Opavě nevyšlo utkání ve Velkém Meziříčí, inkasovala v oslabeních i přesilovkách

• sobota 18. listopadu 2023

Opavští hokejisté během sobotního podvečera body proti oblíbenému soupeři nevyválčili. Na ledě Velkého Meziříčí, proti němuž táhli sérii šesti výher v řadě, tentokrát prohráli 2:6. Slezanu se vymstily hned dva inkasované góly z vlastních přesilovek, další tři zásahy pak obdrželi během oslabení.

16. kolo, sobota 18. 11. 2023

HHK Velké Meziříčí

6:2 (2:1, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Doležal, 11. Juráň (Trnka, Křenek), 31. Juráň (Křenek), 38. Slabý (Doležal), 55. Juráň (Kochánek), 59. Strnad (M. Juda) – 18. Dobša (Kadula, Stuchlík), 51. Kadula (Stuchlík, Šindelář). Rozhodčí: Kohoutek – Tichý, Štěrba. Vyloučení: 7:8. Využití: 3:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 364. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 6:2.

Jekel – Trnka, Kochánek, Ambrož, Slabý, Lašák, Vlašín, A. Svoboda, Orsech – Juráň, Křenek, D. Dolníček I – Doležal, Strnad, Šantora – Burian, Vedral, Kotrba – Kuba, Broža, M. Juda

Slíž (41. Nowak) – Šindelář, Backa, Štěpánek, Jak. Ludvík, Ervasti, Thiel, Lehotský – Kadula, Stuchlík, Dobša – Vojtovič, Káňa, Štindl – Häring, Beránek, Vašenka – Kotásek, Hendrych, Krupa – Buršík

Na první gól utkání se nečekalo dlouho. Skóre otevřel už na začátku 4. minuty Jiří Doležal, a to paradoxně při vlastním oslabení, kdy ujel středem kluziště a v plné rychlosti prostřelil Marka Slíže.

V 11. minutě přišla další branka Velkého Meziříčí – tentokrát v početní výhodě. Slezan nejprve přečkal vyloučení Kotáska, zakrátko ale putoval na trestnou lavici také Ervasti. Hokejisté HHK využili přesilovku po pouhých šestnácti vteřinách. Na pravé straně se dostal ke dvěma dorážkám Marcel Juráň, jenž nakonec dostal kotouč za gólmanův beton.

Na konci 18. minuty vybojovali Opavští aktivním napadáním kotouč a snížili. Kadula naservíroval zprava puk před branku úplně volnému Davidu Dobšovi a ten střelou z první nedal Jekelovi šanci.

Svěřenci trenéra Zdráhala vstupovali do druhé třetiny s výhodou jednoho muže v poli, kterou měli také v polovině prostřední dvacetiminutovky. Místo vytouženého vyrovnání ale přišla podruhé v utkání těžká rána v podobě inkasovaného gólu. Marcel Juráň si narazil kotouč s Křenkem a střelou z úhlu se štěstím zvýšil na 3:1.

Zhruba dvě minuty před druhou sirénou přihrál Doležal na modrou čáru, odkud Petr Slabý ranou skrze chumel hráčů procedil puk až do sítě. Znovu šlo o zásah, který se zrodil za nerovnovážného stavu aktérů na ledě – tentokrát při přesilovce Velkého Meziříčí.

V poslední třetině nastoupil do opavské branky místo Slíže Antonín Nowak. Poté, co Opava přečkala dvě oslabení, mohl se svými spoluhráči slavit gól naděje. V 51. minutě vyhráli hosté buly. Puk se dostal na modrou k Šindelářovi, který jej předal Stuchlíkovi. Jeho střelu tečoval za záda Jekela Kryštof Kadula.

Drama už se ale na Vysočině nekonalo. Jen o čtyři minuty později naopak upravil na 5:2 díky třetí využité přesilovce Marcel Juráň, jenž překonal Nowaka dorážkou podél pravé tyče a zkompletoval hattrick.

Definitivní podobu dal výsledku necelé dvě minuty před koncem Milan Strnad. Po zisku kotouče využil toho, že měl Nowak zakrytý výhled, a nahazoval z otočky od pravého mantinelu až do branky.

Opava tak roli favorita proti oblíbenému soupeři tentokrát nepotvrdila. S Velkým Meziříčím zaznamenala porážku 2:6 a zůstala v tabulce na sedmém místě. Další utkání čeká naše hráče už ve středu, kdy se představí opět venku – tentokrát na ledě posledního Šumperka.

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): Utkání se hodnotí těžce. Budeme si muset sáhnout všichni do svědomí a začít šlapat tak jako na začátku sezony, kdy jsme si vážili každého bodu a vstřeleného gólu. Zdá se mi, že jsme si začali hrát na hokejisty. Někteří hráči si asi myslí, že by měli dostat více prostoru a převzít roli klíčových hráčů, kteří jsou na marodce. Dopadlo to takto. Když dostanete z prvních čtyř gólů dva ve vlastní přesilovce a dva v oslabení, tak není o čem diskutovat. Na každém předzápasovém tréninku se minimálně dvacet minut věnujeme přesilovkám. Hráči si to musí srovnat v hlavách. Nemyslím si, že bychom soupeře podcenili. Už ve středu jsme odehráli s Kopřivnicí špatné utkání s dobrým výsledkem. Řekli jsme si k tomu, co dělat a jak se chovat. Jsme pod dekou, musíme z toho ven. Budeme i s asistentem pracovat na tom, aby se to podařilo už ve středu venku proti Šumperku.