Útočné choutky Slezanu odnesly Plameny, hotovo bylo po první třetině

• sobota 21. září 2024

Takový uragán nikdo nečekal. Opavští hokejisté nebyli dle kurzů bookmakerů na ledě Žďáru nad Sázavu favority, Slezan nicméně Plameny smetl nevídaným způsobem. Svěřenci kouče Pavla Zdráhala jasně ovládli první dvacetiminutovky, po které byl z jejich pohledu stav 4:0. Po dalších čtyřech minutách druhé periody už to bylo 7:0 a bylo jasné, že je hotovo. Ve zbytku utkání se řešil pouze brankový rozdíl, domácí borci na zázračný obrat síly neměli.

2. kolo, sobota 21. 9. 2024

SKLH Žďár nad Sázavou

3:8 (0:4, 1:3, 2:1)

Branky a nahrávky: 37. Šantora (Maštera, Gregar), 53. Gregar (Chlubna, A. Svoboda), 58. A. Svoboda (Gregar, Maštera) – 1. Brodek, 5. Štindl (A. Beránek, Adamec), 14. Káňa (Rousek, K. Stuchlík), 18. Häring, 22. Krejsa (Káňa, Hradil), 23. Kadula (Häring), 24. Rousek (K. Stuchlík, Brodek), 57. Kadula (Adamec, Krejsa) Rozhodčí: Čelekovský – Hájková, Landsmann. Vyloučení: 3:6. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 450.

Sejpal (14. Vít) – Půža, Kukla, Jar. Ludvík, Pleva (C), A. Svoboda, Beran – Půhoný (A), Koukal, Dušek – Mlynář, Wasserbauer (A), Štola – Chlubna, Gregar, Maštera – Jícha, Šantora. Trenér: Martin Sobotka.

Slíž (41. Nowak) – Šindelář (C), Adamec, Štěpánek, Ficek, Thiel, Ludvík, Gřesík – Brodek, Stuchlík (A), Rousek (A) - Krejsa, Káňa, Kadula - Hradil, Beránek, Štindl - Häring, Wendelin, Havel. Trenér: Pavel Zdráhal.

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): Při prvním gólu nám pomohla kaluž na ledě, čehož Broďas využil a vedli jsme. Vlétli jsme na ně a rázem to bylo 4:0. Přiznám se, že za dobu, co jsem v Opavě, jsem ještě takovou třetinu nezažil. Jedinou slabší chvilku jsme si vybrali na konci druhé třetiny, jinak jsme hráli přesně to, co jsme si řekli. Pro domácí to byl zápas blbec, my máme tři body, za které jsme obrovsky šťastní. Kluky mohu obrovsky pochválit.