V zajímavém utkání Slezan porazil Vsetín, v prodloužení rozhodl kapitán Měch

• sobota 12. října 2013
  • Redakce

Opavští hokejisté v sobotu hostili Vsetín a začali dobře, když ve 13. minutě otevřel střelecký účet Měch. Ve druhé třetině ale hosté skóre otočili. Nejprve se ve vlastním oslabení trefil Ambruz a po něm se prosadil i Vaněk. Jenže Slezané se nevzdali. Ve třetím dějství vyrovnal na 2:2 Wolf a v následném prodloužení přiřkl Slezanu vítězství druhým gólem kapitán Měch.

9. kolo, sobota 12. 10. 2013

3:2p (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)

VHK ROBE Vsetín

Branky a nahrávky: 13. Měch (Galvas), 49. Wolf (Jos.Tichý), 63. Měch (Jos.Tichý) – 27. Ambruz (Vaněk), 32. Vaněk (Ambruz). Rozhodčí: Koliba - Ganger, Vengřín. Vyloučení: 10:10 navíc Wolf (OPA) 10 min. OT (nesp. chování) a Ševčík (VSE) OK (nesp. chování). Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 721. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

Šafránek – Vrabel, Galvas, Jos. Tichý, Pavelek, Bednárek, Kysela – Černý, Měch, Wolf – Kocián, Chalupa, Herman – Vítek, Polok, Svoboda.

Hromada – Báchor, Jur. Tichý, Žák, L. Vrba, Hurtík, F. Vrba, Okuliar – Kajaba, Vaněk, Ambruz – Kubo, Ševčík, Mikšovský – Heža, Podešva, Hruška – Lehečka, Daněk, Kývala.

V první třetině byl k vidění rychlý hokej, ale branka padla pouze jediná. V čase 12:29 vypálil od modré zkušený obránce Galvas, jehož pokus Hromada vytěsnil mimo tyče, ale proti bombě Měcha už neměl hostující gólman nárok – 1:0.

Na začátku druhé dvacetiminutovky se po nenápadné akci dostal až před Hromadu domácí Wolf, jenže v plné rychlosti nedokázal zasunout puk k pravé tyči. Následně hrál Slezan přesilovou hru, ale Josefu Tichému nevyšla střela od modré, kterou nasměroval jen do Vaňka. Hostující kapitán s pukem dobruslil až k Šafránkovi a nabídl kotouč z druhé vlny najíždějícímu Ambruzovi, jenž touš zametl do sítě.

Vsetín byl na koni a navíc měl následně k dispozici zkrácenou početní výhodu. V té si aktéři předchozí akce prohodili pozice, když Ambruzovu odraženou střelu doklepl za záda Šafránka Vaněk a otočil na 2:1 z pohledu hostů. Vyrovnat mohl opavský forvard Černý, ten unikal sám na Hromadu, ale valašský gólman jej vychytal.

V úvodu třetího dějství se hosté dočkali třetího gólu, jenže ho dosáhli až po odpískání, což rozhodčí jasně deklarovali, a tak byly veškeré vášně zbytečné. Pak se dění na ledě vyostřilo a Opavští se dočkali přesilovky pět na tři, kterou ve 49. minutě proměnil po kombinaci s Josefem Tichým Wolf a bylo srovnáno. Krátce nato se objevil před Hromadou nikým nehlídaný Měch, ale ranou z mezikruží nechal vyniknout kvalit vsetínského gólmana.

Do konce základní hrací doby gól nepadl, takže utkání dospělo do prodloužení. Opava po vyloučení Mikšovského měla možnost další přesilovky, v té sice Slezané neskórovali, nicméně pět sekund po návratu vsetínského hráče na led propálil Hromadu podruhé v zápase Měch a zajistil svému týmu vítězství.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava):

Zápas měl od začátku náboj. Bylo vidět, že Vsetín doplnil svůj tým o mladé kluky, hlavně ve druhé třetině nás zlobili. Jsem však zklamán rozhodováním rozhodčího, který na obě strany pískal nepochopitelné věci. Utkání jsme ale přesto ubojovali. Mohli jsme vyhrát i za tři body, kdy byl Měch v závěru sám před brankářem. Divákům se zápas musel líbit a jsem rád, že jsme vyhráli.