Slezan porazil Jičín v čele s Oleszem v prodloužení a vydřel doma dva body

• středa 08. listopadu 2023

Hokejisté Slezanu si na krnovském ledě připsali další vítězství. Zdráhalovi svěřenci sehráli vyrovnané utkání s Novým Jičínem, během kterého vedly oba celky. Byť to už pomalu začínalo vypadat, že si Ďáblové odvezou tři body, v 57. minutě poslal duel do prodloužení Jan Vojtovič. V nastaveném čase pak druhý bodík Slezanu vystřelil Tomáš Rousek. V sobotu hrají Opavští znovu doma, tentokrát do Krnova zavítá Vyškov.

13. kolo, středa 8. 11. 2023

4:3p (1:1, 0:0, 2:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Stuchlík (Rousek, Štěpánek), 41. Vojtovič (Brada, Thiel), 57. Vojtovič, 62. Rousek (Stuchlík) – 5. Geidl (Olesz, Kuboš), 44. Konečný (Matěj), 49. Konečný (Geidl, Matěj). Vyloučení: 3:2. Využití: 2:1. Diváci: 209. Rozhodčí: Koziol – Bartek, Hladík.

Slíž (Nowak) – Šindelář (C), Ervasti, Adamec, Štěpánek, Jak. Ludvík, Thiel, Lehotský – Brada, Káňa (A), Kadula – Dobša, Stuchlík, Rousek (A) – Krupa, Beránek, Vojtovič – Kotásek, Štindl, Häring – Hendrych. Trenér: Pavel Zdráhal.

Šimonů (Hořejší) – Báchor, J. Holáň, Hanák, Kuboš, Homola, Dudáš – Konečný, Olesz, Maliník (A) – Geidl, Berka, D. Handl – Gebauer (C), Hilšer, Tarnoczy – Škarka, Matěj. Trenér: David Dostál.

K utkání v Krnově Nový Jičín přivezl i svou nejnovější hvězdu v podobě ostříleného Rostislava Olesze. Téměř čtyřma sty starty v NHL ošlehaný útočník se činil hned na začátku páté minuty. V přesilovce totiž vymyslel před branku přihrávku pro Nica Geidla, který si nikým nehlídán položil Slíže na led a puk uklidil do branky. Radost hostů trvala 239 sekund hracího času. Možnost početní výhody měl totiž také Slezan. Rousek vymyslel parádní přihrávku pro Kryštofa Stuchlíka, kterému už pouze stačilo hrací předmět usměrnit za záda Daniela Šimonů – 1:1. V následujících minutách byly k vidění šance na obou stranách, strhnout pak mohl vedení na stranu Opavy Kryštof Kadula, jehož jedovatou ránu na zadní tyč z vrcholu levého kruhu vytěsnil brankář Ďáblů jen s vypětím všech sil.

Po změně stran mohl opavské příznivce rozveselit Tomáš Rousek, který dostal na pravé straně prostor ke střele. Mířil na zadní tyč, Šimonů však zasáhl ramenem. Na druhé straně měla v oslabění Opava obrovské štěstí. Nahození Maliníka totiž skončilo na tyči a puk pak poskakoval v brankovišti domácích, pro které však nakonec i přes značný závar všechno dobře dopadlo. V polovině druhé periody pak obkroužil soupeřovu branku Štindl, který posléze vyzval ke skórování Šindeláře, ten bohužel vyprášil pouze pravý beton. V závěru ještě hrála Opava přesilovku a obrovskou šanci měl Dobša, ten ale ani nadvakrát zblízka neprocedil puk za Šimonů.

Poslední část hry přítomným fanouškům přinesla nefalšovanou horskou dráhu. Už v čase 40:17 domácí do vedení poslal ještě v přesilovce po přihrávce Brady Jan Vojtovič, hned o pár desítek sekund později mohl dát na 3:1 Štindl, jeho ránu ovšem zastavila pravá tyč. A tak udeřilo na druhé straně. Slabší chvilku si při ráně Viktora Konečného od mantinelu vybral Marek Slíž. O pět minut dokonce Ďáblové podruhé vedli. Byl to znovu Viktor Konečný, z jehož ranou na zadní tyč tentokrát Slíž nic dělat nemohl. Opava tak v závěru doháněla, nakonec se povedlo po ztrátě Nového Jičína, kterou ranou přes obránce potrestal Jan Vojtovič. V následném prodloužení pak Opavě z přečíslení dva na jednoho vystřelil druhý bod Tomáš Rousek.

Trenére, dneska to byl poměrně divoký zápas. Mohli jsme mít tři body, nemuseli jsme ale také mít ani jeden...

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): Přesně tak. Po dvou třetinách jsme si řekli, že bod je základ, zároveň jsme však věděli, že můžeme vyhrát, ale bylo potřeba hrát dobře z obrany. Z přesilovky jsme hned dali branku, ale kluci hned chtěli dát třetí. Jo, šance jsme tam měli, ale nechali jsme se unést a dostali jsme gól na 2:2 a potom ještě na 2:3. Ukázali jsme ovšem morál, vyrovnali jsme a v prodloužení to otočili. Dva body bereme, jsme za ně rádi.

Vyloučení dnes nebylo mnoho, ale několik faulů jsme udělali v útočné třetině. Bude to téma?

Bude, protože máme zakázáno faulovat v útočné třetině, nebezpečí nám tam nehrozí. Faulovat můžeme pouze v situacích, kdy je to nutné. Hráči se ale holt nějakého faulu občas v zápalu boje dopustí. Kluci si to musí uvědomit, stojí nás to pak síly a nedejbože i góly.

Nemohu se nezeptat na Rostislava Olesze. Řešila se jeho přítomnost nějak před zápasem v kabině?

S Rosťou jsem se ještě dokonce potkal v lajně. Tehdy mu bylo šestnáct, známe se dobře. Klobouk dolů před jeho kariérou, věděl jsem o tom, že nastoupí. Škoda, že to vyšlo zrovna na nás, protože bude pro Jičín samozřejmě velkou posilou na ledě i do kabiny. Doufali jsme, že bude nerozehraný, ale hned na první gól parádně nahrál. Jeho zkušenosti byly znát. Podobný hráč ve druhé lize asi momentálně není. Naši kluci z něj měli zkraje zápasu možná lehký respekt, ale pak už to z nich opadlo.