Valaši vrátili Opavě porážku

• středa 20. srpna 2008
  • David Schlegel, Michal Berg

Bobři z Valašského Meziříčí dokázali na domácím ledě oplatit Slezanu porážku z přípravného zápasu v polovině srpna a zvítězili 5:2. Opava přitom dokázala dvakrát vyrovnat náskok Valašského Meziříčí a o třetí srovnání skóre bojovala při power-play. Místo toho však inkasovala do prázné klece počtvrté a v samotném závěru se domácí prosadili ještě jednou. Branky Slezanu vstřelili Tomáš Měch a Petr Chalupa.

6. kolo, středa 20. 8. 2008

5:2 (1:0, 1:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 20. Matějný (Šebesta, Sochorek), 35. Zrník (Růčka, Pavlas), 55. Kratěna (Zientek, Pavlas), 60. Matějný (Dvořák, Růčka), 60. Kratěna (M.Varga, D.Varga ) - 27. Měch (Ondrušek, Černý), 48. Chalupa (Grofek). Rozhodčí: Husička. Vyloučení: 10:11. Využití: 2:1. Diváci: 100.

Krumpoch (41. Popovič) - Blažek, Bezouška, Zrník, Zientek, Krisl, Růčka, Zimmer, Starůstka - Matějný, Sochorek, Šebesta, Dvořák, Kratěna, Pavlas, Martiník, Dědek, Tatarčík, D.Varga, M.Varga

Masný - Kukol, Měkýš, Bednárek, Čavrk, Plachký, Ondrušek, Plánovský - Suchánek, Měch, Černý - Kocián, Polok, Kovalovský - Suchý, Chalupa, Grofek - Tůma, Kříž, Weiss (41. Wolf)

Oproti minulýému zápasu v Opavě si v odvetě daly oba týmy větší pozor na obranu a branky tak padaly zejména v přesilových hrách. Tu první dal po akci Šebesty se Sochorkem Jan Matějný jen 19 vteřin před první sirénou.

Ve druhé třetině se hráčům Slezanu nejprve podařilo neproměnit obří šanci Poloka, který byl sám před Krumpochem, po přesilovkové kombinaci Černého, Ondruška a Měcha už ale bylo srovnáno.

Domácí ale odpověděli opět v převaze, Zrník se od modré čáry trefil přesně k tyči Masného branky.

Na začátku třetí třetiny hrála Opava přes dvě minuty dvojnásobnou přesilovku, ale vyrovnat se jí nepovedlo. Naopak, hned po jejím konci mohli skórovat domácí, ale Kratěnův nájezd zlikvidoval Masný. Vyrovnání tak přišlo až ve 48. minutě, kdy Grofek s Chalupou přečíslili domácí obranu a druhý jmenovaný skóroval.

Poprvé v letošní přípravě nastoupili v drsu Slezanu Radek Tůma a Jan Plachký, ani oni ale nezabránili vítězné brance z hole domácího Kratěny. Obránce Měkýš ještě nájezd Dvořáka dobrým zásakem zastavil, na dorážku Kratěny už ale byli Opavští krátcí.

V poslední minutě se ještě hosté snažili o vyrovnání, ale při hře bez brankáře se do prázdné branky trefil opět Matějný. Konečné skóre uzavřel devět vteřin před koncem opět Ivo Kratěna.

Karel Suchánek (Opava): Utkání splnilo svůj účel, hráli jsme jej na čtyři útoky a do klíčových momentů, jako jsou přesilovky a oslabení, jsme stavěli všechny hráče. V mistrovském zápase by to vypadalo trochu jinak.