Solidní výsledky v přípravě pokračují, Opava přehrála Kopřivnici

• úterý 27. srpna 2024

Už třetí výhru ze čtyřech možných si v úterý v kravařské Buly Aréně připsali svěřenci Pavla Zdráhala. Slezan si poradil s nevyzpytatelnou Kopřivnicí, kterou porazil 4:2. O branky Opavy se podělili čtyři střelci, na straně soupeře oba zásahy zaznamenal Dominik Suchý. Další utkání odehraje Opava už ve čtvrtek na ledě Vyškova.

přát., úterý 27. 8. 2024

4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

HC TATRA Kopřivnice

Branky a nahrávky: 15. Kadula (Brada, Krejsa), 33. Brada (Kadula, Ficek), 40. Rousek (Beránek, Stuchlík), 46. Stuchlík (Brodek) – 24. Suchý (Spurný), 55. Suchý (Jurek, Sluštík). Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 98.

Slíž (Nowak) – Šindelář (C), Gulda, Ficek, Štěpánek, Ludvík, Kalus, Pachula – Brodek, Stuchlík (A), Štindl, Krejsa, Brada, Kadula, Wendelin, Beránek, Rousek (A), Vašenka. Trenér: Pavel Zdráhal.

D. Bartošák (Kubáň) – Marek, Petrek, Nemiec, R. Bartošák, Zeman, Mošnička (C), Kyanka – Suchý, Spurný, Kubík, Sluštík, Jurek, Raška (A), Gola, Pastor, Siekierka, Vizváry, Rybárik. Trenér: Josef Doboš.

Trenére, jak se zápas s Kopřivnicí z vašeho pohledu vyvíjel?

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): Je trochu nešťastné, že hrajeme s Kopřivnicí hned v prvním kole a zároveň tam ještě hrajeme poslední přípravu, to mě napadá úvodem. Co se týče zápasu, svůj tým musím pochválit za hru směrem dopředu. Vytvářeli jsme v útočné třetině tlak, byla cítit druhá lajna, která výborně rotovala a tvořila si šance. Soupeře hodně podržel brankář, bohužel pak Kopřivnice po naši hrubce srovnala a chvilku byla lepší. Gól do šatny na 3:1 nás pak ale uklidnil. Třetí třetina už byla lehká holomajzna, všechno opět gradovalo několika zbytečnými potyčkami. Zbytečně jsme hru rozkouskovali a soupeře nechali snížit. V přípravě se má hrát a zkoušet, nejde o body.

Jak jste momentálně spokojen s kádrem? Chcete ještě někde posílit?

(Na moment se odmlčí) Trošku nás tlačí bota v obraně, myslím si, že by nám pomohl ještě jeden bek. Nějaké jména se řeší, uvidíme, jestli se nám něco podaří. Útok už se nám celkem krystalizuje, chybí pouze lehce zraněný Tomáš Káňa.