Slezan si na úvod přípravy připisuje výhru, otočil zápas v Šumperku

• čtvrtek 15. srpna 2024

Povedený úvod přípravy! Opava s nováčky ale i bez zkušených opor zvítězila na ledě Šumperka 3:1. Opavští přitom duel museli otáčet, protože po první třetině brankou Scheutera prohrávali. Pak ale k obratu zavelel Jan Štindl a dva góly přidal Josef Krejsa. Další dva zápasy Opava sehraje příští týden v Kravařích. V úterý Slezan změří síly s Novým Jičínem a ve čtvrtek s Havířovem, oba duely začínají shodně v 18:00.

přát., čtvrtek 15. 8. 2024

Draci Šumperk

1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Scheuter (Müller, Panáček) – 22. Štindl (Vašenka), 26. Krejsa (Kadula), 52. Krejsa (Brodek, Kadula). Vyloučení: 2:6. Využití: 1:1. Rozhodčí: Klapetek – Hozman, Rychlý.

Ryšavý (Micka) – Drtil, Rutar, Novotný, Dudycha, Panáček, Minařík, Křivohlávek – Budina, Šišolák, Vachutka, Ostřanský, Handl, Pavlovský, Horký, Müller, Scheuter, Tarnoczy, Picka, Polách. Trenér: Tomáš Sedlák.

Slíž (Nowak) – Ficek, Kalus, Ludvík, Thiel, Gřesík, Pachula – Brodek, Krejsa, Kadula, Vašenka, Beránek, Štindl, Kotásek, Wendelin, Buršík, Havel. Trenér: Pavel Zdráhal.

V červeném hrající Opava do prvního přípravného utkání nasadila také několik nových tváří. V obranně se tak představil čtyřiadvacetiletý David Gřesík, ještě vloni hráč Nového Jičína. Nechyběl ani Martin Kalus, který sbíral v opavském dresu starty již v uplynulé sezoně, kabina Slezanu není neznámá ani pro Dominika Ficka. V útoku pak operoval kromě již dříve avizovaného Jiřího Brodka i jednadvacetiletý odchovanec olomouckého hokeje Adam Havel.

V samotném zápase se pak čekalo na první branku do 13. minuty. Druhou přesilovku v utkání Draci proměnili v gólovou radost, když přízemní ranou z mezikruží Slíže překonal Adam Scheuter. Slezané hned vzápětí mohli v oslabení inkasovat znovu, proti střele jednoho z domácích se ale opavský brankář zaskvěl a podržel svůj tým. Když už to vypadalo, že se půjde do kabin za stavu 1:0, vyrovnání mohl zařídit Jan Štindl. Ten patnáct sekund před první sirénou vystihl rozehrávku, jenže s Ryšavým si neporadil.

Třicetiletý centr Opavy se ale dočkal po první změně stran. Vašenkovi ještě zadáci Šumperku přímo před brankou zakončení znemožnili, jenže puk následně zůstal ležet zcela volný. Toho ke srovnání využil dojíždějící Jan Štindl. V 26. minutě navíc hosté překlopili zápas na svou stranu poměrně kuriózní brankou. Josef Krejsa zavezl kotouč do útočné třetiny a tísněn obráncem puk jen posunul směrem na Ryšavého. Překvapený brankář domácího výběru nestačil zasáhnout a bylo to 1:2. Šumperk mohl vyrovnat dvě minuty před koncem, Budinu však Slíž vychytal.

Ve třetí části hry padla ještě jedna branka. A stejně jako domácí, přesilovkovou branku v duelu zaznamenal i Slezan. V 52. minutě si mezi kruhy najel s pukem Josef Krejsa a mladý útočník i díky dobré předbrankové práci Kryštofa Kaduly s Jiřím Brodkem uzavřel gólový účet základní hrací doby. Oba týmy se ještě domluvily na následném prodloužení, ve kterém se za domácí prosadil Adam Scheuter.

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): Hráli jsme dnes v kombinované sestavě, některé kluky chceme vidět a starší hráči dostali volno, navíc jsme se ve třech pětkách snažili dostat mančaft do tempa. Co se týče hry, v první třetině jsme asi byli horším mužstvem, nejezdilo nám to, byť tam snaha byla. Pak jsme začali lépe bruslit a ve druhé třetině jsme patnáct minut byli výrazně lepším týmem. Bohužel jsme pak zase začali hrát trochu hurá hokej, soupeř nás naštěstí za to nepotrestal. Třetí třetina byla z naší strany slušná a dobře chytající Marek Slíž nás dovedl k vítězství. Mrzí mě jenom prodloužení, které bylo takové divočejší a byly tam zbytečné zákroky.

Co se týče nových hráčů, s některými jsme domluvení, někteří tady momentálně jsou na zkoušku. Všichni ukázali určitý potenciál, uvidíme, jak budou pracovat dále.