Dobrá forma pokračuje! Slezan přehrál Velké Meziříčí a upevnil si druhou příčku

• sobota 07. října 2023

Začátek sezony Opavu zastihnul ve vynikající formě. Zdráhalovo komando v sobotu vyválčilo v pátém utkání už čtvrtou výhru a upevnilo si v druholigové tabulce druhou pozici. S Velkým Meziříčím Slezan vyhrál 6:1, výhra se ale tak lehce nerodila. Za stavu 3:1 pro domácí Horáci tlačili, jejich snahy nicméně utnul na konci druhé části hry dvěma slepenými góly Tomáš Krupa. Další body můžou Opavští přidat již ve středu, když doma hostí poslední Šumperk.

5. kolo, sobota 7. 10. 2023

6:1 (1:0, 4:1, 1:0)

HHK Velké Meziříčí

Branky a nahrávky: 15. Kadula (Brada, Káňa), 23. Buršík (Jak. Ludvík, Horný), 24. Brada, 39. Krupa (Stuchlík, Jak. Ludvík), 40. Krupa (Štindl), 53. Häring (Vašenka) – 30. Juráň (Trnka, Dudycha). Rozhodčí: Hranoš – Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 258.

Slíž (Nowak) – Šindelář (C), Koblížek, Lehotský, Štěpánek, Jak. Ludvík, Thiel, Pachula – Krupa, Štindl (A), Stuchlík – Brada, Káňa (A), Kadula – Vašenka, Beránek, Häring – Kotásek, Horný, Buršík. Trenér: Pavel Zdráhal.

Chaloupek (J. Juda) – Slabý, Ambrož (C), Dudycha, Trnka, Vlašín (A), Kochánek, Kabelka, Chvátal – Strnad, M. Juda, Doležal – Juráň, Křenek (A), Meluzin – Šantora, D. Dolníček I, F. Střecha – Vedral, Kuba, Hrnčíř. Trenér: Jiří Adam.

Opavští do utkání vstoupili aktivně. Už po necelých pěti minutách hodně nebezpečně od modré vypálil Štěpánek a jeho rána byla tečována, naštěstí pro hosty však kotouč skončil jen těsně vedle. V polovině první třetiny Opavu podržel Marek Slíž. Defenzivě Slezanu proklouzl mezi prsty Juráň, jednička červenobílých však proti ráně pod víko máchla lapačkou a svůj celek podržela. V čase 14:24 šli domácí do vedení. Marek Brada v rohu vybojoval kotouč, před branku dal puk číhajícímu Kryštofu Kadulovi a ten neměl problém puk umístit za záda přesouvajícího se brankáře. Slezan měl ještě dvě solidní šance, Häringovi ani Beránkovi se však vedení podařit nenavýšilo.

Po změně stran se s góly roztrhnul onen pověstný pytel. Klid na opavské hokejky přidal po necelých třech odehraných minutách zblízka Martin Buršík a o pouhých 70 vteřin později zvýšil po zisku v útočné třetině přesnou ranou z mezikruží Marek Brada - 3:0. V tu chvíli to s Velkým Meziříčím nevypadalo dobře. Horákům se však uvolnily ruce a najednou to byli oni, kteří začali ovládat tempo hry.

Výsledkem bylo snížení na 3:1, o které se pohotovou dorážkou těsně po konci opavského oslabení postaral Marcel Juráň. Velmezu vstřelená nalila krev do žil a měl i další příležitosti ke snížení. Brankou zaváněla střela Erika Meluzína, při níž už byl Slíž v hodně krkolomné pozici a zřejmě by měl problém zasáhnout, kotouč naštěstí zamířil pouze do mantinelu za brankou. A tak přišel trest a zároveň rozhodující momenty zápasu. Na konci druhé části hry si totiž slovo dvakrát během minuty a půl vzal Tomáš Krupa. Ten nejprve dal na 4:1 těžkou ranou z otočky a následně Chaloupka překonal ranou z pár metrů.

Po čtyřiceti minutách tak bylo všem zúčastněným jasné, že je za stavu 5:1 hotovo a třetí třetina se dohrávala spíše z povinnosti. Nakonec se v ní fanoušci dočkali ještě jedné branky v síti hostů. V čase 52:47 uzavřel skóre na konečných 6:1 z brejku Daniel Häring.

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): Velmez je nevyzpytatelné mužstvo, dneska přijeli posílení o čtyři kluky z Jihlavy. Věděl jsem, že to nebude úplně jednoduché. I v první třetině šance měli a řekl bych, že to bylo úplně vyrovnané. Nás strašně uklidnila první branka, potom jsme dali na dva, tři nula a mohli jsme mít klid na hokejkách, bohužel jsme ale dostali na 3:1 a v tu chvíli byl soupeř na koni. Naštěstí byl rozhodujícím momentem gól na 4:1. Tím jsme soupeře zlomili a zápas jsme v pohodě dohráli.