V utkání pravdy se oba týmy rozešly zaslouženou remízou

• neděle 16. listopadu 2003
  • Jaroslav Šindelář

O p a v a - Ani zlepšený výkon ve druhé třetině nestačil domácím k zisku tří bodů, i když šancí si vytvořil nespočítaně, Kometa nezůstala pozadu a tak diváci mohli být spokojeni, přestože se domácím vítězný gol dát nepodařil. V zápasu se předvedli svými kousky navrátilci Rozum (po zranění) a Kašík( z působení v Kadani), kteří spolu se Sochorkem vytvořili před dvěma lety nejúdernější formaci první ligy. Pozadu nezůstal ani Jiří Žůrek, který se tuto sezonu prostřídal už ve čtyřech týmech.

, sobota 15. 11. 2003

1:1p

HC Kometa Brno

28. Kaňka (Sochorek, Tůma) - 13. Nohel (Kašík, Kučírek). Rozhodčí: Volf - Vrdlovec, Šimůnek. Vyloučení: 7:12. Využití: 1:0. Diváci: 410.

Šlupina - Přibyla, Prokop, Dresler, Vosátko, Mocek(35.Vnenk), Tůma - Horný, Sochorek, Šebesta - T.Lhotský, Harazim(21.Mikšan), Kaňka - Zdeněk, Hulva, Rozum

Smolka - A.Lhotský, Elsner, Kučírek, Blažek, Beran, Z.Sedláček - Kašík, J.Sedláček, Nohel - Látal, Zounek, Žůrek - Kos, Kala, Balát

Zpoza střídačky...

Nejlepší hráči: 1.Šlupina, 2. Sochorek, 3. Kaňka

Lahůdka zápasu: V 53. minutě hráli slezané přesilovku, Sochorek vyvezl puk z vlastního pásma, na levé straně uviděl najíždějícího Šebestu, ten už v pásmu Sochorkovi vrátil, domácí centr uviděl na pravém křídle volného Horného, který se pokusil oklamat Smolku bekendovým blafákem, ten však položenou holí puk vypíchl.

Zajímavost zápasu: Bezesporu je návrat Jana Kašíka, který zde navázal na své výkony z předloňského roku. Nejenže vyrobil první gól, ale pro své nové spoluhráče vytvořil velkou řadu příležitostí, jeho vlastní mu výbornými zákroky zneškodnil dnes vynikající Šlupina.

Co rozhodlo?: Výsledek určili nepřesní střelci na obou stranách, kteří si vyrobili šance na dva zápasy, ale buď neuspěli vlastní nešikovností nebo narazili na lidskou zeď ve formě golmanů.

Opava nastoupila k zápasu o šest bodů s uzdraveným Petrem Rozumem, na lavičce naopak zůstal David Mikšan. Ovšem i Moravané připravili domácím jedno překvapení, když do prvního útoku na pravé křídlo postavili navrátilce Jana Kašíka, který se bývalým spoluhráčům ukázal hned v první minutě, když za Šlupinovou bránou vybojoval puk, přes Alexandra Lhotského se dostal k Elsnerovi, ale ten ho mezi golmanovy betony neprocedil. Na druhé straně se poprvé předvedla dvojice Sochorek - Šebesta, když se druhý jmenovaný dostal až před Smolku, ale ten rozklekem zabránil, aby se domácí poprvé radovali.

V 5. minutě si dojel nahození do rohu Nohel, puk vrátil zpátky před bránu, ale Elsner zavrávorání Šlupiny znovu nevyužil. V 8. minutě nejdříve opavský brankář vyřešil situaci dva na jednoho a hned vyslal do sóla Kaňku, ale toho Smolka tváří v tvář zhypnotizoval. V 11. minutě odešli v rozpětí deseti vteřin z ledu dva hráči Brna, ale domácí si šanci nevyužili a naopak se nechal zbytečně vyloučit Harazim a ani v přesilovce 4 na 3 se slezanům nedařilo. Po návratu prvního potrestaného hráče vybojoval Kašík puk v útočném pásmu, na modré objevil Kučírka, Šlupina čekal střelu, ale puk se chytře dostal na zadní tyč k volnému Nohelovi, který neměl problém s tečováním mimo Šlupinův dosah.

V 16. minutě se opět ukázal divákům Kašík, který ujel se Zounkem, ten vystřelil tak, že Šlupina nevěděl, kde má puk, ale ten se dostal včas do bezpečí. V závěru se dostal ke střele od modré A. Lhotský a kdyby netrefil Šlupinu do masky, jistě by protrhl síť. Obrovskou šanci spálil vteřinu před koncem Přibyla, který stoprocentní přihrávku Sochorka do brány netrefil do brány, když přestřelil vysoko nad. V pokračující přesilovce se stejný hráč snažil napravit nevyužitou šanci z konce třetiny, vypálil od modré a kdyby nebyl puk tečován, Smolka by neměl šanci.

Na druhé straně se v podobné situaci při přesilovce netrefil jen těsně Sedláček, ale ve stálém tlaku si hosté vymohli aspoň přesilovou hru 5 na 3. Zamkli slezany před branku na celé dvě minuty, ale jedinou slibnou příležitost vypracovali pro Kašíka Sedláček s Nohelem, ale Šlupina se k tyčce stihl včas přemístit. Opavě tato situace vlila nové síly a po ve 27. minutě návratu obou hráčů se v přesilovce po znovu pěkné kolmici Sochorka nemýlil do prázdné brány Kaňka.

Od tohoto okamžiku se hrálo nahoru-dolů a nebýt výborných výkonů obou brankářů, do kabin by se odcházelo za stavu 5:5. Nejdříve ve 31. minutě opět ujela trojice Kašík-Sedláček-Nohel, rozebrala domácí, ale opět se zaskvěl rychlým přesunem k tyčce Šlupina, na druhé straně z protiútoku vypálil Horný, ale Smolka si poradil i s nájezdem dvojice Hulva-Tůma, kterého vybruslil a opavský novic tak vystřelil mimo bránu. Ve 38. minutě zastavilo domácí vyloučení Horného, a tak se předvedl Šlupina při dvojnásobném ataku Kašíka i tvrdé střele Lhotského.

Do třetí třetiny tak nastoupili oba celky s úmyslem spíš neinkasovat a tak šancí bylo pomálu. Šance si slezané vypracovali hlavně v přesilovkách, nejdříve dorážkami nepřekonali Smolku obránci Přibyla ani Vosátko a když puk za brankovou čáru dotlačil Hulva, branka už byla posunuta. V 53. minutě předvedli nejlepší akci zápasu Sochorek se Šebestou, vyměnili si puk, prvně jmenovaný našel najíždějícího Horného, ale tomu bekhendový blafák Smolka zlikvidoval položenou holí. V závěru se hra kouskovala a diváci už byli smíření s dělbou bodů.

Tak se nakonec stalo a na řadu přišlo prodloužení. Opavě krátká přestávka pomohla k zmobilizování posledních sil a hned od úvodu vtrhla na hráče Komety s velikou vervou. V rozpětí deseti vteřin se řítíli na Smolku Horný a Prokop, ale prosadit se nedokázali. Za neustálého tlaku se domácí snažili urvat dva body pro sebe, ale Moravané obětavě skákali do všech střel. V závěru se jim povedl brejk, ale Kučírek nájezd 3 na 1 nezvládl a tak se body zaslouženě dělili a po výhře Písku se tabulka neuvěřitelně vyrovnala. Rozdíl mezi desátým Havířovem a posledním Pískem se zúžil na dva body.