Hokej mě furt baví. Sérii si užívám, hlásí Zdeněk Pavelek

Rozhovor5.3.2017 | Redakce
Kdyby dal hokeji dávno sbohem, nikdo by se nemohl divit. On ale stále brázdí ledová kluziště a letošní play-off jej zastihlo ve skvělé formě. Zdeněk Pavelek toho prožil hodně. V extralize sehrál skoro 600 utkání a teď druholigové pomáhá Opavě zdolat hodonínské Drtiče.

Páteční utkání s Hodonínem, jemuž Slezan podlehl v poměru 4:7, vyvolalo spoustu emocí i kvůli řadě sporným verdiktům rozhodčích. „Kdybychom vyhráli, tak pískal dobře. Prohrálo se, tak pískal špatně,“ prohodil Pavelek. „Brankáři měli smůlu. Čtyři góly z šesti vůbec nemusely být,“ dodává.

Přitom v lednu zejména Michal Wanecki kraloval. „Brankáři měli období, které bylo krásné. V lednu nás drželi nás. Bohužel teď jsou gólmani trochu nervózní. Není tady brankář jako Dušan Šafránek, který byl bez nervů a nic jej nepřekvapilo. Nebýt Haška, nemáme Nagano. Gólman dělá sto procent play-off,“ pokračuje nejzkušenější hráč opavského týmu.

Čtvrtfinálovou sérii s Hodonínem celkově zdobí mnoho branek. „Hraje se nahoru-dolů. Je to pěkný hokej, padá hodně gólů. Sérii si užíváme,“ tvrdí Pavelek. „Vždycky je to otevřené, protože Hodonín taky moc nebrání. Diváci si přišli na své, padlo hodně gólů. Jsem zklamaný, ale sérii si snažím užívat. Hraji hokej a to mě furt baví,“ vykládá.

Na ledě je to vidět. Pavelek patří ke klíčovým postavám Opavy. Ve čtyřech utkáních vstřelil dvě branky a na další přihrál. „To je náhoda. Člověk toho hodně odehrál, takže ví, kam se má postavit. Vím, že i obránci soupeře jsou nic moc. Když jsou pod tlakem, dělají chyby. V pětce hrajeme dobře. Domluvíme se a funguje to. S Lukášem Černým a Bohoušem Hermanem nám to klape,“ pochvaluje si třiačtyřicetiletý borec.

Ten si proti Hodonínu zahrál třeba v roce 1992, jak dokládá fotka tehdejšího zápasového zpravodaje. „Nebylo tam plexisklo, ale síť. Měli tam posily jako Romana Čechmánka, hrál tam třeba Vítězslav Jankových. Docela to řezali,“ vzpomíná.

Kdyby mu někdo řekl, že si o 25 let později, v roce 2017 zahraje proti Hodonínu play-off znovu, asi by ho to nenapadlo. „To vůbec, o to jsem nepřemýšlel. V té době už jsem hrál za muže tři roky, takže by se určitě našly i starší články,“ usmívá se.

Zpět do současnosti. Slezané v neděli 5. března od 17 hodin budou odvracet mečbol Drtičů, kteří vedou v sérii 3:1 na zápasy. „Zajedeme do Hodonína a uvidíme. Když prohrajeme, končíme. Když vyhrajeme, jedeme dál,“ uzavírá pragmaticky Zdeněk Pavelek.


Aktuálně na webu