Série ještě není u konce! Do Přerova jedeme vyhrát, velí kouč Musial

Ohlasy k zápasu14.3.2015 | Jan Šimek
Opavští hokejisté ukázali v páteční bitvě s Přerovem velké srdce a charakter. V polovině utkání prohrávali 1:5, ale čtyřbrankové manko postupně stáhli až jim k vyrovnání chyběl jediný gól. Solidně zaplněné tribuny hnaly domácí borce za vyrovnáním, to se však Slezanu nepovedlo. V power-play totiž hosté šestou trefou do prázdné klece Opavy pojistili svou výhru.

„V první třetině jsem moc nerozuměl výkonu rozhodčího. Jinak ale musím pochválit celé mužstvo, protože bojovalo až do konce. Třetí třetina byla z naší strany vynikající. Řekli jsme si, že začneme hrát nátlakový hokej, pro vyrovnávací gól jsme se snažili udělat všechno, ale nevyšlo to. Potrénujeme a pojedeme do Přerova pozitivně naladěni, abychom se sérií ještě něco udělali,“ řekl po utkání opavský kouč David Musial.

V čase 32:58 to s Opavou vypadalo hodně špatně. V tom okamžiku totiž inkasovala pátý gól a světelná tabule ukazovala stav 1:5. Slezan ale snížil po zásahu Poloka, gól Moslera v přesilovce dvě sekundy před koncem druhé třetiny dal opavskému týmu naději. A třetí část? Tu domácí odehráli jako z partesu.

„Třetí třetina byla z naší strany absolutně vynikající, byla fakt výborná. Snažili jsme se udělat všechno proto, abychom vyrovnali, ale nepodařilo se to. Přerov měl i štěstí, že vyhodil puk z pásma přímo do prázdné branky, ale takový je hokej. Jedeme dál, v Přerově uděláme všechno proto, abychom vyhráli,“ slibuje za tým kouč Musial.

Právě závěrečná pasáž pátečního utkání by mohla být pro opavské hráče odrazovým můstkem pro nedělní souboj v Přerově, kde bude mít Slezan nůž na krku.

„Pojedeme tam s tím, abychom hráli stejně jako teď ve třetí třetině. Pro výhru se budeme snažit udělat všechno. Hráčům jsem v kabině poděkoval za výkon. Řekl jsem jim, ať nevěší hlavy, protože série ještě není u konce. Do Přerova jedeme s tím, abychom vyhráli,“ burcuje trenér Slezanu.

FOTO: Deník / František Géla


Aktuálně na webu