V zápase vysoké úrovně převládaly obrany

• středa 17. prosince 2003
  • Jaroslav Šindelář

O p a v a - Ve vyrovnaném zápase drželi domácí jednobrankové vedení z první třetiny až do osudné chyby v přesilovce, kterou Východočeši využili ke srovnání. Zápas se pak odehrával před hradeckou brankou, ale domácím se skórovat už nepovedlo. A tak skončil zápas zaslouženou remízou. V prodloužení nabídl rozhodčí hostům přesilovou hru 4 na 3, kterou využili po necelé minutě.

, středa 17. 12. 2003

1:2p

Královští lvi Hradec Králové

9. Zdeněk (Sochorek, Vosátko) - 44. Polák (Roubík), 61. Mečiar (Roubík). Rozhodčí: Skoupý - Dřínovský, Klein. Vyloučení: 5:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 400. Střely na branku: 23:33.

Hamrla - Vosátko, Vnenk, Přibyla, Tůma (45. Růčka), Dresler, Mocek - Zdeněk, Sochorek, Šebesta - T. Lhotský, Hulva, L. Lhotský - Mikšan, Harazim, Rozum.

Dušek - Mečiar, Fejgl, Petr Suchý, Mareček, Kostka, Hendrich - Polák, Roubík, Beck - Fišer, Hubáček, Šulc - Pahulák, Domin, Pavel Suchý.

Zpoza střídačky...

Nejlepší hráči: 1. Zdeněk, 2. Vnenk, 3. Hamrla

Lahůdka zápasu: Ve 36. minutě si u mantinelu kolem dvou bránících hráčů prohodil puk Rozum a nabídl šanci dvojici hráčů, kterou se nepovedlo zakončit gólem.

Zajímavost zápasu: Každého diváka asi zaujala zcela nová taktika domácích, kteří se po mnoha inkasovaných brankách uchýlili do obrany a přišlo jim to k duhu.

Co rozhodlo?: Jediná vážná chyba opavské obrany, když obránci Tůmovi odskočil na modré puk a hostující Polák blafákem vyrovnal.

Opava na svého prvního soupeře v nástavbě vlétla od úvodu, ale Hulva ani T. Lhotský s Mikšanem sami před brankářem Duškem šance neproměnili. Na druhé straně ujeli Šulc s Fišerem, který také Hamrlu v brance domácích nepřekonal. V 10. minutě však dostal na modrou puk Vosátko, ten se neukvapil, přihrál lépe postavenému Sochorkovi a jeho střelu zužitkoval na brankovišti dorážející Zdeněk. Hradec se snažil zareagovat individuální akcí Poláka, který branku minul těsně vedle. Na druhé straně nedopravil do prázdné brány Sochorkovu nahrávku Zdeněk. Do konce třetiny ještě zahrozil Beck, ale Hamrla si poradil.

Ve 21. minutě zahrozili hosté střelami Fišera a Suchého, ale Hamrla hokejkou zasáhl. Na opačné straně zakončil akci třetí pětky střelou od modré Mocek, Dušek byl znovu připraven. Ve 29. minutě se objevil sám před prázdnou brankou Polák, ale blafák nedotáhl. Na druhé hned po buly vybojoval puk T. Lhotský, ale trefil spojnici tyčí. V závěru měl v přesilovce šanci Beck, ovšem z blískosti Hamrlu nepřehodil.

Ve 44. minutě se naskytla Opavě přesilová hra, ovšem Roubík obral o puk Tůmu, vyslal do sóla Poláka, pro kterého nebyl problém zakončit. Opava se ještě do konce normální hrací doby snažili rozhodnout, ale L. Lhotský, Přibyla ani Sochorek puk doráželi mimo tyče. v závěru zápasu vyloučil rozhodčí opavského Harazima a po minutě hry v prodloužení rozhodl od modré Mečiar.

Josef Doboš (Opava): Přehodnotil jsem předchozí čtyři utkání, ve kterých jsme dostali dohromady sedmnáct branek, takže jsme dnes sázeli na zajištěnou obranu. První třetina byla z naší strany velmi dobrá, jen škoda, že jsme neproměnili šance, které jsme si vytvořili. Druhá část vyzněla lépe pro Hradec, když jsme se dostali do útlumu a Hradec nás přehrával. V poslední části jsme dostali branku při naší přesilovce, což vždycky mužstvo poznamená. Těsně před koncem fauloval náš útočník, což v prodloužení Hradec potrestal.

Robert Horyna (Hradec Králové): Zápas měl z naší strany pomalejší rozjezd, v první třetině byla Opava lepší. Ve druhé jsme podali úplně jiný výkon, lepší nasazení a zvedli jsme se. Ve třetí třetině jsme vyrovnali a v prodloužení byli šťastnější. Tam jsme díky přesilovce čtyři na tři vstřelili branku a rozhodli. Musím pochválit všechny hráče za předvedený výkon, bodů z Opavy si moc ceníme, nebude to tu mít nikdo lehké.