Vítězná série ukončena, Slezan prohrál v prodloužení s Přerovem

• středa 20. ledna 2010
  • Daniel Bartonec

Nádherný duel viděli diváci tuto středu na opavském zimním stadióně. Přestože byl hostující Přerov veliký papírový favorit, tak se zde odehrál velice kvalitní duel z obou stran. Bohužel pro domácí se z výhry radovali hosté. Vítězná sedmnizápasová série sice skončila, ale může začít již příští sobotu, kdy opavští zajíždějí do Vsetína.

31. kolo, středa 20. 1. 2010

2:3p (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)

HC ZUBR Přerov

Branky a nahrávky: 39. Pavelek (Kocián, Měkýš), 44. Tichý (Černý, Měch) - 11. Sedlák (Sprušil), 56. Řezníček (Kočara), 62. Kotásek Rozhodčí: Kočí – Vengřín, Záviský. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:3

Trenčan – Kukol, Vitásek, Koloničný, Tichý, Měkýš, Žídek – Grofek, Měch, Černý - Kocian, Polok, Pavelek - Suchánek (33. Kovalovský), Chalupa (43. – 47. Verlič), Tůma.

Kašík – Novák, Faltýnek, Řezníček, Osina, Vlček, Musil, Halouska, Sedlák, Sprušil, Ditrich, Kočara, Hanák, Kotásek, Kolář, Kohút, Martinák, Coufal, Kundrátek, Goiš

Slezan, který tak dlouho nenašel přemožitele, hostil na svém ledě vedoucí tým tabulky z Přerova. Očekávalo se dramatické utkání, proto přijela přerovské hráče do Opavy podpořit početná skupinka fanoušků. Už v samém úvodu utkání se diváci dočkali perfektně provedené akce v podání Přerova, ale ještě lepší reakce Adama Trenčana, který skvělým zákrokem vychytal střelu Kočary i následnou dorážku Hanáka. O chvíli později přišla šance domácích, ale Kocián před brankou hostí selhal. Nejspíše také proto měli jako první důvod k radosti fanoušci Přerova. V 11. minutě, když se Slezanu nepodařilo vyhodit, se puku zmocnil Zdeněk Sedlák a přesně trefil skulinu mezi betony Trenčana. Tento gól hosty nabudil a ke konci úvodního dějství mohli přidat druhou branku v akci dva na jednoho, ale Trenčan opět předvedl parádní zákrok a tento pokus zlikvidoval.

Ve druhé třetině se ukázala také útočná síla opavského celku. Vitásek měl velkou šanci vyrovnat, ale trefil jen hostujícího gólmana. Ten svůj tým v této části hry několikrát podržel vynikajícími zákroky, proto také Slezan nedokázal využít žádnou svou přesilovku. Dlouho očekávané vyrovnání přišlo až v samém závěru třetiny. Slezan si parádně rozebral obranu Přerova a Zdeněk Pavelek neměl nejmenší problém zakončit do prázdné klece.

V poslední části se Slezan dokonce ujal vedení. Ve 44. minutě propálil Josef Tichý střelou od modré vše, co mu stálo v cestě a domácí rázem vedli. Hned nato se opět vyznamenal Adam Trenčan, když vychytal tvrdou ránu Sprušila. Přerovu se zakrátko naskytla výtečná příležitost srovnat, přesilovka pět na tři. V té si však domácí Slezan dokázal vynutit faul, tlak hostí poklesl a tak se vše obešlo bez gólu. V závěru zápasu už jen minuty dělily Slezan od vítězství, když v tom nahodil Dalibor Řezníček puk od modré tak nešťastně, že skončil v opavské síti. Na řadu tedy muselo přijít prodloužení, ve kterém ukončil éru neporazitelnosti Slezanu přesnou střelou Martin Kotásek.

Karel Suchánek (Opava)Musím říci, že my jsme rozhodně za soupeřem nezaostávali a rozdíl sedmnácti bodů mezi oběma týmy nebyl na ledě vůbec cítit. První gól jsme dostali po jedné z mála našich chyb. Odkryli jsme soupeřova beka a Přerovští toho dokázali využít. Otevřeli jsme hru a chtěli rozhodnout, bohužel se nám to nepovedlo. Myslím si, že diváci ale viděli velmi dobrý hokej. Bylo vidět, naše forma jde nahoru. Vždyť jsme byli schopni konkurence týmů, jenž má ve svém středu extraligové borce. Musíme zvednout hlavu a jít dál.