Vítězná série Opavy končí, Slezan padl po nájezdech v Orlové

• středa 02. října 2013

Hokejistům opavského Slezanu skončila série tří vítězných zápasů v řadě. Rozhodla o tom porážka na ledě Orlové. Opavští sice dvakrát prohrávali, ale ve třetí třetině strhli vedení na svou stranu. Domácí ale stihli ještě do konce třetí dvacetiminutovky vyrovnat a po bezbrankovém prodloužení rozhodly nájezdy, ve kterých byla úspěšnější Orlová.

6. kolo, středa 2. 10. 2013

HC Orlová

4:3sn (1:3, 1:0, 1:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 17. Badžo (Mintěl), 40. Pavliš (Badžo, Káňa), 57. Pavliš (Hegegy), rozhodující sam. náj. Studený – 31. Wolf (Černý), 47. Chalupa (Herman, Baďura), 55. Polok (Tichý). Rozhodčí: Czubaj – Rožánek, Moravec. Vyloučení: 5:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.

Iláš – Sznapka, Zientek, Vydra, Hegegy, Mintěl, Novák, Zámecznik – Pavliš, Káňa, Badžo, Studený, Piecha, Galgonek, Szajter, Voznica, Mráz, Blatoň, Grepl, Ciupa, Matějíček.

Šafránek – Kysela, Vrabel, Pavelek, Tichý, Galvas, Mosler, Bednárek, Tůma – Měch, Herman, Barinka, Vítek, Polok, Vlašánek, Wolf, Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa, Džemla

Úvod zápasu patřil Orlové, která se brzy dostala do několika zajímavých šancí. Nejprve neuspěl při přečíslení Galgonek a poté si na Šafránkovi vylámala zuby domácí hvězda Káňa. Na druhé straně se ocitl sám před Ilášem Měch, ale bývalého spoluhráče nepřekonal.

Následně Badžo předal puk jak na zlatém podnose Pavlišovi, jenže toho vychytal pohotovým přesunutím Šafránek. V čase 16:15 se domácí dočkali. Mintělovu ránu z ostrého úhlu vytěsnil Šafránek pouze k holi připraveného Badža, jenž puk zametl do sítě.

Ve druhé tercii už byla herně lepší Opava, ale nejprve po přečíslení Černý trefil pouze Iláše. Následující situaci dva na jednoho už hosté zahráli daleko lépe, Černý s Wolfem vyšachovali obránce a druhý jmenovaný vyrovnal. V závěru druhé třetiny měl Svoboda před sebou sedícího Iláše, ale ten mrštným zákrokem překazil opavskému mladíkovi radost z gólu a paradoxně udeřilo na druhé straně. Dvě sekundy před zvukem sirény se důraznou dorážkou prosadil Pavliš – 2:1.

Na startu třetí části byl opět aktivní Slezan. Rychlý kontr nezakončil dobře Pavelek, ale po skrumáži před domácí brankou se ve 47. minutě trefil kanonýr Chalupa a podruhé vyrovnal. V 55. minutě šli Opavští dokonce do vedení, když po klasické opavské fintě vylétl Polok ze střídačky, dostal přihrávku do jízdy a nedal Ilášovi šanci – 2:3.

Uběhly sotva dvě minuty a domácí přišli s odpovědí. Hegegy oslovil Pavliše a ten svou druhou trefou opět srovnal stav skóre. Branka nepadla ani v prodloužení a rozhodovaly nájezdy, ve kterých byl šťastnější domácí celek. Tomu zařídil vítězství Studený.

Petr Česlík (HC Orlová):

Opava je kvalitní soupeř, který má propracovaný herní systém. Pro nás to byl velmi náročný fyzický hokej. Škoda, že jsme ve třetí třetině neuhlídali tu situaci, kdy hráč jel střídat a za obranu místo něj naskočil druhý. Taky se o to občas pokoušíme. Někdy to vyjde, jindy ne. Jim to tentokrát vyšlo. Bojovnost tam byla, srdíčko a nasazení také. Tým se pomalu začíná dávat dohromady a pomohli nám hráči jako je Martin Piecha a Tomáš Káňa. Byla vidět jejich obrovská zkušenost a pokud v této sestavě vydržíme pár týdnů, tak ten výkon půjde hodně nahoru.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava):

Vytvořili jsme si řadu šancí, kdy jsme mohli zápas rozhodnout, jenže jsme je neproměnili. Zbytečně jsme chybovali a tím domácí zůstali v zápase. Mám na mysli třeba chybu před inkasovaným gólem vteřinu před koncem druhé třetiny anebo před brankou na 3:3. Takové momenty by měl mančaft zvládat.