Cenné body! Slezan loupil ve Vyškově a po třech kolech má šest bodů

• sobota 30. září 2023

Tyhle body moc lidí nečekalo! Zdráhalovo komando v sobotu loupilo na ledě favorizovaného Vyškova. Základ vítězství byl položen již na přelomu první a druhé třetiny, Opava v jednu chvíli vedla 3:1. Pak sice domácí srovnali, Slezanu ale patřil závěr zápasu a tři body se tak díky výhře 5:3 exportují do Slezska.

3. kolo, sobota 30. 9. 2023

HC Vyškov

3:5 (1:2, 2:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 12. Lehečka (D. Hohl, Komínek), 29. Dluhoš, 35. Komínek (Krejčiřík) – 11. Štěpánek (Krupa, Rousek), 16. Stuchlík (Rousek), 22. Káňa (Kadula, Rousek), 54. Rousek (Štindl, Jak. Ludvík), 60. Kadula. Rozhodčí: Koziol - Bubela, Voznička. Vyloučení: 5:6.. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 152.

Šarman (Synek) – Hefka, Holemý, Dluhoš, Studený, Mikulík, D. Hohl, Žižka (C) – Kořenek, D. Vašíček, Ramert – Janeček, Tomajko, Sebera – Štefka, Popelka, Lehečka – Krejčiřík, Komínek (A). Trenér: Michal Konečný

Slíž (Nowak) – Koblížek, Šindelář, Štěpánek, Lehotský, Thiel, Jak. Ludvík, Pachula – Krupa, Stuchlík, Rousek – Dobša, Káňa, Kadula – Kotásek, Beránek, Vašenka – Buršík, Štindl, Hendrych. Trenér: Pavel Zdráhal

Opavští hokejisté ve Vyškově odstartovali velice dobře a jíž po necelých pěti minutách jeden z hostujících útočníků orazítkoval tvrdou ranou tyč. V minutě 11. už se Slezan radoval. Krupa zatáhl kotouč do pásma, následně dal pod sebe na Radima Štěpánka a zadák Opavy otevřel brankový účet duelu. Branková radost hostů bohužel trvala pouhou minutu. Pak totiž Jakub Lehečka nechytatelně tečoval nahození od modré a bylo srovnáno. Přesto spokojenější odcházeli do šaten Slezané. Stuchlík vystihl přihrávku v obranné třetině Vyškovanů, díky čemuž Opavu do vedení poslal Tomáš Rousek.

Krátce po změně stran Slezan udeřil potřetí. Tomáš Káňa využil dobré přihrávky, natlačil se přímo před branku soupeře a pohotovou kličkou přelstil také Šarmana v domácí brance - 1:3.

V tu chvíli měli hosté svého soupeře na lopatě. Jenže opak byl pravdou a domácí se záhy do zápasu vrátili. V čase 28:40 nejprve v oslabení udeřil Jan Dluhoš a o šest minut později udeřil z dorážky po krásné individuální akci Krejčiříka Tomáš Komínek - 3:3.

Poslední část hry slibovala napínavou podívanou a souboj o každý centimetr ledové plochy. Šťastnější nakonec byla Opava. V čase 53:10 totiž nadvakrát domácího brankáře propálil Tomáš Rousek a překvapení bylo na spadnutí. Vyškov nic nevzdal a v závěru se snažil, leč zmohl se jen na střelu do tyče. Vítězství Opavy pak uzavřel 16 sekund před koncem ranou do prázdné branky Kryštof Kadula. Slezan tak má po třech kolech šest bodů a ve středu jede do Kopřivnice.

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): Jsme dnes samozřejmě šťastní za tři body. Předvedli jsme dnes dobrý výkon, domácí se nám dařilo trestat a díky tomu jsme se dostali do vedení 3:1. Na kluky jsme apelovali, ať si dáváme pozor i v naší přesilovce, ale i přesto jsme právě v přesilovce dostali na 2:3, následně domácí dokonce vyrovnali. Před kluky ale musím smeknout klobouk, šest minut před koncem jsme dali vítěznou branku a následně jsme to i díky faulům domácích relativně v pohodě dohráli. Nemůžeme se touto výhrou však uspokojit a ve středu v Kopřivnici musíme hrát mnohem lépe, než tomu bylo v Novém Jičíně.