V Hodoníně se Slezan držel jen půl zápasu

• středa 26. září 2007
  • Radek Lamač, Michal Berg

Když v polovině zápasu dvěma brankami bývalý hráč Opavy Radim Štastný zvýšil na 5:2, neměli už hráči Slezanu na zvrat zápasu. Po brankách Suchánka a Černého sice drželi přijatelný stav 3:2, Šťastného branky ale domácí nastartovali a za Opavu korigoval až chvíli před koncem na 8:3 opět Kamil Suchánek. "Soupeř nás předčil v důrazu, naši hráči dělali hrubé individuální chyby. Problémy máme hlavně v obraně, budeme to muset urychleně řešit," komentoval zápas trenér Opavy Karel Suchánek.

3. kolo, středa 26. 9. 2007

SHK Hodonín

8:3 (3:1, 4:1, 1:1)

Branky: 2. Barták (Chlup), 8. Rapant (Veselý), 15. Maixner, 24. Šťastný (Peš), 30. Šťastný (Peš), 32. Kočara (Štastný), 36. Pochylý (Chlup), 46. Maixner (Chlup) - 3. Suchánek (Měch), 22. Černý (Suchánek, Měch), 55. Suchánek (Kukol). Diváci: 1500.

Iláš - Kukol, Mičola, Vrabel, J.Tichý, Podešva, Pukalovič - Kocián, Polok, Kovalovský - Suchánek, Měch, Černý - Tejkl, Tůma, R.Tichý - Kříž, Weiss.

Úvodní třetina nabídla nepříliš hezkou podívanou s velmi vlažným tempem. Jako první zahrozili Opavští, ovšem síť se rozvlnila po následném protiútoku na straně druhé, kdy skóre zápasu otevřel domácí Barták. Slezan však ihned po buly kontroval a ve 3. minutě využil ideální přihrávky Měcha zpoza branky kapitán Suchánek, který střelou nad pravý beton Maláče srovnal. Domácí hráli od šesté minuty svou první přesilovku, v níž se jim nevedlo. Sotva však vstoupil vyloučený Měch na led, obkroužil v 9.minutě opavskou svatyni domácí Rapant a zasunul puk za překvapeného Iláše. Šanci na srovnání měl opět Suchánek, Maláč byl však proti.

Nejhezčím momentem prvního dějství byl gól domácího Meixnera, který v 15. minutě vystihl minelu opavského beka a krásným blafákem zasunul do prázdné klece. Poté se Slezanu naskytla první možnost přesilové hry v utkání, s kterou však naložil mizerně a za celé dvě minuty nevystřelil. Poslední šanci první třetiny ke snížení domácího náskoku měl v 20. minutě Kocián, který ujel v oslabení, jeho šanci zmařil včasným vyjetím z branky Maláč. Tím první třetina skončila.

Druhé dějství nabídlo o poznání svižnější podívanou, v které se definitivně rozhodlo o výsledku. Nejdříve utkání zdramatizoval v 22. minutě opavský Černý, když po velmi hezké souhře celého prvního útoku zavěsil nad Maláčovo rameno, byla to nejhezčí akce Slezanu v utkání. Domácí ihned po inkasované brance zvýšili důraz a úsilí, za což byli ve 24. minutě odměněni brankou Štastného, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži před Ilášem. V této části hry Slezan domácím kladl největší odpor, což bylo vidět při střelách Kociána a Kovalovského, Maláč však domácí podržel.

Svižný hokej s dobrým tempem pokračoval i nadále. Tak se dělo do 30.minuty zápasu, kdy domácí po krásné akci vstřelili Štastným pátý gól. Dvě minuty nato se prosadil Kočara a bylo to 6:2. Od poloviny zápasu na ledě existovalo prakticky jen jedno mužstvo, a to domácí. Iláš se ocitl v ohni střel, zatímco opavští mladíci ohrožovali domácí branku už jen sporadicky. Za zmínku stojí snad jen přesilovková rána Kukola, kterou Maláč lapil. V 36. minutě středním pásmem projel nikým neatakován Pochylý a vymetl pavučinu z rohu Ilášovy branky. Iláš zaslouží pochvalu za snahu, kdy za rozhodnutého stavu několikrát robinzonádou zabránil dalšímu zvýšení skóre.

Poslední třetina se dohrávala z povinnosti, přesto mužstva nabídla několik pohledných akcí. Nejdříve v oslabení napřáhl Kukol a vyprášil betony domácího gólmana, z protiútoku neuspěl ani Kočara, jehož vychytal Iláš. V 46. minutě se dostal z rohu puk před branku Opavy, kde vtipně zakombinovali Barták s Meixnerem a na druhého jmenovaného zívala prázdná brána,. Domácí ochozy za skandovaného potlesku a pokřiku „Deset, deset“ začaly oslavovat, leč pravda, zásoby slivovice došly, jakoby nepočítaly s tak vysokým brankovým přídělem.

Na přelomu 50.minuty hráli Opavané přesilovku, ve které pálili postupně Podešva, Polok a Tůma. Paradoxně největší šanci však měl domácí Sladký, který mířil těsně nad. V 52. minutě při přečíslení 2 na 1 to zkoušel z dobré pozice Kovalovský, jeho střele chyběla přesnost a razance. Po dlouhých minutách trefil domácí branku až Suchánek, s jeho střelou si Maláč pomocí lapačky poradil. Poté zahodil slibnou šanci Černý. První náznak potyčky v utkání mezi domácím Kočarou a hostujícím Weissem sudí v 55. minutě vyřešil vyloučením na obou stranách, přičemž domácí forvard dostal za větší aktivitu správně o dvě minuty více. V následující přesilovce v téže minutě uzavřel úspěšnou dorážkou skóre nejlepší hráč Slezanu v dnešním utkání Suchánek a korigoval tedy na konečných 8:3.

Karel Suchánek (Opava): Domácí nás jasně přehráli v důrazu a v osobních soubojích, dostávali jsme góly po individuálních chybách, jako že se obránce zapomene na střídačce nebo pustí hráče v souboji před brankou. Bohužel obrana je našim největším problémem, hráči ty situace nezvládají a těžko potom můžeme soupeřit s takovým týmem jako je Hodonín. Budeme to muset řešit, přišli sice Podešva s Pukalovičem, čímž jsme mysleli, že máme situaci v obraně vyřešenou, ale oba byli u většiny branek, jak minule tak dneska. Budeme to muset s manažerem urychleně řešit.