V Opavě se zase děly věci!

• středa 15. října 2003
  • Jaroslav Šindelář

O p a v a - Neuvěřitelné! Hráči Slezanu ani počtvrté nedokázali dotáhnout do vítězného konce zápas, kde vedli v poslední třetině o jednu či dvě branky. Tentokrát stál proti soused z Havířova, který doposud vybojoval jen jediný bod! Přesto Opavané slibný náskok 3:1 neudrželi. Útěchu jim nepřineslo ani házení viny na dobře pískajícího sudího a tak diváci odcházeli domů oprávněně naštváni.

, středa 15. 10. 2003

3:3

1. Suchánek (Přibyla), 3. Šebesta (Suchánek, Komínek), 40. Prokop - 4. Žůrek (Dvořák), 47. Saj (Polončič), 56. Kočara (Hebar). Rozhodčí: Dvořák P.- Dvořák T., Klouda. Vyloučení: 10:6, využití 1:0. Diváci: 720. Střely na branku 36:30.

Šlupina - Přibyla, Prokop, Vosátko, Mocek, Růčka, Dresler, Kramný - Suchánek, Komínek, Šebesta - Mikšan, Harazim, Lhotský - Duba, Zdeněk, Kříž.<br> Trenéři: Milan Chalupa a Josef Doboš.

Falter - Rimmel, Machálek, Vavruša, Tůma, Zavrtálek, Matějíček, Karlíček - Dvořák, Polončič, Žůřek - Csabi (41.Volák), Říha, Zdráhal - Kočara, Hebar, Syřínek (41. Saj).<br> Trenéři: Pavel Sedlák a Aleš Flašar.

Zpoza střídačky...

Nejlepší hráči Opavy:1.Prokop, 2.Přibyla, 3.Šebesta

Lahůdka zápasu: Opavě vychází úvod, což se projevuje při druhé brance, kdy Suchánek vypíchává puk na modré obránci, předkládá Šebestovi a ten, ač má po stranách oba spoluhráče, vystřihuje zkušeně forhendový blafák a Falter se natahuje zbytečně.

Zajímavost zápasu: Hrdina minulého zápasu Lukáš Duba se ocitl třikrát na trestné lavici a přestože gól v oslabení Opava nedostala, tým tim oslabil.

Co rozhodlo: Nikdo z hráčů se nepokusil riskovat nebo něčím strhnout své spoluhráče za stavu 3:1 a tak už se poněkolikáté na sebe hráči dívali, jakoby všechnu vinu svalovali na ostatní.

Domácí vstoupili do zápasu v roli favorita, navíc jim nahrával zisk bodu z Ústí. A také proto se do soupeře zakousli hned od úvodu. Přibyla nahodil puk na bránu a hosté, domnívající se, že rozhodčí písknou zakázané uvolnění, přestali hrát. K odraženému puku si pohodlně dojel Suchánek a zamířil přesně nad Faltrovu lapačku.

Havířov přestál hrát, což se projevilo i o minutu později. Po obrovské chybě havířovských beků na modré předložil Komínek do jízdy Šebestovi a ten nedal kličkou do forhendu ani podruhé Faltrovi šanci. Kdo čekal, že se Femax položí, se mýlil. Opavský odchovanec Žůrek, hrající v hostujícím dresu, si najel mezi kruhy na Dvořákovu příhru a po ledě prostřelil opavského Šlupinu.

Po čtyřech minutách tedy padly tři góly, což se někdy nepovede Opavanům ani za celý zápas. Opava byla po inkasovaném gólu v útlumu a tak musel zachraňovat Šlupina. Nejdříve si poradil s nájezdem Říhy z pravého křídla, v oslabení vyzrál na nebezpečně dorážejícího Hebara. Po návratu vyloučeného Růčky jede Opava dopředu ve třech, ale Falter na střílejhícího Prokopa vyzrál, stejně jako později na Lhotského a tak první třetina dopadla lépe pro Slezan.

