Opava v přípravě poprvé padla, s Havířovem se gólově neprosadila

• čtvrtek 22. srpna 2024
  • Tomáš Chalupa

Po výhrách se Šumperkem a s Novým Jičínem Opava poprvé narazila. V Kravařích Slezan nestačil na silný Havířov, proti kterému se střelecky neprosadila. Naopak AZet po celý zápas navyšoval své vedení a Marek Slíž nakonec puk z branky musel lovit pětkrát.

přát., čtvrtek 22. 8. 2024

HC AZ Havířov 2010

Branky a nahrávky: 13. Bednář (Franek), 16. Ćmiel (Konečný), 24. Apolenář, 37. Klimša (Pindel), 52. Franek. Vyloučení: 10:7. Využití: 0:3. Diváci: 159.

Slíž (Nowak) – Šindelář (C), Gulda, Ficek, Štěpánek, Ludvík, Thiel, Gřesík – Brodek, Stuchlík (A), Štindl (A) – Krejsa, Brada, Kadula – Wendelin, Beránek, Havel – Kotásek. Trenér: Pavel Zdráhal.

Sachr (Šimonů) – Valenta, Ševčík, Chroboček, Kunc, Michálek, Hrachovský, Tomiga – Klimša, Šuhaj, Franek – Bednář, Pindel, Tvrdý – Antoníček, Ćmiel, Konečný – Pavlík, Haas, Apolenář. Trenér: Marek Pavlačka.

Trenére, po dvou výhrách přichází jednoznačná porážka. V čem byl Havířov lepší?

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): Bylo dnes znát, že Havířov má za sebou více zápasů a hlavně s kvalitními celky. My navíc máme nějakou drobnou marodku, takže jsme nebyli ve složení, v jakém bychom chtěli. Začali jsme laxně, měli jsme pocit, že si budeme nahrávat a Havířov bude jezdit bez puku.

Nicméně pak se to nějakým způsobem srovnalo, byla tam pasáž deseti minut, kdy jsme hráli slušně, dohrávali souboje a měli i nějaké menší šance. Po první inkasované brance Havířov šance měl, podržel nás Marek. My jsme trpěli na koncovku. Pokud chcete s takovým soupeřem uspět, musíte být produktivní, což jsme my dnes zkrátka nebyli. Obecně mě ale štve, že chceme proti takovému týmu hrát hurá hokej, což prostě nejde.

Už po zápase v Šumperku jste zmiňoval, že vás mrzely šarvátky. Dnes to asi bylo podobné, z naší strany tam bylo i nějaké oplácení. Je to věc, kterou budete řešit?

Nelíbí se mi to, nejsem toho příznivcem. Chci, abychom hráli hokej. Když soupeř vede, máte mu dát gól, ukázat, že taky umíte hrát hokej. A ne hledat konflikty. Ze zápasu se kvůli tomu potom částečně stala holomajzna. Není to styl hry, kterým se chceme prezentovat. Do hokeje to nepatří.

Máte za sebou tři týdny ledu, sestavy se v zápasech poměrně dost měnily. Budete už ji od příštího týdne směřovat více směrem, jakým by měla vypadat v sezoně?

Tréninky byly směřovány do kondice, navíc jsme záměrně hráli zatím na tři pětky a dneska už bylo vidět, že toho kluci mají plné zuby, nemají z čeho brát. Po víkendu už začneme ladit přesilovky a další herní situace.

Nasadil jste dnes do hry i obránce Petra Guldu, který už řadu let hraje v Německu. Je možné, že by se třeba v opavském dresu objevil i v soutěžním utkání?

Petr s námi trénuje, má velmi dobrý pohyb a líbí se mi. Nabídl jsem mu, aby si šel za nás zahrát, chtěl jsem jej vidět. Jeho kvalita byla znát. V tuto chvíli je bez angažmá a zatím jsme se nijak konkrétně nebavili.