Slezan jede! Opava po Vyškově vyhrála i v Kopřivnici

• středa 04. října 2023

Áčko Slezanu je ve formě. Opava si po Vyškovu vyšlápla ve venkovním prostředí také na Kopřivnici, na jejímž ledě vyhrála 4:3. Zápas se přitom pro hosty nevyvíjel vůbec růžově, v první třetině červenobílí hned třikrát inkasovali a byli o dvě přesné trefy pozadu. Skvělým výkonem ale Opava vývoj zápasu otočila a tři body vystřelil v přesilovce Kryštof Kadula. Slezan tak je po čtyřech kolech druhý a v sobotu ho v Krnově čeká Velké Meziříčí.

4. kolo, středa 4. 10. 2023

HC TATRA Kopřivnice

3:4 (3:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 3. Velecký, 10. Indrst (M. Mach, Hlaváč), 18. Suchý (J. Mach, Bartošák) – 12. A. Holík, 21. Stuchlík (Rousek), 46. Stuchlík (Rousek), 52. Kadula (Krupa). Rozhodčí: Vaněk – Hladík, Veselý. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 583.

Kubáň (Baldik) – Petrek, Marek, Bartošák, Hlaváč, Krzak, Hrůzek, Kelnar, Spurný – Suchý (A), O. Sluštík (A), Velecký – M. Mach, J. Mach (C), Indrst – A. Urban, Pindel, Brodek – Raška, Kubík. Trenér: Ladislav Majkus.

Slíž (Nowak) – Vojtovič, A. Holík, Lehotský, Štěpánek, Jak. Ludvík, Thiel, Pachula – Krupa, Stuchlík, Rousek (A) – Štindl (A), Káňa (C), Kadula – Vašenka, Beránek, Brada – Kotásek, Hradil, Häring. Trenér: Pavel Zdráhal.

Opava začala utkání velice nešťastně. Vlastní přihrávka v útočném pásmu směřovala přímo mezi dva zadáky v červenobílém, na nimiž číhal Michal Velecký. Zkušený útočník nabral rychlost a v úniku uklidil puk mezi betony Marka Slíže – 1:0. Slezan nehrál špatně, k vyrovnání měl několik slušných příležitostí, jenže v 10. minutě to bylo 2:0. Po nahození na branku hostů vznikl závar, Slezanům se kotouč nepodařilo odklidit a nejlépe se nakonec zorientoval Filip Indrst, jemuž už stačilo uklidit za záda bezmocného brankáře. Útočnými akcemi nabitá první třetina konečně pokračovala také brankou Opavy. Adam Holík nahodil z pravé strany a brankář Kopřivnice zřejmě puk vůbec neviděl. Pět minut před koncem zbytečně fauloval v útočné třetině a Slezan za to pykal. První dějství uzavřel pohotovou ranou Dominik Suchý. Přesouvající se Slíž byl bez šance.

Po změně stran Opavští výrazně přidali a jediný gól prostřední části hry vstřelili po už čtyřiadvaceti odehraných sekundách. Dokonce hosté udeřili ve vlastním oslabení. Tomáš Rousek obkroužil v rychlosti branku soupeře, načež vymyslel mezi kruhy parádní zadovku pro Kryštofa Stuchlíka a jeho ránu bez přípravy zastavila až branková síť – 3:2. Opava do svého soupeře bušila především do 30. minuty, šance Rouska ani přečíslení režírované Tomášem Káňou však vyrovnání nepřinesly.

Co se nepovedlo ve třetině druhé, to přinesla perioda třetí. Ve 46. minutě opavští sehráli rychlý brejk, několika přihrávkami zcela vyšachovali defenzivu soupeře a Kryštof Stuchlík už měl situaci snadnou – 3:3. V minutě 49. se vytasil se svým nejlepším zákrokem utkání Marek Slíž. Po několika odrazech už se zdálo, že bude hráč Kopřivnice z levého kruhu zakončovat do prázdné klece, opavský brankář se ovšem po kotouči vrhnul lapačkou a na poslední chvíli svůj tým zachránil.

Sedm minut před koncem pak Slezan poprvé vedl. Thiel vybojoval ve středním pásmu faul soupeře a Kopřivnice byla potrestána. Nahození od modré Kubáň vyrazil pouze do prostoru, kde operoval Kryštof Kadula a ten přízemní dorážkou rozradostnil opavskou střídačku. Ve zbytku zápasu Opava svého soupeře do souvislejšího tlaku nepustila a Kopřivnice si vytvořila pouze jeden závar při závěrečné hře v šesti.

Trenére, kromě tří bodů dnes můžete být spokojen i s výkonem, je tomu tak?

Pavel Zdráhal: Z naší strany se jednalo o slušný výkon, na druhou stranu, měli jsme tam pasáže, kdy nás domácí přehrávali, mluvím teď hlavně o posledních pěti minutách druhé a třetí třetiny. V těchto těžkých chvílích nás ale podržel Marek Slíž, který chytal fantasticky a má na vítězství velký podíl. Hráli jsme dnes dobře jako tým a táhly nás první dvě pětky, přidávali se ale i další.

Stejně jako v Novém Jičíně nám výsledkově nevyšla první třetina, herně to ale špatné nebylo. Vidíte u obou zápasů nějaké společné jmenovatele?

Ty zápasy byly úplně totožné. My jsme hráli a soupeři dávali branky. Věděli jsme, že se Kopřivnice snaží hrát na brejky a první dvě branky jsme z toho inkasovali. Kluky jsme ale nabádali k tomu, ať jsou i nadále trpěliví a prvním gólem jsme se chytli, i když nám zase domácí po chvilce odskočili. Ve druhé třetině se ukázala býti zlomovou naše branka na 3:2 v oslabení. Šli jsme si dnes za vítězstvím a kluci prokázali velký charakter.

Proč dnes nenastoupili Šindelář s Ervastim a jak to s nimi zdravotně vypadá?

Jirka Šindelář má nějaké nachlazení, virózu. Směrem k sobotnímu zápasu je to u něj s otazníkem, spíš si ale myslím, že ještě nebude k dispozici. Totéž platí pro Nika Ervastiho, který má problémy se zády a zítra jde na prohlídku. Do obrany tak dnes i přes nedoléčené zranění šel Honza Vojtovič, kterému za obětavost patří dík.

Čekal byste, že by i přes poměrně těžký los mohlo mužstvo mít po čtyřech kolech devět bodů?

Los pro nás nebyl vůbec příznivý, přiznám se, že jsem byl trošku skeptik a měli jsme respekt. Brod nás ale nakopl a zjistili jsme, že hokej hrát umíme. Máme teď doma dva zápasy s papírově jednoduššími soupeři, ale musíme se soustředit hlavně sami na sebe. Navíc Velké Meziříčí dnes doma porazilo Vyškov a Technika vyhrála v Hodoníně, v naší soutěži jednoduchý soupeř neexistuje.