Druhou třetinu začal Havířov s jedním hráčem navíc a gól vstřelil málem po Šlupinově vyhození dojíždějící Zdráhal, od kterého se puk odrazil jen těsně vedle. V zápětí se hrálo ve čtyřech, Suchánek přenechal volnému Šebestovi, ten se snažil dorazit tak důrazně, že byl ztrestán obráncem Karlíčkem a oba se tak pustili do rvačky, kterou sudí ocenil dvěma minutami pro oba. Za chvíli šel za katr Csabi a Harazimova pětka zamkla hosty před Faltra na celou minutu. Ve 27.minutě se před Faltrem zjevili Suchánek s Komínkem, ale oba zblízka havířovského gólmana nepřekonali.

Ve 30.minutě se Mocek už nemohl dívat na bezradnost svých spoluhráčů, vypálil tvrdě od modré, ale trefou do masky omráčil jen dobře chytajícího Faltra. Havířov odpovídá jen sporadicky, když ve hře čtyř proti čtyřem přímo z lavičky vyjel Zavrtálek, ale tváří v tvář Šlupinu nepřelstil. Vše nasvědčovalo, že oba celky už se soustředí na třetí třetinu a toho využil Šebesta, který mezi kruhy našel volného Prokopa a i když jeho střelu Falter tečoval, gól skončil se sirénou v havířovské bráně. Opava se tak dostala před závěrečnou třetinou opět psychicky nahoru.

Do třetí třetiny vstoupila Opava opět bez jednoho hráče, ale málem skóroval Mikšan, který využil zaváhání Karlíčka na modré, ale blafák se mu nepovedl. V zápětí to s aktivitou přehnal Duba a hosté měli půl minuty na to, aby využili výhodu dvou mužů v poli. Opava se však bez větších problémů ubránila, ale už v pěti dělá v obraně chybu Vosátko, Polončič našel před bránou střídajícího Saje a ten si pohodlně objel Šlupinu.

Havířovu znovu narostla křídla a když další stídající Volák našel zpoza branky kapitána Zdráhala, který trefil jen tyč, diváci si oddychli. Volák působí obraně domácích velké problémy, nejdříve nadvakrát nepřekonal Šlupinu z blízka, ale pak se za bránou uvolnil Hebar, nahrál dalšímu bývalému Opavákovi Kočarovi a ten, ač tísněn Šebestou, vkleče srovnal po zemi.

Opava už po několikáté ztratila slibné vedení, přesto se snažila urvat zápas pro sebe. Nejdříve si svou střelu dojel Přibyla, ale Faltra nepřekonal, Mocek od modré vypálil, puk si však v houštině těl znovu našel jen Faltrovu lapačku. Dvě minuty před koncem se za nesportovní chování naskytla Slezanu možnost přesilové hry, ale Havířov si už bod vzít nenechal a tak si oba týmy musely prodloužit své působení na ledě o pět minut.

V prodloužení si Komínek, Mikšan ani Lhotský neprosadili před Falterem tváří v tvář a tak Opava prodloužila svou šňůru v prodloužení na čtyři zápasy.

Milan Chalupa: Jsme absolutně nespokojený, protože to není poprvé, kdy jsme z jasného náskoku 3:1 pouze remizovali. Prakticky jsme udělali dvě hrubky, které soupeř potrestal. Do zápasu jsme šli povzbuzeni dobrým výsledkem z Ústí, takže se nám podařilo rychle vstřelit dvě branky. Od druhé části to byl veliký boj, ve třetí třetině jsme si chtěli hlídat střední pásmo, což se nám částečně dařilo, ale srazily nás individuální chyby.

Aleš Flašar: Jelikož jsme si nechali utéct začátek utkání, tak jsem rád, že se nám podařilo získat alespoň bod. Za předvedenou hru v poslední třetině, kdy jsme vyrovnali, jsem spokojen.