli po jejím konci zápas rozhodl. Poprvé se v sestavě Slezanu objevil mladý slovenský obránce Jozef Čavrk.

15. kolo, sobota 24. 11. 2007

HC Bobři Valašské Meziříčí

6:5p (3:1, 2:1, 0:3 - 1:0)

Branky: 7. Tesařík (Štraub), 8. Martiník, 15. Tatarčík (Krisl), 25. Pavlas (Dvořák), 35. Pavlas (Dvořák), 63. Tesařík - 20. Suchý, 36. Bednárek (Černý), 37. Měch (Suchánek), 53. Suchánek (Kukol, Bednárek), 55. Kocián (Kukol, Polok). Rozhodčí: Šír - Tuzial, Vengřín. Vyloučení: 12:8, navíc Suchánek 10 min. OT, Zientek DKU. Využití: 2:1. Diváci: 480.

Krumpoch - Zrník, Zavrtálek, Krisl, Růčka, Zientek, Grussmann - Tatarčík, Dvořák, Pavlas - Ašer, Štraub, Tesařík - Dědek, Martiník, Kratěna.

Wittek (15. Iláš) - Kukol, Mičola, Bednárek, Podešva, Čavrk, Fišera - Suchánek, Měch, Černý - Kocián, Polok, Tůma - Suchý, Kříž.

Vstup do zápasu by se ze strany Opavy dal označit všelijak, jen ne jako úspěšný. Opavští hráči byli na ledě zakřiknutí, nedokázali se vyrovnat s aktivní hrou domácích a branky ve Wittekově síti, který nastoupil podruhé v sezóně od začátku, začaly přibývat velmi brzy. Nejprve přesilovkové přečíslení využil střelou z levého křídla Tesařík, o chvíli dorazil Ondřej Martiník po závaru puk skrze končetiny a hokejky několika hráčů a když opavský obránce Fišera nahrál Tatarčíkovi na třetí gól, přepustil Wittek své místo Ilášovi.

Až to 15 minuty Slezan domácí branku téměř neohrozil, naštěstí po zaváhání obránců Valašského Meziříčí mohl chvíli před první přestávkou snížit nadvakrát důrazný Jindřich Suchý.

Do druhé části si opavští hráči přinesli mnohem lepší nasazení a pohyb a hra se začala vyrovnávat. V okamžiku, kdy začal Slezan domácího gólmana Krumpocha ohrožovat častěji, ale přišly dva údery dvojice Dvořák - Pavlas a bylo to 5:1. Obě branky zařídil Petr Dvořák, když chytře poslal puk zpoza branky na střelce Pavlase.

V tu chvíli by na Slezan nevsadil snad nikdo, ale opavská sestava, která zápas dohrávala na 7 útočníků a 5 obránců, nemá ve zvyku zápasy zabalit. V rozmezí 90 vteřin snížili na 3:5 Bednárek, který dorazil Černého pokus, a po krásné kombinaci se svými spoluhráči Tomáš Měch.

Stav 3:5 dával do poslední třetiny naději, že ale Slezan zvládne třetí část zápas s takovým přehledem, to čekal málokdo. Na domácí začali diváci pískat a ve třetí části bylo na ledě jen jedno mužstvo. Atmosféře na stadionu nepřidal také nepřesný rozhodčí, na jehož posuzování si oprávněně stěžovali oba týmy.

Ve 46. minutě ještě při domácích stálo štěstí, když trefil Tomáš Měch v samostatném nájezdu jen horní tyčku. Klíčový moment pak přišel v 53. minutě, když hrál Slezan přesilovku v pěti proti třem. V jejím průběhu si vzal kouč Suchánek oddechový čas, aby si první opavský útok mohl odpočinout, a ten s mu odvděčil důležitým gólem. Střelu Kukola tečoval před Krumpochem Kamil Suchánek a od té chvíle už bylo jen otázkou času, kdy padne vyrovnávací branka. Tu zařídil Ivo Kocián, když vrátil do branky střelecký pokus Michala Kukola.

Domácí, přestože byly v psychickém útlumu, se nevzdali a v posledních minutách mohli několikrát strhnout vedení na svou stranu. Nejblíže k tomu byl dvě minuty před koncem Tatarčík, který trefil tyč. Když potom Iláš vyřešil i šanci Štrauba v poslední minutě, bylo už jasné, že si Slezan odveze nejméně bod.

O druhý jej potom v prodloužení připravila smůla, když v nabídnuté přesilovce nedokázali opavští hráči překonat domácího gólmana. Chvíli po jejím konci pak na druhé straně ujel kapitán Tesařík a nadvakrát rozhodl o domácím vítězství.

Karel Suchánek (Opava): Viděli jsme dramatický zápas vysoké úrovně. Musím hráčům za dnešní zápas poděkovat, přestože jsme hráli většinu zápasu na pět beků a sedm útočníků, tak jsme dokázali nepříznivý stav stáhnout.