V Boleslavi mohla být i výhra

• středa 11. února 2004
  • Michal Berg, Karel Filas

M l a d á   B o l e s l a v - Po posledním kole dlouhodobé části se Slezan propadl na předposlední pozici v tabulce, stejné umístění by po odehrání skupiny o udržení znamenalo účast v baráži. Opavané mohli v Boleslavi získat více než jen bod za remízu 2:2, ale o dvoubrankový náskok vybudovaný zásluhou tref Tomáše Lhotského přišli v posledních deseti minutách. Hlavní rivalové Písek, Brno i Prostějov dokázali bodovat naplno a boj o udržení bude ještě velmi náročný. Právě do Písku zavítá Opava za týden v prvním zápase skupiny o udržení.

, středa 11. 2. 2004

BK Mladá Boleslav

2:2p (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)

52. Vondráček (Oliverius), 56. Toužimský (Král) - 14. Lhotský (Zdeněk, Hulva), 49. Lhotský (Rozum). Rozhodčí: Kubeš - R.Prchal, T.Prchal. Vyloučení: 1:5. Využití: 0:1. Diváků: 2080. Střely na branku: 38:19.

Šindelář - Derner, Vyskočil, Toužimský, Pazdera, Vála, Táborský - Metlička, Oliverius, Vondráček - Kadlec, Král, Weiss - Kristek, Šebek, Hlaváček

Šlupina - Tůma, Švarba, Růčka, Kramný, Přibyla, Vnenk - Lhotský, Sochorek, Šebesta - Hruška, Najdek, Mikšan - Hulva, Harazim, Rozum - Suchánek, Zdeněk, Kříž

Domácí oslabeni o čtyři hráče základu si od počátku vytvářeli šance, ale ani jedna z nadějných střel neskončila za zády Romana Šlupiny, který se po měsíci opět objevil v opavské brance. Byla to naopak Opava, která šla ve 14. minutě do vedení. V době, kdy na trestné lavici seděl za podražení Oliverius, vypálil Zdeněk, jeho střela se odrazila od zadního mantinelu, Šindelář ji podcenil a Tomáš Lhotský pohodlně doklepl do odkryté branky.

I v dalším průměhu zápasu byli domácí aktivnější, ale šlupina byl pozorný. Situace na ledě se začala obracet po polovině utkání, kdy se do několika nebezpečných šanci dostal i Slezan. Ve 34.minutě Hulva zakončoval přečíslení střelou nad břevno a minutu nato měl šindelář Štěstí, když Růčka zazvonil o levou tyč.

Domácí mohli srovnat po obdobné situaci, po které skórovala Opava, ale Šlupina se před dojíždějícím Hlaváčkem stačil vrátit do brány včas.

Hned po pár vteřinách třetí třetiny se uvolnil Král, Šlupina však jeho střelu se štěstím vyrazil. Chybělo 10 minut do konce třetiny a Tomáš Lhotský skóroval podruhé. Jiří Zdeněk jej vyslal do sóla a opavský útočník blafákem překonal Šindeláře.

Domácí byli ve velmi nepříjemné situaci. V Třebíči, kde bojovali domácí s Kadaní o postup a v případě výhry domácích v prodloužení by Boleslav byla z osmičky venku, to bylo 2:2 a Boleslav potřebovala pro jistotu play-off alespoň bod.

Do útoku na vysněnou remízu zavelel mladík Vondráček. V 52.minutě elegantně objel dva protihráče a tváří v tvář Šlupinovi vydařeným blafákem prolomil jeho kouzlo. Vzápětí kontroval se o hattrick snažil Lhotský, Šindelář mu ale myšlenky na hattrick překazil.

Opava pak přežila i oslabení, ale po jeho skončení již udeřuilo. Král vyhrál buly a Toužimský od modré čáry zamířil mezi Šlupinovými betony. Opava se ještě v závěru snažila zvrátit dobře rozehrané utkání opět na svou stranu, ale neúspěšně. Domácí si tak pohlídali potřebný bod a z osmé příčky postoupili do play-off. Opava bude hrát s Pískem, Brnem a Prostějovem skupinu o udržení.