V nezáživném utkání rozhodovaly až nájezdy, dva body zůstaly doma

• pondělí 22. listopadu 2010

Až samostatné nájezdy musely rozhodnout o osudu pondělního utkání Noen juniorské Extraligy mezi celky Opavy a Zlína. Zápas, který v základní hrací době ani v prodloužení nepřinesl jediný gól tak přihlížející logicky nijak nenadchl. Náplastí tak může být alespoň počínání našich hokejistů v nájezdech, konkrétně Jakuba Vítka, který jako jediný překonal hostujícího brankáře Kašíka a zařídil tak pro Slezan zisk dvou bodů.

33. kolo, pondělí 22. 11. 2010

1:0sn (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)

Berani Zlín

Branky a nahrávky: 65. Vítek (rozhodující nájezd). Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Průběh utkání: 1:0.

Trenčan - Faksa, Rypar, Spusta, Mosler, Žídek, Lichý, Dohnal - Svoboda, Trčka, Procházka, Pešut, Vítek, Šimkovič, Otipka, Baďura, Džemla, Koschatzký, Seidler

Kašík - Hampl, Valenta, Matějíček, Zámorský, Sadil, Zábojník - Merta, Fořt, Haloda, Šlahar, Pospíšil, Romig, Šoula, Blinka, Sedláček

V brance Opavy nastoupil Adam Trenčan, jenž včera s muži doslova vydřel výhru 6:5 nad Hodonínem, hostující klec obsadil Kašík. Úvodní okamžiky hry patřily spíše Zlínu. Hosté v prvních chvílích domácí jednoznačně přehrávali, svým pohybem a aktivitou si hned ve 2. minutě dokonce vynutili přesilovou hru, když donutili faulovat opavského Šimkoviče. Při hře v početní výhodě hrozil nejvíce velice aktivní Matějíček, ovšem v obou případech vyšel z minisouboje lépe Trenčan, který vychytal jak Matějíčkův pokus od modré, tak i následní z prostoru mezi kruhy. Po úvodní pětiminutovce přešla tvorba hry na hokejky Slezanu a k vidění tak byla naprosto opačná situace. Opavští mladíci si vytvořili tlak, v jehož rámci pálili Žídek, Seidler a Pešut. Modrožlutí se v těchto okamžicích museli nejednou osovobodit pouze za cenu zakázaného uvolnění. Závěr dvacetiminutovky přesto patřil opět hostům, kteří si v závěru vytvořili přeci jen mírný tlak. V 15. minutě střílel z úhlu Romig, jenže Trenčan kotouč vyrazil. K odraženému puku se dostal Fořt, ale ani on opavského strážce nepřekonal. Další střelecké pokusy byly zablokovány pozornou domácí defenzívou. A když neuspěl po svém individuálním průniku zlínský Sedláček, šlo se do kabin za nerozhodného bezbrankového stavu.

Ani druhá perioda nebyla o moc záživnější, diváci se místy museli nudit. Za zmínku stojí šance domácích z 25. minuty, kdy předvedl Kašík rychlé betony. O tři minuty později se v nadějné pozici zjevil Pešut, ale aniz bezprostřední blízkosti si nedokázal s Kašíkem poradit. Ve 32. minutě přišla obrovská možnost Opavy, v přečíslení našel Koschatzký před brankou Džemlu, ale druhý jmenovaný trestuhodně minul. Více zajímavých momentů už druhé dějství nenabídlo.

Také závěrečná třetina branku nepřinesla, mnohdy k ní však bylo velmi blízko. V 51. minutě si s Trenčanem po dobré akci neporadil Fořt. O chvíli později to byl stejný hráč, tentokrát se Fořt řítil na Trenčana zcela sám, avšak nechal vyniknout pouze Trenčanovy betony. V 55. minutě domácí vyrobili před Kašíkem obrovský závar, ale ani tentokrát se skóre neměnilo. Tento fakt platil také po střele Šimkoviče, který nepřekonal ležícího gólmana Zlína. Utkání tak dospělo až do prodloužení.

Nikoho asi nepřekvapí, že ani krátké pětiminutové prodloužení o vítězi nerozhodlo. Aktivnější byli jednoznačně hosté, avšak žádné vyložené tutovky si Ševci nevytvořili.

Na řadu tak přišla až poslední možnost - samostatné nájezdy. První dvě série obstarali na zlínské straně Šlahař se Zámorským, na opavské pak Šimovič a Seidler. Ani jeden ze čtyř jmenovaných však na gólmana soupeře nevyzrál. Třetí sérii začali hosté pokusem kapitána Matějíčka, jehož opět vychytal Trenčan. Už už to vypadalo, že branka není souzena ani samostatným nájezdům, když se ke kotouči postavil Jakub Vítek a střelou mezi Kašíkovy betony rozhodl o dvoubodovém přídělu pro Slezan. Zlín si na Valašsko odváží bod.

Kamil Konečný (trenér HC Slezan Opava):

Bylo to utkání gólmanů, protože si obě strany vytvořily v bojovném zápase hodně šancí, ale brankáři dnes prostě kralovali. Duel dospěl až k nájezdům, kde se k nám přiklonilo štěstí a letos poprvé jsme v nich byli úspěšnější než soupeř. Naše hráče musím pochválit za nasazení a bojovnost. Do zápasu jsme šli jako jeden muž, a přesto, že jsme neměli k dispozici kompletní kádr se nám podařilo vyhrát.

Jiří Šolc (trenér PSG Zlín):

Vyrovnané utkání, řekl bych, že dnes nevyhrál lepší, ale šťastnější celek. My jsme tam měli moře šancí, které jsme měli proměnit a vyhrát. Bohužel se tak nestalo. Když se podívám na naše poslední tři zápasy, tak vidím, že jsme vstřelili pouze jediný gól, a to je ostuda našich útočníků.