První formace řádila! Slezan veze tři body z Velkého Meziříčí

• sobota 17. února 2024

I v okleštěné sestavě ve Velkém Meziříčí Opava jasně vyhrála. Slezané se mimo jiné museli obejít bez svého kapitána Jiřího Šindeláře, vůbec jim to však nevadilo. O svém vítězství červenobílí rozhodli de facto už v první třetině, kterou vyhráli 3:0. Horáci už poté zápas nedokázali zdramatizovat a hosté zvítězili 6:3. Velkou měrou se na tom podíleli Tomášové Rousek a Káňa. Oba borci vstřelili dvě branky a přidali jednu nahrávku, Rousek navíc tým vedl jako kapitán.

38. kolo, sobota 17. 2. 2024

HHK Velké Meziříčí

3:6 (0:3, 1:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 25. M. Juda (Trnka, Ambrož), 44. Paleček (M. Juda, Jan Ludvík), 54. Orsech – 14. Káňa, 16. Voznica (Beránek, Štěpánek), 18. Häring (Voznica), 32. Rousek (Káňa), 38. Rousek (Adamec, K. Stuchlík), 52. Káňa (Rousek). Vyloučení: 5:5, navíc Rousek (OPA) neproměněné TS. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Rozhodčí: Kohoutek – Tichý, Vískot.

J. Juda (P. Juda) – Trnka, Lašák, Slabý (A), Ambrož (C), Kochánek, Orsech – Vedral, Juráň (A), Paleček – Jan Ludvík, M. Juda, Šantora – D. Dolníček I, Burian, Kotrba – Nesvadba, Broža. Trenér: Jiří Adam.

Slíž (Nowak) – Adamec, Štěpánek, Ervasti, Jak. Ludvík, Kalus, Lehotský, Foltýn – Káňa (A), K. Stuchlík (A), Rousek (C) – Vašenka, Beránek, Kadula – Hendrych, Häring, Voznica – Pachula, Kotásek, Buršík. Trenér: Pavel Zdráhal.

V prvních deseti minutách zápasu zaujala především bekhendová klička Jana Vašenky, která nicméně gólem neskončila. K vidění byly i přesilovky na obou stranách a při té velkomeziříčské přišla vedoucí branka utkání. Byl to ovšem Slezan, který udeřil v oslabení. Tomáš Káňa na své modré obral o kotouč Petra Slabého a otevřela se mu dálnice. Při zakončení sice zkušenému útočníkovi kotouč utekl, Káňa ale z nulového úhlu nějakým zázrakem dostal puk za Judova záda. O minutu a půl později bylo ještě veseleji. Beránek si na ose kluziště všiml před branku najíždějícího Jakuba Voznicy a kmenový hráč Karviné pohotovou ranou vstřelil svůj první gól v opavském dresu. Prsty měl Voznica i v třetí opavské brance. V mezikruží totiž vybojoval kotouč pro Daniela Häringa, který forhendovou kličkou přelstil Judu v domácí brance.

Po změně stran se Horáci do zápasu na chvíli dokázali vrátit. Buršíkův faul potrestal Miroslav Juda, jehož střela přes obránce skončila nenápadným gólem. Domácí tato branka nakopla, brankou zaváněla i rána Šantory, po které puk poskakoval v opavském brankovišti. Velmez ale Slezan uzemnil čtvrtou brankou. Káňa zavezl puk do útočné třetiny, na druhou stranu přihrál Tomáši Rouskovi a kapitán Opavy předvedl dokonalou kličku do forhendu – 1:4. Podobnou kličku zkoušel Rousek i z trestného střílení, které bylo nařízeno po faulu na Voznicu. Judu si sice Rousek položil, ale kotouč nezvedl nad betony. Chuť si nicméně spravil ještě ve druhé části hry. Nabito dostal v přesilovce Tomáš Rousek od Andreje Adamce a Juda na jeho bombu nestačil reagovat.

Po čtyřiceti minutách tak bylo jasné, že si Opavští odvezou z Vysočiny tři body, byť jiskřičku naděje pro domácí vykřesal v čase 43:58 přesilovkovou ranou Adam Paleček. Šestá branka hostů přišla v 52. minutě, znovu se o ni postarala první formace. Tomáš Rousek od mantinelu přihrál na levou stranu k brance sjíždějícímu Tomáši Káňovi, kterému stačilo kotouč pouze usměrnit do poloprázdné klece. Skóre zápasu uzavřel v čase 53:41 Richard Orsech, jehož dokonale vybídl ke skórování do opuštěné branky svou špatnou rozehrávkou Marek Slíž. Jedničku Slezanu ani jeho spoluhráče to však mrzet nemusí, červenobílí si totiž i tak dokráčeli pro pohodlnou výhru.

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): První třetina byla pro ten zápas samozřejmě stěžejní, třemi góly jsme domácím odskočili a pak jsme si to víceméně hlídali. Ve druhé třetině tam ale byla pasáž hry, kdy jsme Velmezu dovolili branku na 1:3 a oni tím na chvíli ožili, naštěstí jsme to pak zase uklidnili. Kluci dneska hráli to, co jsme si řekli. Bohužel se nám zranil Adam Beránek, který zřejmě utrpěl nějaký lehčí otřes mozku. Až přijedeme, tak půjde na vyšetření a budeme moudřejší. Věřím, že se nám zdravotní situace umoudří, nechci to zakřiknout, ale od pondělí by snad už měli začít trénovat Jirka Šindelář, Marek Brada a Honza Vojtovič.