Výborně! Opava zabrala a z Šumperku veze důležité tři body

• středa 22. listopadu 2023

Opavští hokejisté se konečně dočkali. Zdráhalovo komando po více než měsíci bere plný počet tří bodů, které vybojovala na ledě šumperských Draků. V utkání chudém na šance vstřelil první branku ve druhé třetině Hradil, za domácí odpověděl na začátku třetí tercie Nilsson. Do vedení ale znovu Slezan z přesilovky poslal Dobša a při závěrečné hře Šumperka ještě výhru Opavy pojistili Dobša s Vojtovičem.

17. kolo, středa 22. 11. 2023

Draci Šumperk

1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 42. Nilsson (J. Horký, P. Kubíček) – 29. Hradil (Šindelář, Brada), 48. Dobša (Hradil, Stuchlík), 59. Dobša (Hradil), 60. Vojtovič (Beránek). Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. Rozhodčí: Václav Šutara – Pavel Rychlý, Milan Gančařík. Diváci: 669.

Irgl (Ryšavý) – Dudycha, P. Hohl, Minařík, Rutar (A), Cekr, P. Kubíček, Jarmara – Przybyla, Šišolák, Antoníček – J. Horký, Jaroš (C), Vachutka (A) – Skopal, Polách, Danielčák – Lichner, Nilsson, Tomeš. Trenér: Michal Mikeska.

Slíž (Nowak) – A. Holík, Šindelář (C), Štěpánek, Ervasti, Thiel, Jak. Ludvík, Buršík, Lehotský – Kadula, Stuchlík (A), Vašenka – Hradil, Brada, Dobša – Vojtovič (A), Beránek, Wendelín – Häring, Hendrych, Kotásek. Trenér: Pavel Zdráhal.

Na obou soupeřích byla od prvních minut znát poměrně citelná nervozita. Domácí zřejmě cítili velkou šanci přiblížit se elitní osmičce, Opava pro změnu konečně chtěla vyhrát za tři body. První větší šanci utkání si nicméně vytvořili Draci. Tadeáš Jaroš na začátku šesté minuty dostal zajímavou porci prostoru ke střele z levého pruhu, Marek Slíž jej nicméně vychytal. Další šance byste v takticky svázané první třetině hledali jen velice těžko. Zmiňme ještě tedy, že oba týmy si zahrály přesilovky, které zůstaly nevyužity. Šumperští dokonce nedokázali potrestat čtyřminutovou vysokou hůl Alexe Kotáska.

Po změně stran se konečně měnilo skóre. Slezan byl o něco aktivnějším týmem a kýžené branky se dočkal v čase 28:53. Z Přerova vypomáhající Radim Hradil vtrhl do pásma soupeře s kotoučem na holi, puk si navedl z osy kluziště na pravý kruh a následně křižnou střelou přes obránce vymetl šibenici Irglovy svatyně - 0:1. Draci mohli odpovědět v početní výhodě, faul Vojtoviče ale zůstal bez trestu. Po čtyřiceti minutách tak Opava držela nadějný výsledek.

Na góly byla suverénně nejplodnější poslední dvacetiminutovka. Už po odehrané minutě a půl se o vyrovnání postaral švédský forvard ve službách Šumperku Alex Nilsson, který šikovně tečoval nahození Horkého. Za dalších pět minut ale fauloval Rutar a Opavští si vzali vedení zpět. Ránu Hradila usměrnil za záda Irgla David Dobša. Opavští měli hru pod kontrolou a tak Drakům nezbývalo, než to zkusit v šesti. A za svou odvahu byli domácí hned dvakrát potrestáni. Na 1:3 dal David Dobša a šestnáct vteřin před koncem uzavřel na konečných 1:4 Jan Vojtovič. Slezané tak po více než měsíci slaví vítězství za tři body.

Trenére, cítíte po zápase velkou úlevu?

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): Těch zápasů, které jsme nevyhráli za tři body, už bylo opravdu hodně, viděl jsem na hráčích, že si přestávají věřit. Z naší strany to ale dnes byl zodpovědný výkon celého týmu, perfektně zachytal Marek Slíž. Druhá pětka byla ve skvělém pohybu a také nám citelně k vítězství pomohla. Mužstvu nemám co vytknout, od začátku jsme si šli za vítězstvím.

Mohli hráči obou týmů být svazováni také z toho důvodu, že Šumperk cítil po třech výhrách šanci dotáhnout se na osmičku a naopak my jsme dlouho na tříbodové vítězství čekali?

Šumperk třikrát po sobě vyhrál, věděli jsme, že jejich výkonnost stoupá. Vlétli na nás, vysoko napadali, ale byli jsme na to připravení. Vyložených šancí bylo opravdu minimum, nebylo to asi pro diváka úplně atraktivní, nicméně z mého pohledu trenéra bych si to takto z naší strany představoval. Mírnou kaňkou na vítězství je zranění Kryštofa Kaduly, který si udělal něco s rukou. Doufáme, že nepůjde o nic vážného.