• úterý 05. června 2018
  • Redakce

Atraktivnější model soutěže? Opava by mohla narazit na nové soupeře

Pátek patřil v hlavním městě tradičnímu aktivu zástupců druholigových celků. Ti v Praze projednávali nový hrací systém soutěže, která by měla být od nové sezóny hraná ve čtyřech skupinách. Opavští fanoušci se mohou mimo jiné těšit na staronového účastníka z Orlové, ale i další nové soupeře.

A to zejména proto, že pokud návrh Český svaz ledního hokeje schválí, bude hrát Slezan nejen se soupeři ze své východní skupiny, ale rovněž i s mančafty z nově vytvořené skupiny Jih.

Základní část by tak čítala celkem 38 zápasů. 24 by Opava sehrála čtyřkolově proti tradičním soupeřům z východu, zbylých 14 utkání by pak absolvovala proti týmům z jihu. Fanoušci by se tak mohli těšit na kluby jako Havlíčkův Brod, Tábor, Žďár nad Sázavou a další.

Do play-off pak postoupí z každé skupiny čtyři nejlepší týmy, hrát se přitom bude opět napříč skupinami. Vítěz té východní tak např. vyzve čtvrtý celek skupiny Jih apod. Hrát by se mělo na tři vítězná utkání, výjimkou bude finálový duel na čtyři vítězné zápasy, jehož vítěz postoupí o patro výše, tedy do WSM Ligy.

Nový druholigový ročník by měl odstartovat ve středu 12. září. Po čtyřech letech se ho opět zúčastní také tým z Orlové, který získal licenci od loni postupující Studénky.

Složení jednotlivých skupin v sezóně 2018/2019

Skupina Západ: HC Kobra Praha, HC Děčín, HC Řisuty, HC Baník Sokolov, SHC Klatovy, HC Draci Bílina, Mostečtí Lvi
Skupina Střed: SC Kolín, NED Hockey Nymburk, HC Trutnov, HC Rodos Dvůr Králové, HC Vlci Jablonec nad Nisou, HC Vrchlabí, HC Letci Letňany
Skupina Jih: HC David servis České Budějovice, IHC Písek, HC Lední Medvědi Pelhřimov, BK Havlíčkův Brod, HC Moravské Budějovice 2005, SKLH Žďár nad Sázavou, HC Tábor