Výhra ve Šternberku posunula hokejisty Slezanu na první místo tabulky!

• neděle 19. října 2008
  • Michal Berg

Naposledy v říjnu 2000 se mohl opavským fanouškům naskytnout stejný pohled jako dnes - Slezan Opava vede tabulku své soutěže! Po osmi letech vystřelila Slezan do čela východní skupiny druhé ligy výhra v poměru 7:0 na ledě Šternberka. Na té se hned pěti body podílel Tomáš Měch, po dvou gólech vstřelili David Kovalovský a Tomáš Grofek . Vedení v tabulce bude Slezan ve středu obhajovat proti aktuálně druhému týmu soutěže z Hodonína. (Aktualizováno)

11. kolo, neděle 19. 10. 2008

HC TJ Šternberk

Branky: 5. Kovalovský (Chalupa), 18. Grofek (Kocián, Měch), 21. Tichý (Měch), 24. Měch (Černý, Grofek), 30. Kovalovský (Bednárek), 37. Černý (Měch), 43. Grofek (Černý, Měch)

Masný - Měkýš, Tichý, Čavrk, Bednárek, Plánovský, Ondrušek - Grofek, Měch, Černý - Kovalovský, Polok, Kocián - Suchý, Chalupa, Tůma – Weiss, Wolf, Kříž

Hosté z Opavy sršeli sebevědomím a vidina ataku prvního místa je hnala dopředu. V 5. minutě zajistil Slezanu vedení Kovalovský. „Prvních pět minut jsme měli navrch, poté jsme ale zbytečně přestali hrát. Úvodní třetina nebyla rozhodně podle mého gusta,“ svěřil se trenér Opavy Karel Suchánek.

Dvě minuty před první sirénou se prosadil ještě Grofek, a odstartoval tak galapředstavení první formace. Od druhé třetiny již na ledě existoval jen jeden tým, kterým byla Opava.

„Můžu s klidem říci, že jsme domácí vygumovali z ledu. Byli jsme lepší ve všech herních činnostech a hlavně stříleli branky,“ pochvaloval si Suchánek. „Již v přípravě jsme zde vysoko vyhráli. Jsem rád, že jsme na výsledek z léta navázali. Přitom před začátkem nic nenasvědčovalo, že zde tak vysokým rozdílem zvítězíme. Vždyť Šternberk dokázali porazit Šumperk a přehrával i Hodonín,“ pokračoval spokojený kouč opavského Slezanu.

Opava nakonec vyhrála 0:7 a katapultovala se do čela soutěže. „Čeká nás ještě celá řada utkání. Musíme dál poctivě pracovat. Nyní je potřeba se již připravovat na domácí zápas s Hodonínem. Věřím, že tento výsledek a naše postavení přiláká na stadion opavského diváka,“ přeje si Karel Suchánek, který tak dostal od svých svěřenců ten nejlepší dárek k pondělním narozeninám.

Ve středu Opava vyzve dalšího z favoritů druhé ligy, hodonínské Drtiče, zápas začíná v 18 hodin. „Diváci se mohou těšit na dobrý hokej. My chceme navázat na naše výsledky a uspět,“ slíbil Suchánek.