Navrátilec Rousek režíroval fotbalovou výhru ve Valmezu, Opava má další tři body

• středa 29. listopadu 2023

Slezan si připisuje už třetí tříbodovou výhru v řadě. Po Šumperku a Hodonínu si Zdráhalovi svěřenci poradili také na ledě Valašského Meziříčí, kde se při mrazivé středě urodil hubený výsledek, což ovšem Opavu vůbec trápit nemusí. Červenobílí totiž zvítězili 2:1, brankou a gólovou asistencí se na výhře podílel po nemoci vracející se Tomáš Rousek. Slezan tak v tabulce poskočil už na čtvrtý flek s dvoubodovou ztrátou na druhý Vyškov.

19. kolo, středa 29. 11. 2023

1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Kozubík (Baroš) – 7. Rousek (Káňa, Beránek), 24. Stuchlík (Rousek, Káňa). Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Rozhodčí: Kohoutek – Gančarčík, Hladík. Diváci: 154.

Ševců (Slovák) – Hamřík, Holomek (C), Baroš, Foltýn, Velikovský, Holiš, Kočí – Kuchařík, Vavřík (A), Stodůlka – Melenovský, Romančík, Andris – Kozubík, Vávra, Finsterle (A) – Martiník, Kývala. Trenér: Lukáš Plšek.

Slíž (Nowak) – Backa, Šindelář (C), Štěpánek, Ervasti, Thiel, Jak. Ludvík, Buršík, Lehotský – Rousek, Stuchlík (A), Káňa – Vojtovič (A), Brada, Hradil – Hendrych, Beránek, Vašenka – Kotásek, Häring, Krupa. Trenér: Pavel Zdráhal

Slezané na Valašsku odstartovali nejlepším možným způsobem. V šesté minutě fauloval domácí bouřlivák Michael Foltýn a nabídnutou přesilovku využil přesnou ranou z osy hřiště uzdravený kanonýr Tomáš Rousek. Vedení Slezanu však už po půlminutě vzalo za své. Před branku hostů se totiž natlačil David Kozubík, jemuž se podařilo perfektně tečovat nahození Vojtěcha Baroše. Na konci třetiny měl ještě zajímavou příležitost Tomáš Káňa, kterého ovšem vychytal Ševců v brance Bobrů.

Zkušený útočník se v příležitosti zjevil i v úvodu druhé části hry. Káňa se trhnul domácí obraně a dostal se před branku Valmezu, ale ani na několik pokusů hrací předmět do kasy procpat nedokázal. Na druhé straně pak mohl Kozubík zblízka přidat druhý gól, v rozhodující chvíli však zazmatkoval a vůbec nezakončil. A tak Bobry stihnul trest. Tomáš Rousek táhl kotouč při přečíslení dva na jednoho, přes bránícího hráče puk dostal na druhou stranu na Kryštofa Stuchlíka proti jehož zakončení se Ševců nestačil přesunout. Kdo by si v tu chvíli myslel, že přítomní diváci viděli už ve 24. minutě rozdílovou branku. Okolo poloviny druhé části měli domácí několik šancí ke srovnání, ale Slíž chytal znovu téměř bezchybně.

V poslední části hry se hrál možná lehce takticky svázaný hokej, který nenabízel žádné větší množství tutových příležitostí. Za zmínku stojí Slížův zákrok lapačkou v 50. minutě proti ráně Romančíka, následně ještě Opava úspěšně ubránila oslabení. Romančík dostal ještě možnost ke srovnání v 57. minutě poté, co na něj kotouč prostrčil v útočné třetině jeden ze spoluhráčů. Zkušený forvard ale tváří v tvář Slížovi selhal. A když minutu před koncem dostal Andris dvě minuty za krosček, bylo hotovo. Slezan si na Valašsku připsal už třetí tříbodovou výhru v řadě.

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): Byl to takový urputný zápas, ve kterém jsme dali o gól víc a to je to nejdůležitější. Valmez nás překvapil pohybem v útočné třetině, hodně do nás šli a byla na nich vidět chuť po vítězství. My jsme ale nedělali moc chyb, a když už tam nějaká byla, podržel nás Marek. Tým momentálně šlape, hrajeme jako jeden celek a to je klíčové. Měli jsme navíc pouze jedno vyloučení, což svědčí o tom, že jsme hráli velice disciplinovaně. Řekl bych, že si kluci po té drobné krizi uvědomili, že nemáme na to, abychom hráli nějaký profesorský hokej, a za svou poctivou práci jsou teď odměňováni. Patří jim za to dík.