V pátek se osmákům nevedlo, Kometa byla nad opavské síly

• pátek 30. března 2012

Hokejisté 8. třídy opavského Slezanu absolvovali v pátek své třetí vystoupení v rámci mistrovství České republiky. Soupeřem byl našim mladíkům tentokrát celek Komety Brno. Oponent se však ukázal býti po všech stránkách lepším, což se projevilo také na skóre. Brno zvítězilo 10:0 a mladí Opavané budou chtít na tento duel jistojistě co nejdříve zapomenout a zkoncentrovat se na své další učinkování v turnaji. Už zítra totiž na Opavu čeká od 13:30 hodin souboj s Černými Vlky. Utkání můžete opět sledovat na serveru Onlajny.com.

MČR, pátek 30. 3. 2012

0:10 (0:3, 0:4, 0:3)

HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 3. Hasoň (Říčka), 12. Furch (Hasoň), 14. Čejka (Havlát, Heinrich), 23. Havlát (Bernát), 28. Hasoň (Škvrně), 30. Škvrně (Říčka), 37. Hájek, 53. Havlát (Hájek, Čejka), 56. Čejka (Heinrich), 60. Havlát (Čejka, Heinrich). Rozhodčí: Daněk - Hladík, Grundler. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

Klein (33. Lamla) - Kupka, Cibulka, Štěpánek, Fedor, Stuchlík, Hladoník, Beránek, Langer, Döhner, Fajkus, Lelek, Boček, Kosina, Novák, Zajíc

Huzlík (Januš) - Neusser, Zukal, Petlák, Jirůšek, Tauwinkl, Havlát, Heinrich, Mikyska, Hasoň, Škvrně, Bohanos, Čejka, Straka, Hájek, Furch, Bernát, Říčka

Kometa vykročila za vítězstvím hned v úvodních minutách zápasu. Ve 3. minutě otevřel skóre přesnou trefou Jan Hasoň. Ve 12. minutě si Brňané vytvořili velký tlak, na jehož konci byla druhá branka. O tu se tentokrát postaral Michal Furch. O dvě minuty později bylo na brněnské střídačce ještě o něco veseleji. Havlátův pokus Klein vyrazil, na dorážku Jakuba Čejky už byl ale krátký. V 16. minutě se zrodila dobrá šance také na opavské straně. Do mezikruží dostal namazáno Kosina, ale s jeho nebezpečnou ránou si brankář Huzlík poradil. O chvíli později si zase aktivně počínal Langer, jeho bekhend šel ale mimo brankový prostor. Úvodní třetinu tak ovládla Kometa poměrem 3:0.

Po přestávce to byli opět Brňané, kdo převzal aktivitu do svých rukou. Ve 22. minutě se ještě stav neměnil. Bernát mohl jet zcela sám na Kleina, ale nezachytil v mezikruží přihrávku od spoluhráče. Minutu poté už ale Klein opět lovil kotouč ze své sítě. Úspěšným střelcem z řad brněnské Komety se stal Robert Havlát. Ve 28. minutě vedlo Brno už 5:0. Škvrně našel před opavskou klecí Jana Hasoně, který poslal touš za záda bezmocného Kleina. O další dvě minuty později se prosadil sám Marek Škvrně. Ve 33. minutě došlo na straně Slezanu ke změně na brankářském postu. Davida Kleina zaskočil v brankovišti Kryštof Lamla. Ten poprvé kapituloval v 37. minutě. Střelou pod víko Lamlu překonal Libor Hájek. Krátce nato zahrozil také Slezan. Dělovku Štěpánka od modré čáry dokázal Huzlík vyrazit, následně si poradil i s dorážkou Stuchlíka.

Ani v poslední dvacetiminutovce se Slezan kýženého gólu nedočkal. Naopak Kometa stihla přidat ještě další tři přesné trefy do černého. V 53. minutě se Brňané prosadili ve dvojnásobné početní převaze. Autorem branky byl Robert Havlát. O tři minuty později obohatil gólový účet vedoucího týmu Jakub Čejka. V poslední minutě duelu se pak řítili do zajímavé šance dva opavští hráči. Langer však místo přihrávky zvolil střelu, kterou nasměroval mimo tři tyče. Udeřilo tak na druhé straně. Pouhopouhé dvě vteřiny před závěrečnou sirénou zkompletovali brněnští hokejisté desítku. Posledním hráčem, který se v tomto utkání prosadil, byl Robert Havlát.

Slezan tak po včerejší výhře nad pražskou Spartou inkasoval deset branek od Komety Brno a bude se snažit na tento duel co nejrychleji zapomenout. V sobotu na naše hokejisty čeká tým Černých Vlků a rozhodně je v silách Slezanu tento mančaft porazit! Oba týmy změří síly od 13:30 hodin. Utkání lze sledovat na serveru Onlajny.com.