Slezan navázal na výhru v Šumperku a v Krnově porazil i Hodonín

• sobota 25. listopadu 2023

Opavští hokejisté jsou zpátky ve formě. Zdráhalovi svěřenci doma předvedli výborný výkon a Hodonín porazili 4:1. Soupeř přitom od konce první třetiny vedl, díky Štěpánkovi ale po změně stran Slezan vyrovnal. Na začátku třetí tercie pak Baník zmrazili Hendrych s Vojtovičem. Domácí měli hru pod kontrolou, pojistku do prázdné navíc ještě přidal Radim Štěpánek.

18. kolo, sobota 25. 11. 2023

4:1 (0:1, 1:0, 3:0)

SHKM Hodonín

Branky a nahrávky: 24. Štěpánek (Hradil, Beránek), 42. Hendrych (Brada, Hradil), 43. Vojtovič (Káňa), 59. Štěpánek (Káňa) – 20. Karafiát (Talafa, Dobiáš). Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Rozhodčí: Šico – Tvrdý, Voznička. Diváci: 276.

Slíž (Nowak) – Šindelář (C), Lehotský, Ervasti, Štěpánek, Jak. Ludvík, Thiel, Pachula – Káňa, Stuchlík (A), Häring – Hradil, Brada, Krupa – Vašenka, Beránek, Vojtovič (A) – Kotásek, Hendrych, Buršík – Horný. Trenér: Pavel Zdráhal.

Piták (Dolíška) – J. Švejda, Talafa, D. Rauš (A), Riedl, Polesný (A), Macháň, Zorko – Karafiát, Weintritt, Dobiáš – M. Mach, Mat. Novák, Bachánek – Sajdl (C), Sedlák, Hložánek – Laciga, Štědrý, P. Krejčí. Trenér: Aleš Bachánek.

Téměř tři stovky přítomných fanoušků se v krnovské Krystal aréně rozhodně nenudily. Už v prvním střídání mohli jít hosté do vedení, Marek Slíž se totiž při akci soupeře ocitl úplně mimo ideální postavení, dorážející hráč jej naštěstí ale trefil do zad. Okolo páté minuty měl Slezan dvě velké příležitosti ve vlastním oslabení. Nejprve své sólo neúspěšně zakončoval mezi betony Dominika Pitáka Adam Beránek, následně bývalý brankář Slezanu vytlačil s vypětím všech sil těsně vedle své pravé tyče ránu Vojtoviče. Další šance následovaly na obou stranách, jenže oba brankáři chytali fantasticky. Hlasitý potlesk přišel v čase 17:10. Baník totiž výborně sehrál přesilovku a na Filipa Weintritta ze dvou metrů zívala prázdná klec. Jenže Marek Slíž předvedl neuvěřitelný zákrok lapačkou a jasný gól chytil. Další oslabení už ale Opavští nepřežili. Minutu před první sirénou Slíže prostřelil z levého kruhu Jiří Karafiát.

Domácím se naštěstí po změně stran podařilo brzy srovnat krok. Radim Štěpánek v početní výhodě nahodil kotouč na branku, Piták zřejmě měl zakrytý výhled a puk skončil přesně v šibenici – 1:1. Slezan byl po větší část druhé periody aktivnějším týmem a měl několik příležitostí jít do vedení, Baník se snažil hrozit především z brejků. V závěru měli hosté ještě k dispozici přesilovku, ta ale zůstala nevyužita.

Před třetí třetinou byl tak zápas zcela otevřený, Opava ale brzy udělala dva výrazné kroky směrem ke třem bodům. Ve 42. minutě Brada obral soupeře o kotouč, puk posunul mezi kruhy Jakubu Hendrychovi a ten kotouč přes Pitáka procedil pod lapačkou. O pouhou minutu později dal na 3:1 Jan Vojtovič, který Pitáka z mezikruží propálil na bližší tyči. Slezan měl od té chvíle utkání pod kontrolou a soupeře do šancí nepouštěl. A tak to Hodonín musel zkusit v šesti, přes celé kluziště se ale do opuštěné klece trefil Radim Štěpánek a bylo hotovo.

Trenére, dnes asi můžete být spokojen jak se hrou, tak s výsledkem...

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): Jasně. V první třetině jsme hráli dobře směrem dopředu, ale soupeře jsme často pouštěli do přečíslení. Navíc jsme dostali gól v oslabení, takže jsme prohrávali. Ve druhé třetině jsme ale zesílili tlak, vyrovnali jsme a do patnácté minuty jsme podle mě byli lepší. Pak jsme ale byli bázliví, Hodonín jsme zbytečně pouštěli do šancí. Ve třetí třetině nám tam spadly dva góly a potom už jsme si důležité vítězství uhlídali. Klasicky musím pochválit Marka Slíže, který měl opět několik fantastických zákroků.

Hodonín jsme ve třetí třetině de facto nepustili do šance. Čemu to přičítáte?

Možná jsme je zmrazili slepenými góly, možná jsme na tom byli lépe pohybově. Abych pravdu řekl, neumím to teď po zápase úplně posoudit. Podstatné ale je, že máme důležitou výhru a věřím, že se i díky ni vrátíme k výkonům, které jsme podávali v úvodu sezony.

Mám pocit, že už někdy v průběhu druhé třetiny jste hru stáhl na tři pětky. Co bylo impulzem pro tuto změnu?

Impulzem bylo to, že hra se už od první třetiny hodně kouskovala, klíčoví hráči se nedostávali do hry a čtvrtá pětka tam chodí jednou za čas, což ani pro ně není ideální. Proto jsme se uchýlili ke hře na tři lajny.