Opava vynulovala Nový Jičín, k premiérové výhře v Kravařích Slezan dovedl Nowak

• úterý 20. srpna 2024
  • Tomáš Chalupa

Dva zápasy, suverénní skóre 7:1. Opavští hokejisté načali porci přípravných utkání nejlepším možným způsobem a po dvou střetnutích s druholigovými soky mají na svém kontě dvě vítězství. Na pomyslné tři body z Šumperku Zdráhalova družina navázala také v kravařské Buly Aréně, kde ve svém prvním vystoupení Slezané přehráli výběr Nového Jičína 4:0. Opavu k výhře dovedl bezchybný Antonín Nowak.

přát., úterý 20. 8. 2024

Ďáblové Nový Jičín

Branky a nahrávky: 7. Rousek (Brodek, Šindelář), 14. Kalus (Stuchlík, Rousek), 22. Rousek, 59. Šindelář (Rousek). Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. Diváci: 114.

Nowak (Slíž) – Šindelář (C), Kalus, Gřesík, Štěpánek, Pachula, Thiel – Brodek, Stuchlík (A), Rousek (A) – Krejsa, Káňa, Kadula – Kotásek, Wendelín, Havel – Buršík. Trenér: Pavel Zdráhal

Vojtek (Klimek) – Báchor, Vosátko, Havlík, Mička, Hruška, Holáň – Pawliczek, Kořenek, Kalač – Handl, Šotkovský, Urban – Hudeček, Štědrý, Hlávka – Berka. Trenér: Petr Macháček

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): Další zápas, který splnil svůj účel. Výborný výkon podal Tonda Nowak, který udržel nulu, což v přípravě není úplně obvyklé. Kluci k zápasu přistoupili správně a musím je za výkon pochválit.

Lehce odběhnu od dnešního zápasu. Jak zatím vnímáte podmínky v Kravařích?

V Krnově jsme měli velice dobré podmínky, ale není třeba si nic nalhávat, polohou jsou pro nás lepší Kravaře, protože spousta kluků dojíždí z Ostravy. Kravaře navíc nejsou ani tak vytížené, takže máme trošku více prostoru a je vidět, že tady běžně trénují reprezentační výběry. Krnovu jsme nicméně za loňskou sezonu nesmírně vděční.

Ve čtvrtek váš tým čeká konfrontace s Havířovem, který zřejmě opět bude patřit k nejlepším týmům druhé ligy. Bude tomu odpovídat sestava, případně berete zápas nějak prestižněji?

Havířov má samozřejmě velkou kvalitu a byť se v přípravě nehraje úplně naplno, vždycky chcete vyhrát. Zatím jsme v obou zápasech dali jedné lajně volno, abychom hráče dostali do tempa. Dneska nehrála lajna okolo Adama Beránka a někteří kluci dostanou volno také ve čtvrtek. Bude to pro nás každopádně zajímavá konfrontace.