• pátek 13. března 2009
  • Tomáš Kubánek, Opavský a hlučínský deník

Kovalovský: Změna taktiky se vyplatila

O p a v a - Povedený obrat z 0:1 na 3:1 režíroval útočník David Kovalovský. V 15. minutě asistoval na druhý gól Měkýše a ve 26. minutě zvyšoval už na rozdíl dvou branek. V druhé polovině utkání už další branky nepadly, a tak si Opavští vynutili rozhodující třetí zápas, v němž budou mít v sobotu výhodu domácího prostředí.

"Myslím si, že velkou roli v našem úspěchu hrálo to, že jsme změnili systém hry. Doma jsme vždycky vytvořili nějakou formaci ve střední třetině a bránili jsme. Dneska jsme více chodili do útoku a tlačili je. Oni pak dělali vzadu chyby a my je trestali," popisuje Kovalovský změnu taktiky v druhém zápase s Břeclaví, která slavila úspěch. "Také jsme při přechodu do útoku více stříleli a nechodili zbytečně přes hráče," doplnil ještě.

V polovině zápasu musel pro zranění odstoupit brankář Iláš, což je událost, která může s mužstvem otřást. Jenže Opavští se ještě více semknuli a nastoupivší Trenčan se ukázal být plnohodnotnou náhradou. "Při nějaké šarvátce píchnul domácí hráč Davida do stehna, a tak musel odstoupit. Místo něj nastoupil Adamko, který se s tím skvěle popral a rozehrál se k velkému výkonu," poprávu pochválil Adama Trenčana.

I tentokrát se Opavští trefili v přesilové hře, avšak v dalších bylo vidět, že se v této herní situaci Slezané trochu trápí. Břeclav však početní výhody zrovna také nevyučuje. "Na obou stranách bylo hodně vyloučených, to je pravda. My jsme se pak v závěru snažili to spíše už udržet, abychom gól hlavně nedostali a dotáhli to do vítězného konce," vysvětluje jedenadvacetiletý útočník.

Už v sobotu bude jasno, zda přišla čtvrteční snaha vniveč, nebo jestli zadělala na postup do další fáze letošního play-off. "Vítězná sestava a hra se nemění, tak si myslím, že budeme hrát jak v Břeclavi a věřím, že to vybojujeme postup."