Slezan si upevnil pozici v elitní čtyřce a doma přehrál Kopřivnici

• středa 14. února 2024

Hokejistům Slezanu se před vlastními fanoušky daří. Svěřenci kouče Pavla Zdráhala dali zapomenout na sobotní porážku s Vyškovem a dalším celkem, který z Krystal arény odjíždí s prázdnou, se stala Kopřivnice. Opavští si vybudovali po brankách Beránka, Rouska a Häringa vedení 3:0, mrzet je může pouze inkasovaná branka z 59. minuty, kvůli které Marek Slíž přišel o čisté konto.

37. kolo, středa 14. 2. 2024

3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

HC TATRA Kopřivnice

Branky a nahrávky: 19. Beránek (Adamec, Šindelář), 34. Rousek (K. Stuchlík), 56. Häring (Rousek, Adamec) – 59. Suchý (Marek, Indrst). Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Rozhodčí: Gebauer – Rychlý, Návrat. Diváci: 196.

Slíž (Nowak) – Šindelář (C), Kalus, Adamec, Štěpánek, Jak. Ludvík, Ervasti, Foltýn – Káňa, K. Stuchlík (A), Rousek (A) – Krejsa, Häring, Slusarczyk – Vašenka, Beránek, Vojtovič – Kotásek, Kadula, Hradil – Wendelín. Trenér: Pavel Zdráhal.

D. Bartošák (Kubáň) – Marek, Petrek, Hrůzek, Zeman, Kelnar, Indrst – Brodek, Pindel, Pargáč – Suchý (A), O. Sluštík (A), J. Mach (C) – Jurek, Spurný, Kubík – Pastor. Trenér: Marcel Kuděla.

Středeční utkání pro Slezan nezačalo úplně šťastně a za katr už po necelých třech odehraných minutách putoval Tomáš Wendelín. Opavu hned mohl stihnout trest, od nepříjemně clonícího Pargáče se ale naštěstí puk odrazil nad branku Marka Slíže. V polovině první třetiny se červenobílí mohli ujmout vedení. Ślusarczyk s Káňou se dostali do brejků dvou na jednoho, který zakončoval druhý jmenovaný. Káňa mířil mezi Bartošákovy betony, leč neuspěl. Opava se ale v závěru první dvacetiminutovky dočkala. Zemanovo vyloučení proměnil ve vedoucí branku Adam Beránek, který nadvakrát dorazil vyraženou střelu Jiřího Šindeláře.

Po změně stran nejprve Slezan přečkal oslabení po faulu Krejsy. Mladý hříšník mohl krátce po svém návratu na ledovou plochu dokonce zvýšit opavské vedení, ale jeho dorážku Bartošák zastavil svým levým betonem. Druhá třetina byla na šance poměrně skoupá a na další výraznější vzrušení jsme tak čekali až do 33. minuty. To přebruslil Foltýna na levé straně Brodek, naštěstí ale domácí podržel proti ráně bekhendem Slíž. O minutu později to bylo 2:0. Kryštof Stuchlík vymyslel z vrcholu pravého kruhu pas pro na osu najíždějícího Tomáše Rouska, jehož teč zastavila až síť kopřivnické branky. V závěru druhé části hry ještě v kopřivnickém oslabení rozezvonil levou tyč opavské klece Matej Petrek.

V poslední třetině mohl nejprve snížit Mach a po něm také z dorážky Sluštík, proti byl ale výborně chytající Slíž. V čase 48:30 vystrašil opavské fanoušky Radim Štěpánek, který si málem bruslí srazil kotouč do vlastní kasy. Potřebný klid nakonec Opavští na své hole dostali čtyři a půl minuty před koncem. Rouskova střela z první se Bartošákovi překulila přes lapačku a na brankové čáře ještě raději kotouč doklepl Daniel Häring. V tu chvíli bylo jasné, že je hotovo, hosté se ale ještě postarali alespoň o korekci skóre. Markovo nahození tečoval při hře bez brankáře Dominik Suchý, více už toho ale Kopřivnice nestihla.

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): Tři body jsme dnes ubojovali, ale o to cennější pro nás jsou. Kluci bojovali, nic nevzdávali, ale úplně velké hokejové hody to nebyly. Řekl bych, že byl dnes k vidění vyrovnaný zápas, ve kterém byl tím pomyslným jazýčkem na vahách Marek Slíž v naší brance. Čekal jsem, že soupeře přebruslíme, ale od prvního střídání jsme jim dali šanci hrát a těžko jsme si vytvářeli nějakou převahu. Jak říkám, nějaký oslnivý výkon to z naší strany nebyl, ale máme tři body a to je pro nás v tuto chvíli hlavní.