V zápase plném chyb byla úspěšnější Opava

• sobota 13. prosince 2003
  • Jaroslav Šindelář

O p a v a - Domácí hokejisté vybojovali v zápase bez obran oslabené Severočechy, kteří přijeli s osmi útočníky a šesti obránci. Přestože první třetina nevypadala na to, že půjde o den otevřených dveří, ve zbytku zápasu se oba týmy předháněli v počtu šancí. Z řady střel vzešel vítězně brankář Hamrla, který svými zásahy zastínil své dva kolegy v brance Kadaně. Do tabulky si tak Slezané připsali tři body a s 29 body drží před nastavbovou částí desátou příčku.

, sobota 13. 12. 2003

6:4

SK Kadaň

16. Duba (Hulva, Mocek), 19. T.Lhotský, 29. Zdeněk (Sochorek, Šebesta), 35. Rozum (Lhotský, Harazim), 50. Mocek, 57. Zdeněk (Hulva, Šebesta) - 10. Pelán (Vobořil), 30. Derfler (Kuchler), 35. Polanský (Stavenský), 47. Vilášek (Kuchler). Rozhodčí: Volf - Kašík, Vyskočil. Vyloučení: 7:4, navíc Müller (Kadaň) 5 minut a do konce utkání. Využití: 2:2. Diváci: 410.

Hamrla - Vosátko, Mocek, Přibyla, Tůma, Kramný (2. Růčka) Dresler (35. Vnenk) - Horný (35. Kříž), Sochorek, Šebesta -Zdeněk, Hulva, Duba (35. L. Lhotský) - T.Lhotský, Harazim, Rozum

Fikrt (29. Hynek) - Pospíšil, Vilášek, Punčochář, Vobořil, Chvojka, Hlavatý - Stavenský, Kuchler, Polanský - Pelán, Müller, Kreuzman - Derfler, Kajer.

Zpoza střídačky...

Nejlepší hráči: 1. Hamrla, 2. Zdeněk, 3. Lhotský

Lahůdka zápasu: V 19. minutě zabránil Hamrla vykopnutým betonem příležitosti hostů, založil útok, na modré čáře vybojoval puk Tomáš Lhotský a kličkou do forhendové strany nedal Fikrtovi sebemenší šanci.

Zajímavost zápasu: Ve 29. minutě zabránil obětavým skokem ke skórování hostů Přibyla a na druhé straně dal gól Zdeněk, hned po rozehrání ujel Stavenský, ale neproměnil ani samostatný nájezd. Po dalším vhazování však snížil Derfler, čímž zakončil na šance plodnou minutu.

Co rozhodlo: Kromě již zmíněného trestného střílení také využitá pětiminutová přesilovka, která vzala Kadani sílu k pokusu o vyrovnání.

Domácí vstoupili do zápasu aktivněji a hned v úvodu si vynutili přesilovou hru. Největší šanci měl však hostující Derfler, který přebruslil oba obránce, ale Hamrla se oklamat nedal. Další velkou šanci si vypracoval Stavenský a Vosátko na druhé, ale brankáři si poradili. V 9. minutě si možnost přesilové hry vypracovali hosté, nejdříve Hamrla zmenšil úhel Stavenskému, který přestřelil, ale když Pelán tečoval Vobořilovu střelu od modré, neměl šanci reagovat.

V 11. minutě nahazoval puk před bránu Stavenský a domácí Šebesta si málem srazil puk do vlastní branky. Zanedlouho se dostával k dorážkám Hulva, ale Fikrt se roztáhl na brankové čáře. V 15. minutě při přesilovce nahrál Růčka rozjetému Dubovi, který trefil přesně mezi betony. Hra se po vyrovnávajíci brance opět sklidnila a vzruch přišel až v závěru, když Stavenský hledal před prázdnou brankou Derflera, Hamrla však poslal do sóla své spoluhráče, Lhotský obral v pásmu o puk kadaňského obránce a Fikrta si vzápětí vychutnal forhendovou kličkou.

Druhou třetinu zahájili přesilovku hosté a zahrozil znovu Stavenským, i tentokrát jeho dobře mířenou střelu v obráceném gardu chytající Hamrla zlikvidoval. Na druhé straně vypálil od modré Tůma a puk se odrazil od tyče mimo branku. Ve 29. minutě tečoval neúspěšně puk Kuchler, na druhé straně vybojoval puk Šebesta, poslal do sóla Zdeňka, který trefil přesně nad lapačku. Hned po vhazování byl na druhé straně v jasné příležitosti faulován aktivní Stavenský, stejný hráč se postavil k trestnému střílení, ale i tentokrát byl úspěšnější Hamrla, který si na střelce u tyče počkal.

Severočechy tato událost nepoškodila, protože v zápětí ujeli Kuchler s Derflerem a druhý jmenovaný mířil přesně pod břevno. Kadaň je několikrát blízko k vyrovnání, zejména při šanci celé pětice zakončenou střelou Chvojky, která však narazila na připravenou lapačku. Uspěli až ve 35. minutě, kdy při rozehrávce udělali Slezané chybu, Stavenského nájezd Hamrla stihl vyrazit, ale Polanského dorážku už ne.

Ani Opava nečekala s odpovědí dlouho. Hned po vhazování zavezl puk do pásma T. Lhotský, zpětná přihrávka doputovala k Rozumovi, ten se napřáhl a trefil přesně do šibenice vystřídavšího Hynka. V závěru neudržel puk po střele Harazima, ale nikdo z hráčů ho nestihl dorazit. Třetina tedy skončila 2:2, ale nebýt výborných zákroků obou golmanů, skóre by bylo mnohem vyšší.

Ve 46. se v přesilové hře po vhazování dostal k puku Kuchler, uvolnil ještě lépe postaveného Viláška a ten se svým bývalým spoluhráčům odměnil vyrovnáním. Znovu se však měnila situace za okamžik, když Muller zasáhl vysokou holí v obličeji Přibylu a musí odjet do kabiny. Nabízenou pětiminutovou přesilovku nejdříve nevyužil L. Lhotský, který před prázdnou brankou promáchl, ale když už to vypadalo, že se hosté ubrání, nahazoval od modré na branku Mocek a puk doplachtil až za záda Hynka, který puk neviděl.

Kadaňští se znovu snažili odpovědět, zatlačili domácí do defenzivy, ale po vhazování ve vlastním pásmu vybojoval puk Hulva, zavezl ho až do pásma a Zdeněk nabízené příhry využil ke skórování. Poslední možnost ke snížení stavu měl v přesilové hře Kreuzmann, ovšem opuštěnou bránu přestřelil a tak se Opava mohla radovat z opravdu vydřeného výsledku.

Josef Doboš: I když jsme neodvedli dobrý výkon, tak jsme vyhráli. Šancí bylo hodně na obou stranách. Při vedení 3:1 jsme chtěli dát další branky, ale přitom jsme zbytečně propadali v útočném pásmu, což se nám málem vymstilo. Skvěle nás podržel brankář Hamrla, který si zaslouží za svůj výkon jedničku. Utkání rozhodlo zbytečné pětiminutové vyloučení kadaňského hráče a námi využitá přesilovka a následná branka na 6:4.