Slezan slaví dva body, ty mu s Kopřivnicí vystřelil v prodloužení Vašenka

• středa 15. listopadu 2023

Opavští hokejisté po týdnu znovu v krnovské Krystal aréně zvítězili za dva body. V duelu s Kopřivnicí sice ani jednou nevedli, na všechny tři góly soupeře se jim ale podařilo najít odpověď. Výrazný podíl na tom, že šel zápas až do prodloužení, měl dvougólový Kryštof Stuchlík, v brance tým podržel Marek Slíž. V prodloužení pak domácím druhý bod přisoudil Jan Vašenka. Kopřivnici Opava přetlačila 4:3 po prodloužení a trenér Pavel Zdráhal po utkání dva body věnoval bývalému kouči Slezanu Aleši Tomáškovi, který dnes slaví 60 let.

15. kolo, středa 15. 11. 2023

4:3p (1:2, 2:1, 0:0 - 1:0)

HC TATRA Kopřivnice

Branky a nahrávky: 15. Káňa (Brada, Štěpánek), 23. Stuchlík (Šindelář, Slíž), 33. Stuchlík (Dobša, Šindelář), 62. Vašenka (Kadula, Ervasti) – 14. Gola (O. Sluštík), 19. Kelnar (A. Urban), 26. Velecký (Pargáč, Suchý). Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Rozhodčí: Kapitanov – Rychlý, Vengřín. Diváci: 195.

Slíž (Nowak) – Šindelář (C), Thiel, Jak. Ludvík, Štěpánek, Ervasti, Backa, Lehotský – Štindl (A), Stuchlík, Kadula – Brada, Káňa, Vojtovič – Krupa, Beránek, Dobša – Kotásek, Vašenka, Häring – Buršík. Trenér: Pavel Zdráhal.

Baldik (Kubáň) – Hlaváč, Petrek, Marek, Hrůzek, Zeman, Kelnar, Spurný – Suchý (A), Velecký, Pindel – Pargáč (C), Brodek, Gola – J. Mach, Pastor, O. Sluštík (A) – Raška, Kubík, A. Urban. Trenér: Ladislav Majkus.

V první části hry měla první větší šanci domácí Opavy. Konkrétně po třech minutách dostal prostor na levě straně Häring, Baldik jej ovšem perfektně vychytal lapačkou. Na druhé straně vzápětí rozezvonil ranou z mezikruží pravou tyč Slížovy klece. O tři minuty později totožné místo z totožné části kluziště orazítkoval také zkušený Michal Velecký. Do třetice už Slezan bohužel takové štěstí neměl. Patrik Gola totiž dostal ve středním pásmu puk do jízdy a na jeho sólo zakončené bekhendem byl Marek Slíž krátký – 0:1. Radost hostů však trvala pouze 22 vteřin. Poté totiž přenechal Brada puk Tomáši Káňovi, jehož zakončení mezi betony sice Baldik ztlumil, hrací předmět nicméně doklouzal až za brankovou čáru. Kopřivničtí přesto odcházeli do kabin spokojenější. Střela Petra Kelnara od modré byla jedním z bránících hráčů tečována mimo Slížův dosah – 1:2.

Ve druhé třetině sice Opava nejprve neproměnila početní výhodu, krátce po jejím vypršení se však radovala. Kryštof Stuchlík na vrcholu kruhu udělal stahovačku bránícímu hráči a následně pohotově vypálil pod břevno – 2:2. Jenže Slezan se následně dopustil faulu, k jehož potrestání Kopřivnici stačilo pouhých 19 sekund. Rychlou souhru totiž zblízka zakončil Michal Velecký. Červenobílé inkasovaná branka rozhodila a několik minut se na ledě Zdráhalovi svěřenci lehce hledali. Pak ale přišlo další srovnání kroku. Dobša dostal puk od modré mezi kruhy, jeho projektil sice na brankáře neprošel, za Baldika pak nicméně puk doklepl Kryštof Stuchlík. V posledních pěti minutách druhé dvacetiminutovky fanoušci viděli šance na obou stranách, po dvou třetinách byl nicméně stav nerozhodný 3:3.

Třetí tercie nabídla brankové příležitosti především ve svých prvních deseti minutách. Opavu do vedení mohl poslat po odražené střele Davida Dobši Tomáš Káňa, opavský forvard ale před brankou dorážel neúspěšně. Okolo 50. minuty měl během třiceti vteřin dvě loženky Vojtěch Pindel, Marek Slíž však své spoluhráče výrazně podržel. Kopřivničtí byli v tu chvíli výrazně aktivnější, Slezanu hodně pomohlo vyloučení Rašky, po kterém se hra uklidnila. Rozhodující branka nicméně nepadla a šlo se tak do prodloužení.

V něm Opava udeřila po necelých dvou minutách. Kadula vyhrál klíčový souboj u mantinelu, puk se pak dostal před branku k Janu Vašenkovi, který Slezanu bekhendem vystřelil druhý bod.

Trenére, výkon týmu dnes asi nebyl úplně podle představ...

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): Přesně tak, víc k tomu není moc co říct. Kopřivnice byla jednoznačně lepší a nebýt Marka Slíže, brzy by bylo po zápase. Vůbec jsem svůj tým nepoznával. Prvních deset kol jsme byli v pohybu, aktivní, ale teď v tomto směru jednoznačně propadáme. Nedokázali jsme tomu navíc ani přizpůsobit ani naší hru, na vítězství jsme dnes zkrátka neměli. Výhru bychom každopádně chtěli věnovat Aleši Tomškovi, který dnes slaví šedesát roků. Za celý tým bychom mu přejeme všechno nejlepší.

Kde hledáte příčiny špatného pohybu?

Já nevím. Trénujeme pořád stejně, navíc pondělní tréninky se na kondici celkem snažíme zaměřovat. Trošku se bojím, že jsou někteří kluci přetěžováni, další věcí je možná to neustálé cestování sem do Krnova. Možná i to může hrát určitou roli. I proto se hodně snažíme hrát na čtyři pětky, ale dneska jsem to už po první třetině musel stáhnout na tři.

Pomoct jsme si dnes nedokázali ani přesilovkami, které nevypadaly vůbec dobře...

Vypadnul nám Tomáš Rousek, který je pro nás v nich velice důležitý a má výbornou střelu. Přesilovky nám ale nejdou všeobecně, všichni od nich čekáme více. Ukázku, jak to hrát, nám dal třeba minule Vyškov, který se neustále tlačil před branku a dostali jsme z toho tři branky. Hráči tam výborně clonili. Nám tohle chybí. Na hráče apelujeme, ale není to ono. Musíme na tom pracovat a hlavně musíme zapomenout na dnešní výkon.