V atraktivním utkání Slezan přestřílel Přerov a dostal se na 3. místo tabulky

• středa 04. prosince 2013

Opavští hokejisté si dnes připsali cenné tři body. V rámci 25. kola zavítal do slezské metropole celek Přerova. Vstup do utkání sice vyšel lépe domácím, avšak hosté dokázali dvoubrankové manko ještě v první třetině smazat. Jako rozhodující se ukázala střela Galvase, která překvapivě skončila za Svobodovými zády. Třetí část ovládla také Opava, která tedy zvítězila 8:4.

24. kolo, středa 4. 12. 2013

8:4 (4:3, 1:0, 3:1)

HC ZUBR Přerov

Branky a nahrávky: 5. Svoboda (Polok, Vítek), 5. Kocián (Badura, Pavelek), 16. Svoboda (Vítek), 19. Badura (Chalupa, Kocián), 38. Galvas (Šafránek), 48. Kocián (Wolf, Galvas), 49. Chalupa (Kocián, Badura), 51. Wolf (Herman) – 12. Vlček (Brančík, Ditrich), 15. Sedlák (Goiš, Vlček), 18. Sakrajda (Brančík), 49. Brančík (TS). Rozhodčí: Fiala - Bojda, Mikler. Vyloučení: 9:12, navíc Osina (PRE)10. min OT (zásah do oblasti hlavy a krku). Využití: 2:1 . V oslabení: 0:1. Diváci: 680. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 6:3, 6:4, 8:4.

Šafránek – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Kukol, Pavelek, Mosler, Měch, Herman, Vítek, Polok, Kocián, Wolf, Baďura, Svoboda, Chalupa

Sklenář (5. Svoboda) – Pala, Osina, Vlček, Běhal, Janota, Kudělka, Goiš, Sedlák, Blinka, Sakrajda, Brančík, Ditrich, Štastný, Haloda, Kovařík, Školoud, Kundrátek

Slezanu vyšel vstup do utkání parádně. Naši borci totiž dokázali využít hned první početní výhodu, která se jim naskytla. Svoboda předvedl dobrou práci před bránou a Polokovu střelu dorazil do odkryté klece, 1:0. Zubři se sotva rozkoukali a červené světlo za jejich svatyní se rozsvítilo podruhé. Kocián dostal přihrávku od Baďury a krásnou střelou do horního růžku zvýšil, 2:0. Po druhé inkasované brance nahradil v přerovské bráně Sklenáře Svoboda. Jako první prověřil Svobodu Polok, který se dostal do samostatného úniku, opavský forward však nezakončil přesně. Přerovu hodně pomohla přesilová hra z jedenácté minuty. Snížit se totiž dobře mířenou podařilo Vlčkovi, 2:1. V čase 14:28 bylo srovnáno. Goiš totiž našel před bránou dobře postaveného Sedláka a zkušený útočník zametl puk do odkryté brány, 2:2.

Neuběhly ani dvě minuty a skóre se opět měnilo. Vítek přihrál na levou stranu dobře rozjetému Svobodovi a ten v samostatném úniku uspěl, když zasunul puk mezi betony svého jmenovce, 3:2. To ale stále nebylo z první periody vše. Hosté opět zabojovali a dočkali se vyrovnání. Po vyhraném vhazování se do puku tvrdě opřel Sakrajda a bylo srovnáno, 3:3. Poslední slovo měl však Slezan. Domácím vrátil vedení Baďura, jenž dokázal zužitkovat přihrávku Chalupy, 4:3.

Druhá dvacetiminutovka začala velkou šancí Opavy. Wolf se sám ocitl před Svobodou, nedokázal však dobře zakončit i díky faulu jednoho z hostí. Další šanci měl Herman, tváři v tvář Svobodovi však neuspěl. Druhá část nenabídla útočný hokej jako ta první, k vidění bylo především časté vylučování na obou stranách a také spousta nepřesností. Možná rozhodující moment celého utkání se odehrál ve 39. minutě. Galvas zpoza modré čáry švihem nahodil puk na gólmana hostí a kotouč k udivení všech doklouzal až za brankovou čáru, 5:3.

Ve třetí třetině bylo taky k vidění dosti vyloučených hráčů. Opava dostala ve 47. minutě možnost dvojnásobné početní výhody a dokázala ji využít. Wolf přihrál Kociánovi a opavská dvacítka se nemýlila, 6:3. Za necelou minutu se do samostatného úniku dostal Brančík, byl však nedovoleně zastaven Tichým a muselo být nařízeno trestné střílení. Brančík zvolil střelu k tyči a uspěl, 6:4. Hosty však už poté definitivně zlomily dva rychlé góly v rozmezí jedné minuty a třinácti vteřin. Nejprve se prosadil Chalupa dorážkou do odkryté brány. V čase 50:09 se do samostatného úniku dostal Wolf a překonal bezmocného Svobodu. Na konci zápasu už neunesl nápor emocí a frustrace hostující Osina, který tvrdě dohrál opavského mladíka Svobodu. Osina vyfasoval desetiminutový osobní trest.

Atraktivní zápas plný vyloučení, ale hlavně gólů, končí vítězstvím Opavy v poměru 8:4 a to znamená, že Slezan se vyhoupl na třetí příčku tabulky.

Josef Doboš (trenér HC Slezan Opava):

Od začátku zápasu jsme hráli velmi dobře. Dostali jsme se do dvoubrankového vedení, které jsme mohli i navýšit. Bohužel se tak ale nestalo a soupeř vyrovnal. Vždy jsme šli do vedení, jenže Přerov se držel ve hře. Důležitá byla branka na 5:3 a následně proměněná dvojnásobná přesilovka. Dařilo se nám střelecky, což dokazuje výsledek. Vyhráli jsme zaslouženě.