Atraktivní duel dospěl až k nájezdům, v nich se radoval Vyškov

• sobota 10. února 2024

Parádní hokejovou podívanou sledovali v sobotu fanoušci, kteří zavítali do krnovské Krystal arény. Slezan ve šlágru kola přivítal Vyškov a bylo se na co dívat. Zápas plný zvratů nakonec za stavu 4:4 dospěl až do nájezdů, ve kterých se z druhého bodu radovali Jihomoravané. Premiérovou branku v opavském dresu vstřelil finský zadák Niko Ervasti, který ještě navrch přidal gólovou asistenci.

36. kolo, sobota 10. 2. 2024

4:5sn (1:0, 2:4, 1:0 - 0:1)

HC Vyškov

Branky a nahrávky: 10. Rousek (Ervasti, Káňa), 22. Brada (Krejsa), 35. Ervasti (Krejsa, Slusarczyk), 52. K. Stuchlík (Káňa, Rousek) – 21. A. Popelka (Lehečka), 26. Lehečka (Lekeš), 26. Holemý (Holemý, Komínek), 39. Studený (Komínek, Lehečka), rozh. náj. Komínek. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Rozhodčí: Škach - Rychlý, Bartoň. Diváci: 334.

Slíž (Nowak) – Šindelář (C), Foltýn, Adamec, Štěpánek, Ervasti, Jak. Ludvík, Kalus – Káňa, K. Stuchlík (A), Rousek (A) – Krejsa, Brada, Slusarczyk – Vašenka, Beránek, Hradil – Kadula, Štindl, Häring. Trenér: Pavel Zdráhal.

Kořének (Synek) – Hefka, Holemý, Dluhoš, Studený, Mikulík, D. Hohl, Žižka (C) – D. Vašíček, Janeček, Tomajko – Lekeš, Sebera, Krejčiřík – A. Popelka, Kořenek, Lehečka (A) – J. Štefka, D. Štefka, Komínek (A). Trenér: Michal Konečný.

Utkání Opavy s Vyškovem bylo už od prvních minut poměrně vyhrocené a v rukavičkách ani jeden z týmů rozhodně nehrál. Více to ale vyhovovalo domácím, kteří se v desáté minutě ujali vedení. Ti vyhráli buly v útočné třetině, Káňa puk na modrou posunul puk Ervastimu, jehož následné nahození ještě mimo dosah Kořénka tečoval Tomáš Rousek. Ve zbytku první třetiny ještě Opava ubránila dvě oslabení, byť při ráně bez přípravy z dílny Tomáše Komínka zachránilo domácí břevno.

Po změně stran se s góly roztrhnul pomyslný pytel. Vyškovu na srovnání stavu stačilo pouhých 49 sekund, protože po nepovedeném přečíslení hostů se v mezikruží do kotouče opřel Adam Popelka. Remízový stav měl ovšem jepičí život. Pak totiž vyjel z rohu kluziště s pukem na holi Marek Brada, jehož střelu z mezikruží zastavila až branková síť. Opava pak mohla pojišťovací branku přidat v přesilové hře, tu ale neproměnila a přišel hned dvojitý trest.

Lekeš nejprve využil chyby domácích v jejich vlastní třetině a přes padajícího obránce na zadní tyči našel v přečíslení zakončujícího Jakuba Lehečku. Aby toho nebylo málo, najednou Slezan prohrával. Střelu Holemého od modré Slíž stačil pouze vyrazit před sebe a byl to znovu Jakub Lehečka, který pohotovou dorážkou upravil na 2:3. Hned vzápětí mohl vyrovnat z ideální pozice Stuchlík, centr první opavské formace však netrefil branku. Na vyrovnání se tak muselo čekat až do 35. minuty. Tři vteřiny před koncem opavské přesilovky nahodil od modré puk na branku Niko Ervasti, Kořének toho asi moc neviděl a bylo srovnáno. Pro finského zadáka se jednalo o první branku v opavském dresu. Jihomoravané ale i tak odcházeli do kabin spokojenější. V oslabení jim totiž ujel Adam Studený, který svůj únik zakončil ranou pod horní tyč – 3:4.

V poslední části hry domácí dlouho neuměli soupeře zatlačit před jeho vlastní branku, nakonec se ale čtvrté branky dočkali z poměrně nenápadné akce. Na útočnou modrou čáru dostal přihrávku Kryštof Stuchlík, který se mezi kruhy rozhodl zkusit nevypočitatelný bekhend. A vyplatilo se, kotouč skončil přímo pod horní tyčkou vyškovské svatyně. Ve zbytku třetí třetiny už branka nepadla a tak se šlo do prodloužení, které taktéž skončilo smírem. Rozhodovaly až nájezdy, ve kterých se stal jediným úspěšným exekutorem obávaný Tomáš Komínek.

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): Vyškov má ve svém středu spoustu výborných hokejistů, kteří si věří a mají skvělý pohyb. Vnímám je jako soupeře hodně vysoko, za všechno hovoří to, že s námi vyhráli už po dvanácté v řadě. Navíc to znovu vyšlo tak, že na nás měli už podruhé v sezoně díky repre pauze v brance Kořénka, což je prostě prvoligový brankář. Je škoda druhé třetiny, ve které jsme po chybách dostali čtyři branky. Buď jsme dnes měli horší pohyb než proti Novému Jičínu, nebo naopak jsme narazili na mnohem bruslivějšího soupeře. Možná něco z obojího. Ale hodnotím to dnes pozitivně, na ledě jsme odevzdali maximum a ve třetí třetině jsme vybojovali alespoň vyrovnání. Samozřejmě, že chce člověk vyhrát, musíme ale být pokorní a bod dnes bereme.