Vyrovnaný souboj rozhodly až nájezdy, raduje se Přerov

• pondělí 09. ledna 2012

Také ve třetím vzájemném zápase se Opavě podařilo se silným Přerovem bodovat. Soupeř sice třikrát vedl, ale Slezan vždy dokázal srovnat krok a dovést tak duel do prodloužení. V tom měli domácí výhodou dvou mužů v poli, ale nedokázali ji přetavit v kýžené vítězství. O bonusovém bodu tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. Na straně Opavy bohužel neuspěl ani jeden z nájezdníků, zatímco na straně Přerova překonal Šafránka Krajíček. Zubři si tak z Opavy odvážejí dva body za výhru 4:5 po nájezdech.

31. kolo, pondělí 9. 1. 2012

4:5sn (1:2, 1:1, 2:1 - 0:0)

HC ZUBR Přerov

Branky a nahrávky: 7. Wolf (Vítek), 37. Kysela (Šafránek), 47. Měch (Kocián), 56. Tichý (Měch) - 2. Blinka, 19. Ditrich (Brančík, Ferenc), 33. Sedlák (Kolařík), 50. Kundrátek (Goiš, Brančík), 65. Krajíček (rozhodující nájezd). Rozhodčí: Koliba - Bojda, Mikler. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 450. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5.

Šafránek – Bednárek, Dohnal, Kysela, Tichý, Tůma, Kukol, Mosler, Jurčík – Džemla, Měch, Herman, Polok, Pavelek, Kocián, Koschatzký, Wolf, Černý, Grofek, Vítek, Mlýnek

Tihlář – Pala, Ferenc, Vlček, Faltýnek, Pospíšil, Krajíček, Sklenář, Blinka, Hanák, Kotásek, Sedlák, Kolařík, Kundrátek, Goiš, Brančík, Ditrich, Sadil, Kočara, Kolář

Slezan vstoupil do utkání poněkud nešťastným způsobem. Hosté se totiž dostali už ve 2. minutě do vedení poté, co si kotouč srazil do vlastní sítě obránce Tichý. Autorem gólu byl uznán střílející Matěj Blinka. Srovnání přišlo o pět minut později. Vítek poslal kotouč na hůl Petra Wolfa, který bekhendovou střelou pod horní tyč stanovil nové skóre. Další přesná trefa se zrodila s blížícím se koncem úvodní dvacetiminutovky. Brančík našel zpoza brány před bránou nikým nehlídaného Marka Ditricha a ten poslal v pohodě kotouč do odkryté části Šafránkovy svatyně. V samotném závěru prvního dějství mohl pohotově vyrovnat domácí kapitán Měch, jeho sólový únik ale vyrovnání nepřinesl, jelikož Tihlářovy betony byly pozorné.

Do druhé třetiny vstupovala Opava oslabena o vyloučeného Pavelka. Hru v početní nevýhodě ale přečkal Slezan bez újmy. V 27. minutě měli Zubři šanci na navýšení náskoku, Ditrich ale v prostoru před Šafránkem selhal. V 31. minutě vyslal tvrdou jedovku Tichý, jehož pokus ještě tečoval Vítek a Tihlář musel vytáhnout další z povedených zákroků. Dvě minuty poté došlo ke změně brankového stavu. A byli to hosté, kdo se v přesilovce radoval. Kolařík našel před bránou volného Zdeňka Sedláka a ten poslal s přehledem kotouč do opavské sítě. Ve 37. minutě využila přesilovou hru také Opava. Parádní akcí se prezentoval mladý Daniel Kysela, který se dostal skrze přerovskou obranu doslova jako nůž máslem a poradil si také s Tihlářem. Akce, která by se rozhodně neztratila ani v konkurenci nejpovedenějších momentů z extraligové soutěže.

Do třetí části hry tak vstupoval Slezan s mankem jednoho gólu. To mohl smazat po chvíli Vítek, s jeho svižnou střelou si ale poradil Tihlář. Nebezpečí se zrodilo také na opačné straně hrací plochy. Přesilovku hostí mohl proměnit Brančík, ten však nedokázal doklepnout touš do poloprázdné branky. Síť se tak vlnila na protějším konci kluziště. Po vyhraném buly našel Kocián Tomáše Měcha, který přesnou střelou propálil vše, co mu stálo v cestě. Domácí celek tak dokázal srovnat stav ve vlastním oslabení! Zakrátko se v další nebezpečné akci zjevil Kocián, tomu však dnes gól souzen evidentně nebyl. Opava měla v těchto momentech více ze hry, přišla však studená sprcha. V 50. minutě se prezentoval střelou z mezikruží Marek Kundrátek, jehož pokus našel sice tělo Šafránka, avšak od jeho hokejky se následně odrazil kotouč do sítě. Pro Slezan to tak byl další smolný moment v zápase. Domácí to však nezabalili a necelých pět minut před třetí sirénou dokázali potřetí v duelu srovnat. Měch našel na modré čáře připraveného Josefa Tichého a ten vyslal raketovou střelu s označením země – vzduch, kterou zastavila až síť za zády Tihláře.

Střetnutí tak dospělo do prodloužení. V tom měli obrovskou možnost hosté z Přerova. Přečíslení dva na jednoho, které se snažil přesnou trefou zakončit Hanák, ale gólem neskončilo. Skvělým zákrokem se totiž blýskl Dušan Šafránek.

O osudu zápasu tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Ty rozjel za domácí Grofek, ale Tihlář jeho blafák vystihl. Na straně hostů se puku chopil Jan Krajíček. Nejprve to vypadalo, že přerovský hráč bude střílet nápřahem, nakonec si poradil se Šafránkem technickou přízemní střelou. Následně neslavil úspěch velice pomalý nájezd domácího Poloka, na straně druhé neuspěl Brančík, proti jehož pokusu sklepl Šafránek včas betony. Před třetí sérií tak bylo vše jasné, Slezan musel nájezd proměnit. Zodpovědnost na sebe překvapivě nevzal tentokrát Tomáš Měch, nýbrž Petr Wolf. Jeho blafák se ale do brány nevešel.

Slezan si tak po utkání s Přerovem připisuje do tabulky bod, hosté se vracejí domů se ziskem dvou. Další mač čeká na Opavu už ve středu, kdy naši hokejisté poměří síly s Uherským Hradištěm.

Michal Piskoř (trenér HC Slezan Opava):

Byl to vyrovnaný zápas s šancemi na obou stranách, dali jsme si vlastní góly, ale do utkání jsme se vrátili. V závěru jsme neproměnili přesilovku pět na tři, která se přenesla i do prodloužení. Bohužel, když jsme nezvládli takto dlouhou přesilovku, přišel trest v podobě toho, že jsme prohráli nájezdy.