Třetí výhra v řadě! Slezan zdolal Nový Jičín

• sobota 14. listopadu 2015

Slezan dnes zvládl domácí zápas s Novým Jičínem a připisuje si do tabulky důležité tři body. Ve třiačtyřicáté minutě zvyšoval na 4:2 zkušený forvard Pavel Selingr a jeho branka byla nakonec vítězná, poněvadž hostům se v následujícím minutách ještě povedlo snížit. Vyrovnávací gól už se ovšem svěřencům trenéra Flašara vsítit nepodařilo a vrací se tedy domů s prázdnou. Opavané se tímto vítězstvím na svého soupeře bodově dotáhli!

19. kolo, sobota 14. 11. 2015

4:3 (1:0, 2:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 19. Svoboda (Tichý, Wolf), 33. Chalupa (T. Černý, Tichý), 39. Mosler (Tůma, Herman), 43. Selingr (Galvas) – 36. Horák (Ižacký, Mikšan), 41. Škumát (Ižacký), 46. Novotný (Lehečka). Rozhodčí: Dědek – Novotný, Axman. Vyloučení: 5:7, navíc Flašar (Nový Jičín) 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 386. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.

Šafránek – Kysela, T. Černý, Galvas, Tůma, Tichý, Mosler - Herman, Rousek, Vítek, Polok, Wolf, Selingr, L. Černý, Chalupa, Svoboda

Iláš – Flašar, Hruška, Hoďa, Horák, Andrýsek, Haloda, Cabák - Gebauer, Škumát, Kabeláč, Mikšan, Lehečka, Zdeněk, Kratochvíl, Ižacký, Macháček, Uhlár, Novotný

Opavští začali aktivně, ale v první slibné šanci se paradoxně objevili hosté. Kysela špatně rozehrál a zkušený Mikšan chtěl zblízka procedit puk do branky přes beton Šafránka. Ten však byl připraven.

Následně ujel po rychlém protiútoku domácí Wolf a jeho tečovaná střela, která se změnila v lob, málem překvapila Iláše. Na druhé straně dotíral na opavskou klec Ižacký, jenže na Šafránka si nepřišel.

Pak Kabeláč našel před domácí brankou Uhlára, ale ten vystřelil těsně nad horní tyčku. Slezan se v závěru první části dočkal úvodní branky. Kdy po Tichý našel před novojičínskou klecí nehlídaného Svobodu, který nadvakrát prostřelil Iláše. Hned vzápětí mohl srovnat Kratochvíl, jenže z dobré pozice nedal.

Ve druhé třetině nejprve Selingr po nahrávce Poloka zazvonil na boční tyčku. Následně Iláš vyrazil Tichého bombu k Chalupovi, ale ten z ostrého úhlu vystřelil těsně vedle levé tyčky. Novojičínský Kabeláč pak ranou bez přípravy z dobré pozice minul opavskou svatyni.

Domácí se dočkali v přesilovce, kdy Tomáš Černý od modré vyslal jedovku a směr střely změnil šikovnou tečí Chalupa – 2:0. Neuběhly ani dvě minuty a hosté snížili, když početní výhodu zužitkoval pohotovou dorážkou Horák. Opavští však ještě do konce druhé části získali dvoubrankový náskok zpátky, když tvrdou ránou od modré skóroval obránce Mosler.

Hned v úvodu třetí části však Nový Jičín slavil druhý gól, který vstřelil Škumát. Vzápětí inkasovali hosté hned dva tresty v jeden čas a přesilovku pět na tři proměnil ve čtvrtý zásah Selingr. O tři minuty později se však se štěstím trefil Novotný a hostům chyběl znovu jen jediný krůček k vyrovnání. Ten však už přes nápor v závěru utkání neudělali, a tak Slezan slaví třetí výhru v řadě.

David Musial (trenér HC Slezan Opava): „Jsem rád, že jsme potřetí v řadě vyhráli. Celý zápas jsme hráli dobře, byli jsme v pohybu. Kromě přesilovek jsme soupeře nepouštěli do šancí. Ke konci to bylo trochu kostrbaté, ale máme tři body, což je hlavní. Vyhráli jsme zaslouženě.“