Bláznivý závér! Slezan v Havířově během pár minut srovnal čtyřbrankové manko, v nájezdech ale padl

• úterý 05. září 2023

K dalšímu přípravnému utkání zajížděla Opava do Havířova, kde po dvou třetinách prohrávala 1:5. Nicméně v závěrečné periodě Opava díky dobrému výkonu vyrovnala a zápas dospěl až do samostatných nájezdů. V těch nakonec zvítězil havířovský AZet.

přát., úterý 5. 9. 2023

6:5sn (2:0, 3:1, 0:4 - 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Ficek (Ćmiel, Mrva), 14. Tvrdý (Ševčík), 26. Klimša (Spratek, Ficek), 33. Vosátko (Klimša), 34. Ficek (Haas, Spratek), rozh. náj. Kratochvil – 27. Kadula (Ludvík), 56. Stuchlík (Krupa), 58. Horizral (Buršík), 60. Vojtovič (Stuchlík, Adamec), 60. Brada (Adamec). Rozhodčí: Novák – Gančarčík, Ševěček. Vyloučení: 12:11. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 461. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:5, 6:5.

Šindelka – Vosátko, Kunc, Ševčík, Valenta, Ščurek, Ficek, Havlík – Klimša (A), Křivohlávek, Franek – Kratochvil, Ćmiel, Mrva (A) – Haas (C), Spratek, Apolenář – Pawliczek, Pavlík, Tvrdý

Slíž – Šindelář (C), Pachula, Adamec, Koblížek, Thiel, Ludvík, Lehotský – Krupa, Stuchlík, Horizral, Vašenka, Beránek, Vojtovič, Kotásek, Brada, Kadula, Hendrych, Hůlek, Buršík

Pavel Zdráhal (trenér HK Opava): Havířov má tým, který samozřejmě bude patřit do špičky a jejich ambice jsou zcela odlišné od těch našich. Výsledek je pro nás překvapivě dobrý, protože po dvou třetinách jsme prohrávali 1:5 a ten rozdíl mohl být i větší. Pak jsme si ale řekli, že do toho musíme dát více srdíčka a to se stalo.