Hodonínská bramboračka Opavě zhořkla, Slezan s Baníkem i přes dobrý výkon těsně padl

• sobota 14. října 2023

Každá série jednou končí. Ta vítězná áčka Slezanu se nakonec zastavila na čísle 4. Zdráhalovo komando sehrálo v Hodoníně vyrovnané utkání, nakonec ale tahalo za kratší konec. Osudnou se Opavě stala pětiminutová početní nevýhoda, kterou červenobílí museli absolvovat ve třetí třetině po faulu Daniela Häringa. Baník v přesilovce vstřelil vítěznou branku na 2:1 a do Slezska se tak tentokrát žádné body nevezou.

7. kolo, sobota 14. 10. 2023

SHKM Hodonín

2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 23. Dobiáš (Weintritt), 54. Luža (Karafiát, Sajdl) – 28. Kadula (Šindelář, Káňa). Rozhodčí: Čuňočka - Smetková, Vískot. Vyloučení: 8:10, navíc Häring (OPA) 5+OK. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 724.

Piták (Dolíška) - Riedl, Němec, Vyrůbalík, Švejda, Polesný, Zorko, Sedláček, Bílek - Karafiát, Luža, Novák – Bachánek, Weintritt, Dobiáš – Sajdl (C), Dufek (A), Rauš (A) - Laciga, Štědrý, Krejčí. Trenér: Aleš Bachánek.

Slíž (Nowak) – Šindelář (C), Štěpánek, Koblížek, Ervasti, Thiel, Jak. Ludvík, Pachula, Hendrych – Rousek (A), Stuchlík, Krupa – Kadula, Káňa (A), Brada – Häring, Štindl, Dobša – Vojtovič, Beránek, Vašenka.

Utkání se na Zimním stadionu Václava Nedomanského hrálo od prvních minut ve skvělé atmosféře, o kterou se staralo více než sedm stovek domácích příznivců. Ti se v první periodě dočkali zajímavého hokeje s velkým množstvím šancí na obou stranách, skóre se však ani jednou neměnilo.

Ve druhé části hry se ze zápasu stala regulérní bramboračka. Rozhodčím se zápas začal vymykat z rukou, na obou stranách bylo spoustu vyloučených a žádné velké hokejové krásy se fanoušci nedočkali. Ale pojďme popořadě.

Ve 23. minutě šli domácí do vedení, Opava inkasovala ve své vlastní přesilovce. Opavě nejprve ujel Dobiáš, který byl těsně před Slížovou svatyní faulován. Následovaly velké zmatky, kterých využil k úspěšné dorážce Filip Weintritt. Radost domácím vydržela čtyři minuty. Poté Slezan vyhrál buly v útočné třetině, kotouč se rychle dostal mezi kruhy ke Kadulovi a ten ranou pod břevno vyrovnal. Hosté mohli dokonce jít do vedení, ale střelu z pravého kruhu zastavila levá tyč Pitákovy svatyně.

Zápas tak šel do poslední třetiny za stavu 1:1. Slezan nejprve ubránil dvě oslabení v řadě, poté hrál po dalším faulu dokonce přesilovku, ale ani jeden z týmů vedení na svou stranu strhnout nedokázal. Rozhodující moment zápasu přišel v čase 50:33. Daniel Häring před mantinelem podrazil ve velké rychlosti jedoucího obránce Hodonína a výsledkem byl kromě tvrdého nárazu také pětiminutový trest. Po třech minutách dal ranou z mezikruží vítěznou branku Dominik Luža. Opava přitom ještě měla předtím v oslabení několik tutovek. Kadula se svou střelou mezi betony v úniku neuspěl, situaci dva na nikoho nedokázali dotáhnout ani Štindl s Dobšou. Slezan se v závěru snažil o vyrovnání v šesti, kýžený gól však nepřišel.

Trenére, v Hodoníně jsme dnes prohráli, výkon ale úplně špatný nebyl...

Myslím si, že jsme dnes byli lepším týmem. Oba brankáři předvedli výborné výkony, ale my jsme nedali stoprocentní šance, které se prostě dávat musí. Zápas byl po celou dobu zbytečně nervózní, my jsme se bohužel kolikrát zabývali věcmi, které stejně člověk neovlivní. Ubránili jsme deset oslabení včetně dvou minut pět na tři, nakonec rozhodlo pětiminutové vyloučení, při kterém jsme přitom měli dvě tutovky nejprve my. Bez gólů se vyhrát nedá, ale určitě jsme dnes nebyli horším týmem. Když to sečtu, viděl jsem v našem výkonu spoustu pozitiv a kluky jsem pochválil.

Budete Danielu Häringovi vyčítat ten pětiminutový faul?

Nebudu, on si to vyčítá sám. Druhá věc je, že takových soubojů je za zápas tisíc, teď to bohužel takto špatně dopadlo. Dan je z toho sám nešťastný. Nakonec ale ještě mohl být de facto za hrdinu, jak už jsem říkal, během toho oslabení jsme ten zápas klidně mohli zlomit v náš prospěch.

Otázka na odlehčení. Váš syn se po neúspěšné misi ve Švédsku vrací do Vítkovic. Jste rád, že ho budete mít na očích?

Úplně to neprožívám, zabývám se především Opavou. Ve Švédsku skoro nehrál, teď se určitě rád půjdu podívat. Tedy, když to čas dovolí, protože se jeho zápasy kryjí s našimi tréninky. Věřím, že pro něj i pro Vítkovice to bude správné rozhodnutí a obě strany si navzájem pomohou.